26 Mayıs 2022, Perşembe 16:42

Kadınların telefonunda olması gereken 10 uygulama

Kadınların telefonunda olması gereken 10 uygulama

Telefonların hayatımızda yer edinmesiyle beraber mobil uygulamalar daha çok popülerlik kazandı. Bazı aplikasyonlar hayatımızı kolaylaştırmak için geliştirilmiştir. Peki bu mobil uygulamalar hangileridir?

Ev hanımları, çalışan kadınlar ve anneler… Her birinin gün içerisindeki programları birbirinden farklı ve yoğun geçer. Bizde kadınların programlarını biraz da olsa hafifletmek için ve hayatlarını kolaylaştırmak için 10 mobil aplikasyonun yer aldığı bir liste hazırladık. 

Her Kadının Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar

Kades uygulaması

Acil durumlarda polis ekipleri tek tuşla yanınızda...

Bu aplikasyon kadınların şiddet veya taciz gibi kötü durumlara maruz kaldığında tek tuşla polis çağırabilmeleri için geliştrilimştir. Telefonun konum bilgisi açık olduğunda uygulamadaki tuşa basarak 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşılmaktadır. Böylece bulunduğunuz mevkiye en yakın polis ekipleri müdahele edecektir.  

Pepapp uygulaması

Adet takvimini takip eden özel asistan…

Pepapp uygulaması eğlendirici ve bilgilendirici tavsiyeleri ile her kadının telefonunda olmazsa olmazı haline gelen bir uygulamadır. Kadınların hayatını kolaylaştıracak bu uygulama sayesinde adet yani regl dönemlerinizi artık dijital asitanınız takip edecek. Aynı zamanda çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar yumurtlama günlerini bu uygulama ile takip edebilecekler.

Pinterest uygulaması

İlgi alanlarınızı ve hobilerinizi keşfedin…

Bu uygulama sayesinde ilgi alanınıza giren konuları inceleyebilir, bilgilendirici ve eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Pinterest; sağlık, spor, diyet, çocuk gelişimi, eğitici bilgiler, örgü, el işleri, dikiş ve nakış, fotoğrafçılık ve temizlik ipuçları, kıyafet ve ev tarzları, saç stilleri, el sanatları yemek tarifleri ve sunumları, organizasyon fikirleri, gezilecek yerler ve telefon arka planı resimleri, gibi birçok zengin içeriğin bir arada bulunduğu bir platformdur.

MutluBiEv uygulaması

Eviniz her daim temiz…

Özellikle çalışan kadınların elinin altında olması gereken bir uygulamadır. Evinizi temizlemeye fırsatınız olmadığı zamanlarda bu uygulama aracılığıyla istediğiniz zaman temizlik ekibi çağırabilirsiniz. Aynı zamanda koltuk yıkama, boş ev ve ofis temizliği ve nakliyat gibi hizmetleriyle kullanıcıları tarafından ilgi görmektedir.

Epicurious uygulaması

Evdeki malzemelerle alternatif yemek menüleri…

Biz kadınlar her gün lezzetli sofralar hazırlamak isteriz ancak ne pişirsem diye bir türlü karar veremeyiz. Bu uygulama ile kararsızlığa son diyebiliriz. Popüler olan bu uygulama sayesinde evinizde olan malzemeler ile hızlı ve kolay bir şekilde farklı lezzetler ve menüler hazırlayabilirsiniz.

Diyetkolik uygulaması

Artık kalorilerinizi hesaplayan biri var…

Bu aplikasyon kilo almak veya vermek isteyen kadınların popüler uygulaması haline gelmiştir. İdeal kiloyu korumak için yediğiniz besinlerin kalori hesaplarını öğrenebilir, günlük kalori miktarınızı aşmayacak şekilde yemek programı oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda yediğiniz besinlerin protein, karbonhidrat ve yağ oranlarını öğrenebilirsiniz.

Body Boss uygulaması

Sizi spora teşvik eder…

En popüler egzersiz uygulamalarından biri olan Body Boss, kadınların mutlaka kullanması gereken bir uygulamadır. 3 aylık yani 12 haftalık programları sayesinde, çeşitli egzersiz hareketleri yapabiliyor ve beslenme tavsiyeleriyle günlük egzersizlerinizin faydasını arttırabilirsiniz.

Tripadvisor uygulaması

Gezgin kadınların rehberi…

Restoranlar, uçak biletleri ve oteller hakkında detaylı bilgileri kolayca bulabileceğiniz bir uygulamadır. Aynı zamanda dünyanın hemen hemen her bölgesinde konaklama alternatifleri sunuyor. Konaklamak istediğiniz yerlerde ki müşteriler tarafından olumlu ve olumsuz görüşleri görebiliyorsunuz.

Storytel uygulaması

Kitap okumayı ve dinlemeyi sevenlere…

Kadınlar gerek ev sorumluğundan gerekse iş yoğunluğundan pek kitap okumaya zaman ayıramamaktadır. Storytel, kesinlikle kadınların telefonunda olması gereken bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde hem günlük işlerinizi yapabilir hem de kulaklığınızı takarak binlerce kitabı keşfedebilirsiniz. Aynı zamanda internete gerek kalmadan zengin kütüphane içeriği ile istediğiniz kitabı gözünüz kapalı dinleyebilirsiniz.

Moovit uygulaması

Durakta dakikalarca beklemeye son…

Uygulamaya gitmek istediğiniz yerin adını yazmanız yeterlidir. Bulunduğunuz mevkide ki otobüsleri ve nerelerden geçeceğini gösteriyor. Aynı zamanda beklediğiniz otobüsün kaç dakika sonra durağa geleceğini yazıyor. Üstelik uygulamada yazan saat ile otobüsün geliş saati hiçbir şekilde şaşmıyor. Harita üzerinden toplu taşıma rotasını oluşturarak büyük kolaylık sağlayan uygulama her kadının telefonunda olması gereken bir uygulamadır.

BiTaksi uygulaması

Tek tuşla taksi ayağınızda…

Kadınların hayatını kolaylaştıran bir diğer uygulama ise BiTaksi’dir. Taksi çağırmak istediğiniz anda uygulamaya girip tek bir tuşla olduğunuz yere taksi çağırabilirsiniz. Özellikle de büyükşehirlerde yaşayan kadınlar için, işitme ve görme engelli kişilerin hayatını kolaylaştıran bir uygulamadır.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT