05 Aralık 2021, Pazar 17:03

Kaşa Vazelin Sürmek Ne İşe Yarar Vazelinin Kaşa Faydaları

Kaşa Vazelin Sürmek Ne İşe Yarar Vazelinin Kaşa Faydaları

Vazelin, güçlü nemlendirici özellikleri nedeniyle kadınlar tarafından kullanılan popüler bir kozmetik üründür. Vazelin, ham petrolden elde edilen bir tür mineral yağdır. Vazelin mineral yağ açısından zengin içeriği ile kaşları gürleştirir, çıkarır, uzatır ve kaş şeklinin biçimlenmesine yardımcı olur. Kaşlarınız döküldüyse ve çeşitli sorunlardan dolayı seyrek kaşlarınız varsa, vazelini benmari usulü eritip her gece yatmadan kaşlarınıza sürün.

Bakımlı, kalın ve düzgün kaşlar yüz güzelliğine güzelli katar. Vazelini kaşlara aşağıda bildireceğimiz şekilde kullanabilirsiniz.

Vazelin ve Hindistan Cevizi Yağı İle Kaş Uzatma Gürleştirme Kürü

Malzemeler

  1. Yarım tatlı kaşığı vazelin
  2. 1 çay kaşığı hindistancevizi yağı
  3. 1 küçük tava

Hindistan cevizi yağını tavada ısıtın ve üzerine vazelin ekleyin. Sıvı hale gelince ocaktan alın. Karışımı oda sıcaklığına soğumaya bırakın. Karışımı nazikçe kaşlara uygulayın ve parmak uçlarınızla masaj yapın. Karışım cilde tamamen emilene kadar 10-15 dakika masaj yapmaya devam edin. En az iki ay boyunca her gün bir kez tekrarlayın. Karışımın etkisini artırmak için birkaç damla aloe vera jeli de ekleyebilirsiniz.

Kaşlar İçin Zeytinyağı ve Vazelin Kullanımı

Zeytinyağının doğal nemlendirici özelliği ile kaşların kıl köklerinin güçlenmesine yardımcı olur. Kaşların daha kalın ve güzel görünmesi için zeytinyağı vazelin ile birleştirildiğinde bu özellik daha da güçlenir. Zeytinyağında bulunan E vitamini kaş köklerini beslerken vazelin nemlendirici özellikleri ile kaşları uzatır.

Malzemeler

  1. Yarım tatlı kaşığı vazelin
  2. 2-3 damla zeytinyağı
  3. 1 küçük kase

Vazelin ve zeytinyağını bir kaseye alın ve iyice karıştırın. Macunu nazikçe kaşların üzerine yayın. Macunu ılık suyla durulamadan önce birkaç saat bekletin. Alternatif olarak, kaşlara 5 dakika boyunca veya karışım kaşların olduğu ciltte tamamen emilene kadar nazikçe masaj yapabilirsiniz. Her gün en az bir kez tekrarlayın. Yatmadan önce uygulayın.

İpuçları: Daha etkili hale getirmek için karışıma birkaç damla bal da ekleyebilirsiniz.

Kaşlar İçin Hint Yağı ve Vazelin Kullanımı

Yapılan araştırmalarda Hint yağının kaş köklerini beslediği ve kaşları gürleştirmekte son derece etkili olduğunu kanıtlandı. Hint yağında bulunan vitaminler, proteinler, antioksidanlar ve yağ asitleri, kaşlarda kıl büyümesini destekler. Vazelin ile hint yağını karıştırmak kaşları gürleştirme ve uzatma için süper bir formüldür.

Malzemeler

  1. Yarım tatlı kaşığı vazelin
  2. 2-3 damla hint yağı
  3. Küçük bir kase

Vazelin ve hint yağını bir kaseye alın ve iyice karıştırın. Kaşlarınızı suyla temizleyin ve kurulayın. Karışımı pamuklu çubuk yardımıyla kaşlara sürün. Kaşları yıkamadan önce birkaç saat bekletin. Her gün en az bir kez tekrarlayın. Geceleri yatmadan önce de bu karışımı uygulayın. Karışımı birkaç saat bekletmek yerine emilene kadar kaşlara hafifçe masaj da yapabilirsiniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT