Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2017-07-11 00:18:37 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:52

Kaş Dökülmesi Neden Olur, Kaş Dökülmesine Sarımsak İyi Gelir mi?

Google News

Kaş ve kirpiklerin güzel görünmezi en önemli güzellik kıstaslarındandır. Bu makalemizde kaş ve kirpik dökülmesi neden olur, kaşlarım kirpiklerim dökülüyor ne

Kaş Dökülmesi Neden Olur, Kaş Dökülmesine Sarımsak İyi Gelir mi?

Kaş ve kirpiklerin güzel görünmezi en önemli güzellik kıstaslarındandır. Bu makalemizde kaş ve kirpik dökülmesi neden olur, kaşlarım kirpiklerim dökülüyor ne yapayım? Diye çözüm arayanlara Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafından bildirilen kaş ve kirpik dökülmesine kesin doğal çözüm yöntemlerini bildireceğiz. Kirpiklerin vazifesi  gözleri zararlı dış etmenlerden korumaktır. Üst göz kapağımızdaki kirpik sayısı ortalama 90-160 arasında iken, alt göz kapağımızda ise 80 tane kirpik bulunur. Her bir kirpiğin ömrü 3-6 ay arasında değişirken, her dökülen kirpikten sonra yenisi çıkar. Ancak stresten vitamin eksikliğine kadar çeşitli nedenlerden dolayı kirpiklerde dökülme meydana gelebilir.

Kirpik dökülmesi neden olur?

 1. Stres, üzüntü, depresyon.
 2. Troid hastalıkları, troidlerin normalden daha fazla veya daha az çalışması.
 3. B vitamini gibi bazı vitamin eksiklikleri
 4. Rimel ve makyaj malzemelerine alerji
 5. Genetik
 6. Yaşlanma
 7. Kullanılan ilaçların yan etkisi olarak
 8. Makyaj temizleyicisine alerji
 9. Menopoz
 10. Saç kıran
 11. Kemoterapi
 12. Arpacık gibi göz hastalıkları
 13. Hormonal bozukluklar
 14. Gözleri ovuşturma
 15. Metabolizma bozuklukları
 16. Göz iltihabı
 17. İç salgı bezleri hastalıkları
 18. Sistemik hastalıklar
 19. Kaşlar neden dökülür?
 20. Troid bezi hastalıkları, troidlerin yetersiz çalışması
 21. Stres,üzüntü
 22. Saç kıran hastalığı
 23. Kaş kalemine ve makyaj çıkarıcıya alerji
 24. Kullanılan ilaçların yan etkileri
 25. Yetersiz beslenme, yetersiz protein, vitamin ve mineral alımı
 26. Hormon bozukluğu
 27. Yaşlanma
 28. Kalıcı makyajın yan etkisi olarak

Kaş Ve Kirpik Dökülmesine Kesin Doğal Çözümler

Sual: Sevgili Suna Abla, benim kaşlarım kirpiklerim çok az ve dökülüyor. Doğal yollarla ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Yatmadan önce ılık kavrulmuş fındık sürün. Ayrıca kaş veya kirpikleriniz dökülüyorsa, zayıflarsa, gürleşmeleri için tere suyu ile kompres yapabilirsiniz. )

Sual: Son günlerde kaşlarım ve kirpiklerim çok dökülüyor. Mevsimsel olduğunu düşündüğüm bu sorunu nasıl aşarım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: ( 10 gram gliserin yağının içine 5’er gram fındık yağı, lanolin, buğday filizi yağı ve lavanta katın. Bu karışımı benmari usulü eritip bir cam kavanozun içine koyun. Her gece yatmadan önce kaşlarınıza ve kirpiklerinize bu karışımı sürün. Besleyici etkisini hemen gösterecektir.)

Sual: Kaşlarım çok dökülüyor. Bu sorunun önüne geçmek için ne yapmamı tavsiye edersiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (4 adet taze fındığın içini teflon bir tavaya yerleştirin ve kısık ateşte kavurun. Ilıkken, masaj yaparak kaşlarınıza sürün. Bu bakımı haftada en az 3 kez uygulamalısınız.)

Sual: Son zamanlarda kaşlarım ve kirpiklerim çok dökülüyor. Bu durum beni çok üzüyor. Kaşlarımı ve kirpiklerimi gürleştirmek için ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 adet fındığı teflon tavada kavurun. Ilıkken kaşlarınıza sürün. Daha sonra 1 tutam okaliptüsü çay gibi demleyip süzün. Ardından bununla kaşlarınıza kompres yapın. Aynı işlemi sık sık tekrarlayın. Bu etkili formülden kirpiklerinizin gürleşmesi için de yararlanabilirsiniz.)

Sual: Kirpiklerimin dipleri çok kuru olduğu için dökülüyor. Diplerinin kuruyup pul pul olmasını ve kirpiklerimin dökülmesini önlemek için ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Size öncelikle bir dermatoloğa gitmenizi tavsiye ederim. Ayrıca bir çorba kaşığı vazelin, bir tatlı kaşığı bademyağı, bir tatlı kaşığı lanolin, üç adet ceviz içi ve üç adet fındığı karıştırıp kısık ateşte eritin. Daha sonra süzüp bir cam şişeye koyun ve donmasını bekleyin. Önce temiz çay suyu ile kirpiklerinizi silin sonra kulak çubuğunu bu kreme batırıp gözünüze kaçırmadan kaş ve kirpiklerinize gün aşırı sürün.)

Sual: Kirpiklerim dökülüyor. Bu sorundan nasıl kurtulurum?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1’er tatlı kaşığı vazelin, bademyağı ve lanolini iyice karıştırıp benmari usulü ısıtın. Ilınınca parmağınızla kirpiklerinize sürün. Kaşlara da uygulanabilen bu formülden her gün yararlanmalısınız.)

Sual: Normalde vücudumda fazla tüy olmasına rağmen kaş ve kirpiklerim çok seyrek. Kirpiklerimin gürleşmesi, dolgunlaşması için ne yapabilirim?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (İki çorba kaşığı Hint yağı, bir tatlı kaşığı buğday özü yağı, bir tatlı kaşığı lanolin, 3 adet ceviz ve 3 adet fındığı benmari usulü ısıtın. Sonra süzerek bir cam kaba koyun. Bu yağa kulak temizleme çubuğunu batırıp kaş ve kirpiklerinize sürün.)

Sual: Suna Hanım, ben rimel kullandığımda kirpiklerimde zaman zaman dökülme oluyor. Bunun önüne geçmek için ne yapmalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Rimeli en fazla 5 saat kirpiklerinizde tutun ve iyice temizlemeden kesinlikle yatmayın. Çünkü rimel kaldıkça kurur, kurudukça kirpikleri de kırar. Eskiden kirpiklere bakım yapmak için bir çorba kaşığı kuyruk yağına bir avuç fındık konur, bunlar kısık ateşte birlikte eritilir ve eriyik rimel gibi kirpiklere sürülürdü. Bu uygulama geceleri yapılır ve karışım kirpiklerde sabaha kadar kalırdı. Bunun faydasını görebilirsiniz.)

Kaş Dökülmesi İçin Sarımsak Nasıl Kullanılır?

Dermatolog Cildiye Uzmanı Yasemin Fatih Amato sarımsağın kıl köklerini besleyip kaşları güçlendirdiğini bildiriyor. Yapmanız gereken yalnızca sarımsağı ortadan ikiye kesip kaşlarınıza sürmek olaraktır.

Takma Kirpiğin Zararları Nelerdir? Uzman Doktor Anlatıyor Tıklayınız

Kaş Dökülmesine Ne İyi Gelir? Bitkisel Ve Doğal Tedavi Yöntemleri Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.