03 Aralık 2020, Perşembe 05:13

Kahverengi Göze Mavi, Yeşil, Bal Rengi Lens Gider mi?

Kahverengi Göze Mavi, Yeşil, Bal Rengi Lens Gider mi?

Kahverengi Göze Hangi Lens Yakışır Hangisini Satın Almalıyım?

Kolay kullanımı ve hesaplı fiyatıyla kontakt lensler, hem daha iyi görmeyi hem daha iyi görünmeyi sağlayan materyallerdir. Renkli kontakt lensler, istenilen göz rengini elde etme imkanı sunduğundan bir adım öne çıkmaktadır. İstatistiklere göre dünya nüfusunun yarısından çoğu ela ve kahverengi gözlüdür. Bu göz renkleri için özel olarak tasarlanan çok sayıda renkli lens vardır. Diğer renklere uygun çeşit çeşit lens bulmak da mümkündür fakat daha çok bu renklerle uyumlu lensler üretilmektedir. Lens tercihi yaparken; ten renginiz, göz renginizin renk tonu, lensin doğal görünüme sahip olması, markanın kalitesi gibi şeylere dikkat etmeniz gerekir.

Kahverengi Gözlüler Hangi Renk Lens Kullanabilir?

İstediğimiz göz rengine hemen sahip olma fikri kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? İşte renkli kontakt lensler tam da bu işe yaramaktadır. Dünyadaki birçok insan kahverengi gözlüdür. Piyasada bulunan renkli lenslerin büyük bir bölümü, kahverengi kadınlara uygun şekilde üretilmiştir.

Yeşil Ve Marine Renk Lensler

Kahverengi gözlü olarak benim kullandığım ve çok doğal duran lens renk ve markası Solotica marka lensin marine rengi ve Labella marka lensin real shadow rengidir. Bu renkler hem yeşil tonlarındadır. Hem de çok doğal gözükmektedir.

Zarif ve etkileyici görünmek isteyenler yeşil renkleri tercih edebilir. Kahverengi kadınlara çok yakışan bu lensler kesinlikle yapay bir görüntü oluşturmaz. Yeşil tonlar kahverengi gözlerin ve ela gözlerin güzelliğini ortaya çıkarır. Yeşil tonlardaki lensleri kolaylıkla temin etmek mümkündür. Dünya genelinde en fazla üretilen ve rağbet gören lenslerin başında gelir.

Gri Lens

Eğer kahverengi gözlü olanlardansanız, gri lenslere de yönelebilirsiniz. Görünüşünüzü kökünden değiştirmek istemiyor fakat hafiften canlılık katmayı planlıyorsanız gri lens kullanmanız çok etkili olacaktır. Gri lensler bütün saç renkleri ve cilt tonlarına uyar.

Mavi Lens

Mavi lens de kahverengi gözlü olan kişilerin çoğuna yakışan bir renktir. Ancak cilt tonunuz çok açıksa, çok beyazsanız mavi renk lens size yakışmayabilir.  Mavi lens genellikle buğday tenli, esmer kişilere daha çok yakışmaktadır. 

Bal Ve Ela Renk Lens

Koyu, kahverengi lenslerden birini tercih edecekseniz bal ve ela renk lens ile doğallığı yakalayabilirsiniz. Renkli lensi gözünüzde denedikten sonra hangisini alacağınıza karar vermeniz hiç de zor olmayacaktır.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT