2016-06-09 18:26:35 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:01:30

Kavun Süt Yaparmı Ve Kavun Emziren Annede Gaz Yaparmı?

Kavun, kalsiyum, potasyum ve sodyum minerallerinin kombinasyonu ile, emziren annelerde süt üretimini uyaran bir meyvedir.

Kavun Süt Yaparmı Ve Kavun Emziren Annede Gaz Yaparmı?

Kavun, kalsiyum, potasyum ve sodyum minerallerinin kombinasyonu ile, emziren annelerde süt üretimini uyaran bir meyvedir. Ayrıca emziren annenin ihtiyacını olan vitamin ve mineralleri de sağlıklı bir şekilde temin etmesini sağlar. . Kavun gaz yapıcı yiyeceklerden biri olduğundan anne sütüne geçebilir ve bebekte de emziren annede de gaz sancısına neden olabilir, bebeğinize kavunun dokunup dokunmadığını belirlemek için yediğiniz kavun miktarını yavaş yavaş artırın ve bebeğinizde sorun yoksa yemeye devam edin.

Kavun emzirme döneminde ara öğünler için mükemmel bir alternatiftir, neredeyse hiç yağ içermez, bir su bardağı kavun yalnızca 30 kaloridir, böylece emzirirken kilo almanızı önler.

Kavunda bulunan Tiamin veya B1 vitamini, vitamin B 12 serisinin aktif bileşenidir. Kavundaki bu vitaminler, doğumdan sonra anne sütünün kalitesini artırmaya yardımcı olur.

Tıp dünyasında kavun nedeniyle bilinen hiç bir alerjik reaksiyon rapor edilmediğinden hamilelik döneminde ve emzirirken güvenle tüketilebilir.

Kavun, yoğun beta karoten içeriği ile süt bezlerinin salgılanmasında önemli roynar.

 C vitamini vücudun büyüme ve tüm dokuların korunmasında önemli bir rol oynayan antioksidan bir vitamindir. Yara iyileşmesi, kıkırdak, kemik ve dişlerdeki sorunların giderilmesine yardımcı olur. Yetişkinliklerin günlük C vitamini ihtiyacı 90 mg'dır. 1 su bardağı kavun ise 65 mg C vitaminin içerir.

A  vitamini sağlıklı diş, deri, kemik ve mukoza zarları için de çok önemlidir. Retina sağlığı teşvik ederek görme sistemine yardımcı olur. Yetersiz A vitamini bağışıklık sisteminin zayıf işleyişine yol açabilir.  Kavun, A vitamini oranı yüksek bir meyvedir ve 1 su bardağı kavun önerilen günlük miktarın yüzde 25'ten daha fazla A vitamini içerir.

Kavun ayrıca potasyum ve likopen açısından zengin özleri ile bağışıklığınızı güçlendirir. Yediğiniz gıdalar anne sütü yolu ile bebeğinize geçtiğinden tüm besinler bebeğinize geçerek onun hızlı bir şekilde ve sağlıklı olarak gelişip, büyümesine yardımcı olur.

Dut Kurusu Süt Yaparmı? Uzman Doktorlar Cevaplıyor Tıklayınız

Rezene Çayı Süt Yaparmı? Uzman Doktorlar Cevaplıyor Tıklayınız

Hurma, Kayısı, Kuru İncir Ve Çemen Otu Tohumu Süt Yaparmı? Tıklayınız

Karpuz Anne Sütünü Artırırmı Ve Karpuz Anne Sütüne Gaz Yaparmı? Tıklayınız

Anne Sütü Neden Azalır?  Anne Sütünün Azalma ve Kesilme Nedenleri Tıklayınız

Emzirirken Maden Suyu Veya Soda İçmek Zararlı mı? Doktorlar Cevaplıyor Tıklayınız

Mavi Kadın