06 Aralık 2020, Pazar 02:00

Kadınlarda İple Bıyık Nasıl Alınır Resimli Anlatım

Kadınlarda İple Bıyık Nasıl Alınır Resimli Anlatım

Evde İple Bıyık Alma Yöntemi Resimli Anlatım

Dudaklarınızın üzerindeki tüylerden muzdaripseniz,  iple bıyık nasıl alınır? makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz. Makalemiz aşama aşama bu işin yapılışını size öğretecektir.  İple bıyık alma muhtemelen önce size zor gelecektir, fakat alışınca bu yöntemden vazgeçemeyeceksiniz.  Yanak tüyleri için de bu yolu deneyebilirsiniz.

1.Adım

İp ile bıyık alma için ip makarasından yaklaşık 70 cm uzunluğunda pamuk bir ip koparın. Özel olarak kullanmanız gereken bir ip türü yok, sadece güçlü, iyi kaliteli olmasına ve kolay kolay kopmayan bir ip olmasına dikkat edin. Dikiş için kullanılan pamuk iplikler bu iş için en ideal olanıdır. Kalın ip yerine ince ipleri tercih edin.Denemeler yaparak hangi ip uzunluğunun sizin için pratik olduğunu zamanla tespit edebilirsiniz. İple bıyık alırken bazı kadınlar küçük ipliklerle daha rahat ederken bir takım kadınlar ise uzun iplikleri tercih ediyor.

2.Adım

Aynen resimdeki gibi 70 cm kadar uzunluğunda ipliğin iki ucunu bağlayın ve ipliği parmaklarınızla tutun. İple tüy alma işinde maharetleşmiş olanlar iple tüy alırken genelde ipin bir ucunun düz durması için ağızlarıyla tutarlar ancak başlangıçta siz böyle zor tekniği denemeyin. Zaten kendi bıyıklarınızı alacağınız için ipi ağzınızla tutmanız çok zordur.

3.Adım

3. adım ipi ellerinizin arasına alıp, tek el bilekten 8-10 defa çevirip, orta kısımda burgu oluşturun.

4. Adım

İple bıyık alma tekniği 4. adım resimde görüldüğü şekilde ipi ellerinizin arasına alın. Bir elinizdeki parmakları açarak ipi genişletirken diğer elinizdeki parmakları kısarak ipi daraltın. Bu hareket ile ortadaki burgu olan kısım parmakları kapalı olan elinize doğru kayacaktır.

5. Adım

Parmaklarınızı sırayla açıp kapatarak bu hareketi tekrar edip pratik yapın. Bunu kavradıktan sonra diğer aşamaya geçebilirsiniz.

 

6. Adım

İlk denemede hemen bıyıktan başlamayın. Aynayla tüyleri görebileceğiniz başka bir yerinde deneme yapın. İpi tüyü alacağınız yere yerleştirin ve denemeye başlayın. İşlemi yaparken ortadaki dolanmış burgu kısım kılın bir ucunda,  ipin ise her iki tarafta dışa doğru bir açıyla durduğundan emin olun.

Bunlardan önce kazak, pantolon gibi kıyafetlerinizde de deneyerek pratik yapabilirsiniz.

7. Adım

İpteki  burguyu parmak hareketlerinizle kaydırarak tüm tüyleri yakalamaya çalışın.

İple kıl alma işleminden önce tüylerin üzerine pudra sürerek başlarsanız bölgedeki yağlılıktan kurtulursunuz. Diğer tüm kıllar için de bu geçerlidir. Bıyıkların olduğu kısmı gerdirmek için ağzınız kapalı şekilde dilinizi o kısma getirerek şişirin. Böyle yapınca bıyıklar daha kolay alınır. Aynadan kontrol edin. Sonrasında ferahlatıcı bir krem iyi gelecektir.

Bıyık Alma Aleti Kullanın

Bıyığınızı pratik ve kolay  bir şekilde almak istiyorsanız, iple bıyık alma aletini kullanabilirsiniz. Bu aletin kullanışı ise şöyle aletin iki ucundan ipi geçirin, almak istediğiniz tüylerin üzerine bastırıp ileri geri hareket ettirin.

Kadınlarda Bıyık Çıkmaması İçin Ne Yapmalı Bıyık Nasıl Dökülür? Tıklayınız

 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT