Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kanser hücrelerini alt ediyor! Safra ve böbrek taşlarından eser kalmıyor

Mavikadin>Sağlık>Kanser hücrelerini alt ediyor! Safra ve böbrek taşlarından eser kalmıyor

Adına ‘kara’ dense de alternatif tıbbın sarı bitkisi karahindiba, papatyagiller familyasındandır. Doğada bolca bulunan karahindibanın çayı demleniyor ve vücuda birçok fayda sağlıyor. Peki, bu faydalar neler? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun önerisiyle karahindiba çayını en iyi şekilde nasıl demlersiniz?

Kanser hücrelerini alt ediyor! Safra ve böbrek taşlarından eser kalmıyor

Alternatif tıbbın olmazsa olmaz bitkilerinden karahindiba, birçok eve giriyor ve etkileriyle şaşırtıyor. Her yerde karşımıza çıkabilen bu bitkinin çayı hem leziz hem de sağlıklı. Adeta bir şifa kaynağı diyebiliriz. Çiçeğiyle, tohumuyla, köküyle her yerde bulunabilen karahindiba bahar aylarında yetişmesiyle bilinir. Özel bir çaba gerektirmeden yetişen bu bitkinin çayını kolayca demleyebilirsiniz.

Karahindiba çayı nasıl demlenir? Bunu bilmek size pek çok fayda sağlayacak. İşte bu yüzden sizin için bu özel bitkinin nasıl demlendiğini anlatalım. Ama öncesinde karahindiba çayının faydaları konusuna bir bakalım. O halde karahindiba çayının faydaları ve zararları neler, gelin birlikte bakalım.

KARAHİNDİBA ÇAYININ FAYDALARI NELER?

Birçok faydaya sahip karahindiba çayı mutlaka denemeniz gereken bitki çaylarından. Özellikle kanser hücrelerine iyi geldiği söylenen karahindiba çayı, abartılı tüketilmediği hallerde faydalarını gösterir. Karahindiba çayı ne zaman ve ne sıklıkla tüketilmeli, bahsedeceğiz ama öncesinde faydalarına bir göz atalım ve ihtiyacımızı belirleyelim.

Karahindiba çayı neye iyi gelir diyorsanız, işte karahindiba çayının faydaları şu şekilde:

 • Güçlü bir antioksidandır.
 • Kas ve kemik gelişimini destekleyici özellikleriyle bilinen bir bitki çayıdır.
 • Sindirim sistemini düzenler ve iştah açar.
 • İdrar söktürücü özellikler gösterir.
 • Vücuda enerji verir.
 • Safra ve böbrek taşlarını düşürmeye yardımcıdır.
 • Kan şekerini dengeler.
 • Ciltte görülen hastalıkları önler.
 • Ödem atarak kilo vermenize yardımcı olur.
 • Stres, depresyon, yorgunluk gibi etkilere iyi gelen sakinleştirici yönü bulunur.
 • Kansızlığa iyi gelir.
 • Kan dolaşımını hızlandırır.

Kanser hücrelerini alt ediyor! Safra ve böbrek taşlarından eser kalmıyor

Karahindiba çayı faydaları işte bu kadar fazla. Bu sebeple tüketmeyi düşünebilirsiniz. Yenilenen, onarılan hücreler, beslenen vücut için iyi bir bitki çayıdır.

KARAHİNDİBA ÇAYI NASIL DEMLENİR?

Bitki çayları, çok faydalı içeceklerden ve bu sebeple tüketilmeli. Karahindiba çayı da birçok faydasıyla tüketilmesi gereken bitki çayıdır. Düzenli tüketilmesi kansızlıktan böbrek taşı düşürmeye kadar olumlu etkiler sağlar. Peki karahindiba çayı nasıl demlenir?

Haberturk.com’da yer alan içerikte de bahsedildiği gibi, karahindiba çayı kurutulmuş yapraklardan yapılan bir çaydır. Tercihe bağlı olarak taze yapraklardan da yapabilirsiniz. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun önerdiği teknikle karahindiba çayınızı en iyi şekilde demleme aşamaları şöyle:

Kanser hücrelerini alt ediyor! Safra ve böbrek taşlarından eser kalmıyor

 • Karahindiba çayından en iyi şekilde faydalanabilmek için; 1 tatlı kaşığı ince kıyılmış karahindiba 1 bardak suda akşamdan bekletilmelidir.
 • Sabah uyandığınızda birkaç dakika kaynatmalısınız.
  Daha sonra demini alması için bekletmelisiniz. Ayrıca ılık tüketilmesi tavsiye ediliyor.
 • Demini aldıktan sonra süzebilir, ikiye ayırarak kahvaltı öncesi ve sonrası olmak üzere iki seferde tüketmelisiniz.

İşte bu kadar…

KARAHİNDİBA ÇAYI GÜNDE KAÇ BARDAK İÇİLMELİ?

Özel etkileriyle karahindiba çayı tüketimi için günde 3 fincandan fazlasını tüketmemelisiniz. Ortalama 2-3 fincan tüketmenizde bir sakınca olmayacaktır. Ayrıca karahindiba çayı tüketimi esnasında bol su tüketmeniz de tavsiye edilir.

Diyet yaparken, sağlıklı yaşarken ve zinde kalmak istediğinizde rahatlıkla tüketebileceğiniz bu çay tüm vücut sisteminizi destekleyecek. Vücudunuzdaki fazlalıkları atıp sağlıklı hücreleri destekleyecek.

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...