Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2023-05-27 14:25:00 | Son Güncelleme : 2023-05-27 14:32:15

İstenmeyen tüyleri yok eden doğal yöntem! Sadece 3 malzemeyle hazırlanıyor!

Google News

İstenmeyen tüylerden ne yapsam da tamamen kurtulsam diyorsanız size güzel bir haberimiz var! Kaya tuzu, kahve, diş macunu gibi hemen hemen her evde bulunan malzemeler kılları yok edebilirsiniz! Nasıl mı? İşte istenmeyen tüylere evde doğal çözümler:

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kahve, diş macunu ve aloe vera karışımını kullanabilirsiniz.
İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kahve, diş macunu ve aloe vera karışımını kullanabilirsiniz.

Kadın ve erkek vücudunda ergenlikten itibaren, hormonların etkisiyle tüylenme meydana gelir. Vücutta tüyleri temizlemek için tıraş bıçağı kullanımı, ağda, epilasyon makinesi gibi çeşitli yöntemler vardır. Ancak tüm bunlar geçici çözümdür, bir süre sonra tüyler tekrar çıkar. Neyse ki yüzyıllardır kullanılagelen tüyleri tamamen yok eden bazı alternatif doğal yöntemler de mevcut! İşte istenmeyen tüylerden kurtulmanın bitkisel yolları:

TÜYLERDEN KURTULMANIN DOĞAL ÇÖZÜMLERİ

Koltuk altı, kasık, sırt, göğüs, göbek gibi vücudun çeşitli bölgelerinde istenmeyen tüyler ortaya çıkabiliyor. İstenmeyen tüyleri yok etmek için güzellik merkezlerinde lazer epilasyona para vermeye son! Evde bulunan doğal yöntemler ile de bu sorundan kurtulabilirsiniz. İşte istenmeyen tüylere ev yapımı çözümler:

KAHVE İLE İSTENMEYEN TÜYLERE KESİN ÇÖZÜM

Vücudunuzdaki tüyleri tıraş bıçağı veya başka yöntemle temizleyin. Ertesi gün şu karışımı tüy olan bölgelere uygulayın: Küçük bir kaseye 1 çay kaşığı aloe vera, 1 çay kaşığı diş macunu, 1 çay kaşığı kahve karıştırıp bu karışımı yarım limona sürün. Aloe vera jelini elde etmek için aloe vera yaprağını uzunlamasına kesip içinden jelini çıkarabilir yahut aloe vera jeli kozmetikçilerden hazır olarak satın alabilirsiniz.

TUZ VE LİMON

Tuz ve limon kullanarak istenmeyen tüylere doğal çözüm bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan 1 adet taze sıkılmış limon suyu ve 1,5 çay kaşığı tuz yalnızca bu kadar. Tuz ve limonu bir kâsede karıştırdıktan sonra tüylerden arındırılmış cildinize bu karışımı uygulayan. En az 2 ila 3 saat bu karışımı ilgili bölgede tutun ve ardından suyla durulayın.

İstenmeyen tüyleri yok eden doğal yöntem! Sadece 3 malzemeyle hazırlanıyor!

KAYA TUZU VE SİRKE

Bir kavanoza bir avuç kaya tuzu ve üzerini örtecek kadar üzüm sirkesi koyun, 15 gün boyunca karanlık bir alanda bekletin, arada bir çalkalayın, 15 gün geçsin, kökten alınan tüylerden sonra cildinize sürün. Bu uygulamaya 20 günde bir devam edin. 3 defa bu işleme devam ettikten sonra etkisini göreceksiniz.

SOĞAN

Soğan da istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanabileceğiniz bir doğal yöntem. İstenmeyen tüyleri ağda gibi bir yöntemle kökten aldıktan sonra soğanı rendeleyip kılları temizlediğiniz bölgelere sürün ve 1-2 saat bekledikten sonra yıkayın. Dilerseniz soğanı rendelemek yerine soğan suyu da kullanabilirsiniz. Soğan suyunu katı meyve sıkacağında hazırlayabilir yahut soğanı rendeleyip süzüp suyunu çıkarabilirsiniz. 15-20 günde bir bu işlemi uygulayın.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin 5 Doğal Yol Nedir? Tıklayınız

Kaynak : Mavi Kadın
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.