29 Şubat 2020, Cumartesi 16:18

Karınca Yağı Kullananlar Memnun mu Karınca Yumurtası Yağı Yorumları

Karınca Yağı Kullananlar Memnun mu Karınca Yumurtası Yağı Yorumları

İstenmeyen tüyler kadınların en büyük problemlerinden birisidir. Bu tüylerden kurtulmak için; ağda,epilasyon,lazer,tüy dökücü ve eldivenle kılları alma gibi birçok yöntem yıllardır kullanılagelmiştir. Bu tüylerden kurtulmaya yardımcı hem acısız hem de doğal olan bir diğer yöntem ise karınca yumurtası yağı kullanımıdır. Karınca yumurtası yağı fiyatları markasına göre 5 ila 50 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Karınca yumurtası yağının hem tüyleri dökme özelliği hem de yeni çıkacak tüyleri seyrekleştirme özelliği vardır.

Karınca yumurtası yağı kullananların bir kısmı düzenli kullanım sayesinde istenmeyen tüylerinden kurtulduklarını bildirirken, bazı kullanıcılar da hiç bir fayda göremedikleri ve dahi bazı yan etkilerine maruz kaldıkları ile ilgili geri bildirimde bulunmuşlardır.

Karınca Yumurtası Yağının Yetişkinlerde Kullanımı

Karınca yumurta yağı hem bebek hem de yetişkinlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Hatta yalnızca kadınlar değil erkekler de çok sık kullanmaktadır. Erkekler için rahatsız edici olabilen omuz ve sırt bölgesindeki tüyler için karınca yumurtası yağı kullanılmaktadır. Kadınlar için ise koltukaltı ve vajina tüyleri kurtulunmaya çalışılan tüylerdendir. Karınca yumurtası yalnızca bu bölgeler için değil  yüz,sırt ve göbek dahil vücutta her yerde kullanılabilmektedir.

Karınca yumurtası yağının tüy azaltma özelliği bilimsel herhangi bir araştırma sonucu kanıtlanmamıştır. Ancak kullananlar insanların bu yönden memnun oldukları yaygın olarak bilinmektedir.

Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır?

 1. Tüyle bölgeyi öncelikle bir ağda ile tamamen alın.
 2. Sonrasında ağda sonrası bölgede oluşan kızarıklığın geçmesi için 20 dakika bekleyin.
 3. Daha sonra bu bölgeye bolca karınca yumurtası yağı sürerek masaj yapıp yedirin.
 4. Uygulama tamamlandıktan sonra  bölgeyi durulamayın.
 5. Bu işlemi tüyler çıkmaya başladığında tekrarlayın.

Karınca  Yumurtası Yağı Ne Kadar Sürede Etki Eder?

1 sene boyunca kullanılan karınca yumurtası yağı; tüylerin %80-90’a kadar azaltmaktadır.

Bu yağın etkileri hemen görülmeyebilir. İlk başta herhangi bir fark görmeyen kullanıcılar sabırlı olup uygulamayı tekrarlamalıdır.

Karınca Yumurtası Yağı Kullanmanın Zararları ve Yan Etkileri

Karınca yumurta yağı piyasadaki %100 doğal olanlarından seçilmesi durumunda yan etkiye yol açması çok nadirdir. Karınca yağı şu durumlar görüldüğünde kullanılmamalıdır:

 1. Aşırı derecede kaşıntı
 2. Yanma hissi
 3. Kıl kökü iltihabı
 4. Ciltte kızarıklık, kabarma
 5. Tahriş
 6. Tüylerde gözle görülür bir artış

Piyasada En Çok Satılan Karınca Yumurtası Yağı Markaları Nelerdir?

 1. Bioder Bio Epilation Karınca Yumurtası Yağı
 2. Valensey Karınca Yumurtası Yağı
 3. Lyonsey Yağı
 4. Tala karınca yumurtası yağı

Karınca Yumurtası Yağının Bebeklerde Kullanımı

Karınca yumurtası çok eskiden beri bebeklerde tüy azaltma için kullanılmaktadır. Genital bölge,koltukalı ve bacaklara sürülen karınca yumurtası yağı bebeğin ileri yaşlarda tüy problemi yaşamamasına yardımcı olmaktadır. Ancak karınca yumurtası yağının kullanılması için bebeğine en az 1,5-2 aylık olması gereklidir. Bunun sebebi  ise ortaya çıkacak herhangi bir yan etki hakkında emin olunamamasıdır. Bebeklerde karınca yağı kullanmadan doktora danışmalıdır. 

Eğer karınca yumurtası yağı kullanımı sonucunda herhangi bir alerjik reaksiyon gözlemlendiyse kullanımı derhal bırakılmalıdır.

Orijinal Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Anlaşılır?

Karınca yumurtası yağı seçilirken Sağlık Bakanlığınca onaylanmış olanları satın almalıdır.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

1 Yorum

 1. @ssnyldzphotographer

  Çok doğru ağda ile kökten alıp üzerine masaj yaparak sürünce ve düzenli kullanınca gözle görünür fark oluşuyor. Koltuk altımda yarı yarıya azalma oldu şuan. Her ağdadan sonra kullanmak önemli. Ben bi kaç gün üst üste sürüorum. Tavsiye ederim

 
 
KAPAT