Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2022-11-20 19:49:32 | Son Güncelleme : 2022-12-03 17:28:00

Karakterinize ayna oluyor: İmzanız sizinle ilgili ne anlatıyor? İmza şekline göre kişilik analizi

Google News

Herkesin kendine has imza tarzı vardır. Kimi tam adını yazar, altını çizer, kimi de sadece soyadını yazar veya imzanın sonuna nokta koyar. Çoğu kişi bilmez ancak imza kişinin kişisel veya profesyonel yaşamı hakkında ipucu verir. İşte biz de o ipuçlarını yakaladık ve sizi size anlatmak için hazırız! Keyifli okumalar…

El yazısını analiz etme bilimi grafoloji uzmanları, 5.000'den fazla kişilik özelliğini ortaya çıkarmak için kişinin imzasını kullanıyor.
El yazısını analiz etme bilimi grafoloji uzmanları, 5.000'den fazla kişilik özelliğini ortaya çıkarmak için kişinin imzasını kullanıyor.

İmzadan karakter analizi, daha çok psikoloji bilim dalında çalışılıyor. Bazı görüşler imzanın kişinin otobiyografisinin resmi olarak görüyor. Kişilik hakkında önemli izler taşıyan imza, kişilik özelliklerinin yanı sıra hırsları ve korkular hakkında ipuçları verebilir. Yapılan imza analizlerine göre imzanın boyutu kişinin imajını ve özgüvenini gösteriyor. İmzanın eğik olması ise duygusal durumunu, olaylara yaklaşımı ve mantığın göstergesi olarak bilinir. İmzasını gördüğünüz birinin vizyonu büyük oranda bellidir. Peki, imzanız sizin hakkınızda ne söylüyor?

Tam adını imzalayan kişiler, ailesi ile denge kurabilir.Adınızın ilk harfi büyükse, kendinize olan saygınız biraz daha belirgindir. Soyadınızın ilk harfi büyükse, ailenize daha duygusal bir bağlılığı işaret edebilir.

Sadece adını imzalayan kişiler, öz farkındalık duygusuna sahip olabilirler. Dışarıdan soğuk görünebilirler. Yapmacık değil bilinçli davranırlar. Para yönetme konusunda mantıklı olabilirler.

Sadece soyadını imzalayan kişiler, ailelerine karşı son derece sadakatli ve sevgi dolu olabilirler.

Sadece baş harfini imzalayan kişiler, özel insan olarak bilinir. Ancak kibirli olurlar ve kolay kolay açılamayabilirler.

Altı çizili imzalar, kendine güvenmeyi,tanınma ve statü ihtiyacını ifade eder. Kişilerin fark edilmiş hissetme ihtiyacını gösterebilir.

İmzanın altını çizmeyen kişiler, genelde telaşsız insanlardır. Hayatı akışına yaşamayı tercih ederler ve kendini başkaları tarafından fark edilmesi için herhangi bir ihtiyaç görmezler.

İki kez altı çizili imzalar, kişilerin güçlü bir arzuları veya önemli hissetme ihtiyaçlarının göstergesi olabilir. Yaptıkları işlerde takdir edilmek hoşlarına gider. Güvensizlik veya özgüven eksikliğini de gösterebilir.

İmzanın sonuna nokta koyan kişiler, güçlü liderlik niteliği sergiler. Hayattan ne istediğini bilen ve kontrolcü biri olduğunu gösterebilir. Neşeli olsalar dahi işlerinde ciddiyet duygusuyla hareket ederler.

Karakterinize ayna oluyor: İmzanız sizinle ilgili ne anlatıyor? İmza şekline göre kişilik analizi

Okunması zor imza atan kişilerin, hızlı bir zihni vardır. Detayları veya engelleri önemsemezler. Yeteneklerinin farkındalar ve işlerinde başarılı olurlar.

Hem adını hem de soyadını imzalayan kişiler, eğer el yazısıyla yazılmışsa, insanlar arasında çok sosyal ve eğlenceli olma eğiliminde olduklarını gösterebilir.

İmzası kolay okunan kişiler, dengeli ve huysuz olabilirler. Net insanlardır ve başkaları tarafından çok güvenli görünürler.

İmzası uzun kişiler genelde sabırlı insanlardır.

İmzası kısa kişiler mantığını çok iyi kullanır.

İmzada yuvarlaklık varsa, kişide lider özellikleri olduğunu gösterebilir.

İmzada 3 nokta varsa, kişi keskin nişancı, avcılığa yatkın ve nüktecidir.

İmzada sanatsal çizgiler varsa kişi güzel sanatlara yatkındır.

Kısa ve üstünkörü imza, kişinin boş vermişliğini gösterir.

Başı büyük harf ve gösterişle başlayan imza kişinin özgüvenli, başlangıçta kendini iyi, karizmatik tanıtan insan olduğunu gösterebilir.

Başı, ortası ve sonu büyük harfler başlayan imza, kişinin bir işin başında, ortasında ve sonunda kendini iyi takdim ettiğini ifade edebilir.

Sonu büyük harfle biten imza, kişinin başladığı işleri iyi bitirmesi anlamına gelebilir.

İmzanın sonunda ileri veya yukarı doğru giden bir çizgi varsa, kişinin büyük hedefleri olduğunu gösterebilir.

İmzanın sonunda aşağı doğru çizgi varsa kişinin karamsar veya içine kapanık biri olduğunu ifade edebilir.

Yukarıya doğru eğimli imza, kişinin hırsı ve ileri görüşlü olduğunu gösterebilir.

Aşağıya doğru eğimli imza, yani bir çizgide başlayan imzanın aşağıya doğru gitmesi, benlik saygısı olmayan birini gösterebilir.

Hiçbir eğim olmayan düz imza, kişinin hayata ve işe yaklaşımında denge olduğunu gösterebilir.

Eğik ve sola doğru atılan imza, kişinin hayal kırıklığı yaşadığını ve başkalarından korktuğunu gösterebilir.

Büyük imza atan kişiler, abartılı hareketler sergileme eğiliminde olabilirler.

İmza el yazısından küçükse, kişinin alçak gönüllü olduğunu ve göze batmayan bir yaşam tarzı yaşamak istediğini ifade edebilir.

İmza el yazısından büyükse, kibirli olduğunu ve toplum içerisinde yüksek statü kazanmak ya da fark edilmek istediğini gösterebilir.

İlk harfi büyük ve devamı kıvrımlı karalama şeklinde imza, kişinin sürekli kontrolün kendisinde olmasını ve hep fark edilmek istendiğini gösterebilir.

Soyadı kısaltarak kullanılan imzalar, kişinin bilinçaltında kalan bir çözümlenmemiş bir anne-baba sorununa işaret edebilir.

İmzada isim ve soyadın sadece baş harfinin yazılması, kişinin içinde ağır bir suçluluk duygusu taşıdığının gösterebilir.

İmzada ismin etrafının çevrelemek, kişinin güvensizlik, bağımlılık, çocukluk ve anneye karşı bir bağlanma duygusu olduğunun göstergesi olabilir.

İsmin üstü çizili imza, anne baba tarafından saldırıya karşılaşma korkusu yaşadığını gösterebilir. Mükemmeliyetçi ve kurallar çerçevesine yaşamayı tercih edebilir.

Kaynak : Mavi Kadın
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
1 Görüş
Melek su14 Mart 2023 - 11:59
Çok güzel yazı teşekkürler