2018-10-25 18:31:13 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:17

Keratin Yüklemesi Maskesi Saça Keratin Yüklemesi Zararları Fiyatı

Keratin bakımı; cansız,yıpranmış ve mat saçlara uygulanan bir bakım işlemidir. Bu bakım sayesinde saçlar daha canlı, parlak ve sağlıklı görünür. Keratin bakımında; saç düzleştiri kullanılır veyahut saçı sarma yöntemi uygulanır.

Keratin Yüklemesi Maskesi Saça Keratin Yüklemesi Zararları Fiyatı

Keratin Bakımı Ne Demek Saçı Düzleştirir mi Fiyatı Ne Kadar? Keratinin Saça Faydaları

Keratin bakımı; cansız,yıpranmış ve mat saçlara uygulanan bir bakım işlemidir. Bu bakım sayesinde saçlar daha canlı, parlak ve sağlıklı görünür. Keratin bakımında; saç düzleştirici kullanılır veyahut saçı sarma yöntemi uygulanır. Keratin proteini; vücutta tırnak,diş ve saçlarda bolca bulunur. Keratin saçın yapısını oluşturur. Saçta doğal olarak bulunan keratin miktarı azalırsa; saç esnekliği kaybeder ve kırılmaya başlar. Makalemizde bahsedeceğimiz keratin bakım sayesinde saça ihtiyacı olan keratin verilir ve saç teli keratin ile sarılır. Bu uygulamayı brezilya fönü ile karıştırmamak gerekir, keratin bakımı saç düzleştirmez.

Saçtaki keratin oranında düşüş olmasının sebebi; saça uygulanan fön,maşa,yüksek ısıda kurutma ve boyadır. Saçlarda keratin eksikliği nedeniyle sönük ve cansız bir görünüm oluşur. Günümüzde çok popüler hale gelen keratin bakımı yıpranan saçlarına çare arayanların imdadına koşuyor.

Keratin Bakımı Fiyatı Nedir?

Evde veya kuaförde yapılabilen keratin bakımında fiyatlar değişiklik göstermektedir. Kuaförde yapılırsa 100-400 TL arasında değişen keratin bakımı evde yapıldığında 65 TL civarı tutmaktadır.

Piyasadaki keratin bakım setleri keratin ve özel şampuandan oluşmaktadır. Şampuanın özelliği; saçtaki gözenekleri açıp keratinin daha iyi nüfus etmesini sağlamaktır.

Evde Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Mağaza veya internetten bulabileceğiniz keratin bakım setleriyle evde yıpranmış saçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

  1. 1. Adım

Uygulamaya başlamadan önce saçlarınızı slikon içermeyen bir şampuan ve sıcak su ile 2 kez yıkayın. Ardından saçlarınızı bir havlu yardımıyla kurutun.

  1. 2. Adım

Nemli olan saçlarınıza keratin serumunu bir sprey veya fırça ile sürün. Sonrasında 15 dakika bekleyin. Bu uygulamayı gece uyumadan önce yapıp sabah saçlarınızı yıkabilirsiniz.

  1. 3. Adım

Keratinin saçta kurumasını bekledikten sonra saçlarınızı şampuansız durulayın. Sonrasında bir havlu yardımıyla saçlardaki nemi hafif alın.

  1. 4. Adım

Nemli olan saçlarınızı eşit bölümlere bölüp saç dibinden başlayıp saç uçlarına doğru keratini sürün. Bu uygulamayı ince ve sık dışlı bir fırça ile yapabilirseniz daha etkili olacaktır.

  1. 5. Adım

Saçlar bu şekilde 20 dakika beklenir. Sonrasında saçlar orta ısıda kurutulur. Bu esnada saç kurutma makinesi çok sıcak olmamalıdır.

Keratin Saç Bakımı Faydaları

Keratin saç bakımı;

  1. Yıpranmış saçları onarır,
  2. Saçın elektiriklenmesini engeller,
  3. Saçlardaki kırıkları onarır,
  4. Saç dökülmesini önler,
  5. Saçların parlak görülmesine yardımcı olur.

Keratin bakımı evde yapıldığında günlük etki gösterirken, kuaförde uygulandığında ısı ile 3-4 ay kalıcı etki göstermektedir.

Keratin Bakım Etkileri Kalıcı Mıdır?

Keratin bakım etkileri 12 hafta kadar sürmektedir. Bu saçın yıkanma sıklığına göre değişiklik gösterir. Eğer saçlar çok sık yıkanırsa, keratin bakım etkisi o kadar çabuk geçecektir. Evde uygulanan keratin bakımlar düzenli olduğunda etkisi daha uzun sürmektedir.

Keratin Bakım Fiyatları

2018 yılında keratin bakım fiyatı kuaförlerde 100-400 TL arasında değişmektedir. Fiyatın belirlenmesinde saç uzunluğu,saç yapısı ve müşteri istekleri etkili olmaktadır.

Keratin Bakımının Zararları Var Mı?

Keratin bakım; doğru ve uygun olarak yapıldığında saça sağlık,parlaklık verir, saçın elektriklenmesini engeller ve saç uçlarındaki kırıkları onarır. Keratin bakımı için; içinde formaldehit bulunmayan ve keratin oranının az olduğu ürünler seçilmelidir.

Genel olarak keratin bakımı zararlı değildir. Önemli olan ürünler içinde formaldehit ve benzeri malzemeler bulunmamasıdır. Önceden içerisinde formaldehit bulunan maddeler kullanılıyordu fakat sonradan firmalar aynı etkiye sahip başka maddeleri kullanmaya başladılar. Yine de piyasada hala formaldehit içeren ucuz keratin bakım ürünlerine rastlamak mümkündür. Bu konuda dikkatli olunmalıdır, keratin bakımı güvenilir ve bilindik kuaförlerde yaptırılmalıdır.

Mavi Kadın