03 Haziran 2020, Çarşamba 19:37

Kahverengi Göze Hangi Far Yakışır Kahverengi Gözü Ortaya Çıkaran Makyaj

Kahverengi Göze Hangi Far Yakışır Kahverengi Gözü Ortaya Çıkaran Makyaj

Adım Adım Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Güzelliğe çok önem vermek, biz kadınların ortak noktasıdır. Gözlerimiz ise güzelliğimizin en büyük temsilcilerindendir. Bu yüzden göz makyajını doğru yapmaya özen göstermek gerekir. Hele kahverengi gözlüyseniz bu, mükemmel göz makyajı yapmak için harika bir fırsattır! Peki neredeyse bütün tonların birbiriyle eşsiz bir ahenk sergilediği kahverengi göz makyajı nasıl yapılır? İşte, kahverengi gözlere makyaj yapma ile ilgili bilmeniz gerekenler…

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Hangi renk tonlarını kullanacağınıza doğru karar verirseniz derin ve anlamlı bakışlara sahip olabilir, kahverengi gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. "En güzel ben olmalıyım!" diyorsanız, işte sizin için adım adım makyaj rehberi:

Birinci adım: Göz kapaklarınızın tümüne açık renk kapatıcı baz farı, mat far veya ten rengi bir far sürün.

İkinci adım: Şimdi de hafif parıltılı açık renk bir farı bütün gözünüze dağıtın.

Üçüncü adım: Gözünüzün ortasına ya da kenarına koyu renk bir far uygulayın.

Dördüncü adım:Açık ve koyu renk farı karıştırıcı fırçayla karıştırın. Göz kapağınıza uygulayıp daireler çizerek iyice yedirin ve birbirine karıştırın. Böylece daha doğal renk geçişleri elde edeceksiniz.

Beşinci adım: Göz kalemi ya da eyeliner yardımıyla kirpiklerinizi belirgin hale getirin. Farı uyguladıktan sonra göz yapınıza uygun bir eyeliner sürün. Daha mat ve koyu bir eyeliner kullanmanız tavsiye edilir. Göz hatlarına uygun biçimde kaşların başlangıç noktasına doğru uzatılarak sürülmelidir.

Son adım: Rimel, göz makyajının olmazsa olmazıdır. Yukarıdaki işlemleri sırasıyla yerine getirdiyseniz şimdi diplerinden başlayarak kıvıracak şekilde kirpiklerinize rimelinizi uygulayın. Eğer buğulu bakışlar istiyorsanız ince bir far fırçası kullanarak alt kirpiklerinizin dip kısmından siyah bir far ile başlayın. Sonlara yaklaştığınızda koyu kahve bir far sürün. Böylelikle göz makyajınız buğulu olur. Öte yandan bu uygulamayı göz bebeklerinin dışına yaparak iç tarafına da beyaz kalem sürmek gözleri daha iri gösterir.

Kahverengi Gözlüler İçin Far Seçimi

Kahverengi gözlere hangi far gider diye merak ediyorsanız doğru yere geldiniz. Şimdi kahverengi gözler için far seçimi nasıl yapılır sorusunu cevaplandıracağız. En doğal göz rengi olan kahverengi için far seçmek hiç de zor değildir. Kahverengi gözlülere yakışan en güzel renk tonları; gri, mor, haki, toprak, altın rengi veya bakır tonlardır. İşte bu farlar, kahverengi göz rengiyle harika bir uyum oluşturur. Kahverengi gözlerinizi vurgulamak istiyorsanız menekşe ve mor renkleriyle bunu kolayca başarabilirsiniz.

Simli farlar da kahverengi göz makyajı için kullanılabilir. Bronz ve kahverengi tonlardaki farlar simli farlar ile birlikte uygulanırsa etkileyici bir göz makyajı ortaya çıkar.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT