2019-09-15 20:06:29 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:08

Japon Maskesi İle Cilt Yüz Beyazlatma Yöntemleri

Japon kadınlarının ciltleri duruluk, beyazlık ve pürüzsüzlük gibi özelliklerle bilinir. Neredeyse tüm Japon kadınları, cilt bakımı ve beyaz bir tene önem vermektedir. Siz de çeşitli nedenlerden dolayı kararmış olan cildinizi beyazlatmak istiyorsanız,

Japon Maskesi İle Cilt Yüz Beyazlatma Yöntemleri

Japon Maskesi İle Cilt Yüz Beyazlatma Yöntemleri

Japon kadınlarının ciltleri duruluk, beyazlık ve pürüzsüzlük gibi özelliklerle bilinir. Neredeyse tüm Japon kadınları, cilt bakımı ve beyaz bir tene önem vermektedir. Siz de çeşitli nedenlerden dolayı kararmış olan cildinizi beyazlatmak istiyorsanız, Japon cilt beyazlatma yöntemlerini okuyabilirsiniz.

1.Yöntem

Cilt beyazlatıcı pirinç unu maskesi, cilt lekerinden kurtulmak ve ciltteki koyu renkleri açmak isteyenlerin başvurduğu ilk yöntemlerden biri. Asya ülkelerinde çok uzun yıllardır kullanılan bu maske, son zamanlarda namını tüm dünyaya duyurdu.

Malzemeler:

 1. Yarım su bardağı ılık süt
 2. 1 tatlı kaşığı pirinç unu
 3. 1 tatlı kaşığı zeytinyağı -1 adet e vitamini ampul
 4. 1 tatlı kaşığı beyaz kil

Önce süt ile pirinç ununu karıştırın, ardından diğer malzemeleri karıştırın. Kili aktardan, E vitamini ampülü ise eczaneden satın alabilirsiniz. Bu karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. Yarım saat sonra yıkayın.

2. Yöntem

Öncelikle 4 tatlı kaşığı kadar pirinci güzelce yıkayın. Yarım bardak suya 4 tatlı kaşığı pirinç katıp 20 dakika kadar haşlayın. Haşlanan pirinçleri püre olana kadar, çatal ya da blender ile ezin. Üzerine ½ yemek kaşığı kadar bal ilave ederek güzelce karıştırın. Hazırladığınız maskeyi boyun ve yüz bölgenize sürün. 20 ila 30 dakika kadar beklemeye özen gösterin. Bekleme süresi dolduktan sonra maskeyi ılık suyla yıkayın. Bu uygulama ile cilt renginiz beyazlamaya başlayacaktır. Haftada 2 kez uygulanması halinde, birkaç ay sonrasında cildinizde yaşanacak değişime inanamayacaksınız.

3. Yöntem 

Malzemeler:

 1. 1 tatlı kaşığı domates
 2. 1 tatlı kaşığı süt
 3. 1 tatlı kaşığı pirinç unu

Uzak doğu halkı, asırlardır cilt bakımında pirinç ve pirinç ununa yer verir. Beyazlığı ve pürüzsüzlüğü ile meşhur olan ciltlerini, bu iki besine borçludurlar. Günümüzde satılan birçok beyazlatıcı üründe de pirinç unu kullanılmaktadır. Tüm malzemeleri karıştırıp cildinize sürün. Yarım saat sonra yıkayın.

4. Yöntem

Malzemeler:

 1. 1 yumurta akı
 2. 1 tatlı kaşığı limon
 3. 1 tatlı kaşığı karbonat
 4. 1 tatlı kaşığı pirinç unu
 5. 1 tatlı kaşığı bal

Tüm malzemeleri karıştırın. Cildinize sürün. Yarım saat sonra yıkayın.Limon, sağlıklı bir cilde sahip olmak için hayli yararlıdır. Beyazlatma etkisi olduğu için, kararmış cildi cilt tonunu açmada sıklıkla kullanılır. Aynı zamanda ciltte bulunan yabancı maddelerin arındırılması için de tavsiye edilir. İçerisinde bulunan zengin C vitamini sayesinde yeni hücre gelişimini destekler.

5. Yöntem Patates Yöntemi

Doğal yollarla kararmış cildi beyazlatmak, cilt tonunuzu açmak ve aydınlatmak istiyorsanız, limon ile birlikte patates kullanmanızı öneririz. Zira patates de etkili bir beyazlatıcıdır.

 1. Öncelikle 1 adet patatesi rendeleyerek suyunu sıkın.
 2. Patatesten elde ettiğini su kadar limon suyu ekleyerek güzelce karıştırın.
 3. Hazırladığınız suyu cildinize sürerek 20 dakika kadar bekleyin.
 4. 20 dakikanın ardından cildinizi bol suyla durulayın.
 5. Dİlerseniz bu karışımın içerisine ½ tatlı kaşığı kadar bal ilave edebilirsiniz.
 6. Etkili bir sonuç almak için, bu uygulamayı haftada 2 ya da 3 kez tekrarlamanız gerekecektir.
Mavi Kadın