Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2022-05-14 16:07:47 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:56:31

Karaciğer nasıl temizlenir? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan 2 farklı karaciğer temizleme kürü

Google News

Karaciğer en önemli organlarımızdandır, vücudumuzda 500’den fazla görevi vardır. Kanı toksinlerden arındırır, vitamin ve mineralleri depolar, kanın pıhtılaşmasını destekler, safra üretimine yardımcı olur. Sık sık paketlenmiş gıdalar tüketmek, alkol ve ilaç kullanımı, yanlış beslenme karaciğeri yorar, karaciğerde toksin birikmesine neden olur. Karaciğeri temizlemek için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından bildirilen aşağıdaki kürleri 15 gün boyunca uygulayabilirsiniz.

Karaciğer nasıl temizlenir? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan 2 farklı karaciğer temizleme kürü

Karaciğerde toksin birikmesi cilt renginde solma, halsizlik, kabızlık, iştahsızlık, sık hasta olma gibi belirtiler ile kendini gösterir. Maydanoz, limon, sarımsak, zeytinyağı karaciğeri temizlemekte en etkili bitkilerdir. Bu bitkileri kullanarak Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından bildirilen kürler şöyledir:

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU’NDAN KARACİĞER TEMİZLEME KÜRÜ 1. TARİF

MALZEMELER

 1. 1 kahve fincanı zeytinyağı
 2. 2 diş ezilmiş sarımsak
 3. 5 adet sapı ile birlikte maydanoz
 4. 5 damla limon suyu
 5. 1 bardak su

Karaciğer nasıl temizlenir? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan 2 farklı karaciğer temizleme kürü

Küçük bir tencereye 1 kahve fincanı zeytinyağı, 2 diş sarımsak, 5 adet ince doğranmış maydanoz ve biraz limon suyu ile 1 bardak su katın. Tüm bunları blendardan 5-10 dk. boyunca, maydanoz ve sarımsaklar sıvı kıvama gelene kadar blenderdan geçirin. 15 gün boyunca her sabah bunu için. Dilerseniz bu karışımı rondoda da hazırlayabilirsiniz.

Sarımsak karaciğeri detoksifiye etmeye yardımcı olur. Doğal bir antibiyotik görevi görür. Antibakteriyel, mantar önleyici ve virüs önleyicidir. Karaciğerdeki fazla yağın atılmasını sağlar.B1 vitamini bakımından yüksektir.Antiinflamatuardır. Güçlü bir antioksidandır. Kanser önleyici özelliklere sahiptir

Zeytinyağı karaciğer enzimlerini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Karaciğerdeki yağın azalmasında etkilidir. İnsülin duyarlılığını artırıp, insülin direncini azaltır. Güçlü bir anti-inflamatuardır, bağışıklık sistemini güçlendirir.

Limon, vücutta glutatyon üretimine yardımcı olan C vitamini ve antioksidanlar açısından zengindir. Bu enzim karaciğerdeki toksinlerin atılmasından sorumludur.

Maydanoz, antioksidanlar, enzimler, vitaminler, mineraller, uçucu yağlar açısından zengin karaciğeri temizleyen en etkili bitkilerdendir. Araştırmalar, maydanozdaki bir antioksidan olan apigenin'in iltihabı azaltarak ve hücresel hasarı önleyerek bağışıklık fonksiyonunu düzenlediğini, karaciğer sağlığını iyileştirdiğini gösteriyor.

Karaciğer nasıl temizlenir? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan 2 farklı karaciğer temizleme kürü

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU’NDAN KARACİĞER TEMİZLEME KÜRÜ 2. TARİF

MALZEMELER

 1. 15 sap maydanoz
 2. 1 adet limon suyu
 3. 1 bardak su

Maydanozları ince ince doğrayın, bir tencereye doğradığınız maydanozları alın, içerisine 1 bardak su katıp blenderdan geçirin, daha sonra limon suyu ekleyin. Blenderdan geçerken köpük oluştuysa köpükleri kepçeyle temizleyin, 15 gün boyunca her sabah bunu için.

Yukarıda bildirdiğimiz 2 tariften dilediğinizi uygulayıp tertemiz bir karaciğere kavuşabilirsiniz.

Karaciğer nasıl temizlenir? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan 2 farklı karaciğer temizleme kürü

KARACİĞERİ TEMİZLEYEN DİĞER BESİNLER HANGİLERİDİR?

 1. Enginar (Kapsül olarak eczanelerde satılır)
 2. Deve dikeni (Kapsül olarak eczanelerde satılır)
 3. Lahana
 4. Marul
 5. Karnabahar
 6. Pancar
 7. Kereviz
 8. Zerdeçal (Kapsül olarak eczanelerde satılır)

Karaciğer Temizliği Nasıl Yapılır Karaciğerdeki Toksinler Nasıl Atılır Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.