04 Temmuz 2020, Cumartesi 17:30

Ketoral Krem Fiyat Nedir Yan Etkileri Nelerdir?

Ketoral Krem Fiyat Nedir Yan Etkileri Nelerdir?

Ketoral Krem Nedir Ne İşe Yarar Yan Etkileri Nelerdir?

Ketoral krem, egzama, mantar ve cilt döküntüleri gibi çeşitli cilt problemlerinin tedavisinde kullanılan bir kremdir. Fiyatı 9,63 TL'dir. Ketoral kremi doktorun bildirdiği şekilde kullanmalıdır. 

Ketoral Krem Ne İşe Yarar?

Ketoral krem genellikle mantar hastalığının tedavisinde kullanılır.

Bulunduğumuz her ortamda yoğun olarak yer alan mantarlar, iç organlara ya da cilt yüzeyine tutunarak pek çok farklı mantar enfeksiyonlarına sebep olan mikroorganizmalardır. Ortaya çıkan enfeksiyonların belirtileri, etkilenen uzva veya cilt bölgesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Ketoral krem pek çok mantar enfeksiyonuna iyi gelmektedir. Bu rahatsızlıklar şöyle sıralanabilir;

 1. Derinin dermatofit adı verilen mantarlara bağlı enfeksiyonu:
 2. Tinea corporis (vücut mantarı)
 3. Tinea cruris (kasık mantarı)
 4. Tinea manus (el mantarı)
 5. Tinea pedis (ayak mantarı / atlet ayağı)
 6. Derinin candida adı verilen mantarlara bağlı enfeksiyonu (deri kandidozu)
 7. Tinea (pityriyazis) versikolor (leke şeklinde cilt mantarı)
 8. Seboreik dermatit (kepeklenme)

Ketoral Krem Nasıl Kullanılır?

Ketoral krem, cildin lezyonlu kısmına ve etrafına sürülerek kullanılır. İşlem öncesinde lezyonlu kısım yıkanmalı ve tam olarak kurulanmalıdır. Ardından, cildin rahatsızlık yaşanan kısmına ve etrafına, parmak uçları ile hafifçe ve dikkatli bir şekilde bu krem sürülür. İşlem bittiğinde, ellerin iyice yıkanmasına özen gösterilmelidir. Vücudun diğer kısımlarına veya çevredeki diğer kişilere mikrop ve bakterilerin yayılmasını önlemek için, bu husus son derece mühimdir.

Ketoral'i ne kadar süreyle kullanmanız gerektiği, aşağıda bildirilmiştir. Hekiminiz tarafından başka bir tâlimat bildirilmediği sürece, bu ölçülere göre hareket edilmelidir:

Tedavi, gerektiği kadar sürdürülmelidir; hiç değilse, bütün semptomların tam olarak giderilmesinden birkaç gün sonraya dek uygulanmalıdır. Tedavinin 4 hafta devam ettirilmesine karşın hiçbir iyileşme olmazsa, hekiminize müracaat ediniz. Bu aşamada hekiminiz, tekrar rahatsızlığınızın değerlendirmesini yapacaktır. Enfeksiyona yol açan problemlere çözüm bulmak ve enfeksiyonun bir kez daha ortaya çıkmasını engellemek adına, temizliğe tam anlamıyla riayet edilmesi çok önemlidir.

Ketoral kremi kullanırken her dâim hekiminizin bildirdiklerine uygun hareket ediniz. Ketoral kremin, 18 yaşından küçük bireylerde kullanılması önerilmez. Şâyet tereddüt yaşıyorsanız, eczacınıza veya hekiminize danışınız.

Yalnızca deri yüzeyi için üretilen Ketoral kremin gözlere uygulanması sakıncalıdır. Ketoral kremin kullanım süresi, vücuttaki enfeksiyonun türüne ve hangi aşamada olduğuna göre değişiklik gösterecektir. Hekiminiz, Ketoral kremi hangi zaman aralıklarıyla uygulamanız gerektiğini ve tedavinizin ne zamana kadar devam edeceğini bildirecektir. Ketoral kremin standart kullanım oranı, günlük 1-2 defa olup, bu tedavi 1-6 hafta arasında uygulanmaktadır. Ketoral kremi kullanırken, hekiminizin bildirdiği sıklıktan daha fazla uygulamayınız.

Rahatsızlığınız geçene kadar, havlu ve diğer kişisel eşyalarınızı başka bireylerle paylaşmamanız ve ayrı bir yerde saklamanız doğru olacaktır. Böylelikle, diğer kişilere enfeksiyon bulaşmasını önleyebilirsiniz. Kendi kendinizi de tekrar enfekte etmemek için, cildinizin enfeksiyonlu kısmıyla temas eden kıyafetleri sık aralıklarla değiştirmelisiniz. Ketoral krem kıyafetlerde leke yapmaz, yağlı bir ürün değildir.

Ketoral Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, Ketoral Krem’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa, Ketoral Krem’i kullanmayı durdurunuz ve derhal doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

 1. Kremin uygulandığı yerdeki derinin kızarması ya da şiddetli irritasyonu ya da tedavinin ilk günlerinde başka alerji işaretleri.
 2. Derinin kabarması ya da soyulması.

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan sizde mevcut ise, sizin KETORAL Krem’e karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

Ketoral Krem’in şimdiye kadar ciddi bir yan etkisi görülmemiştir.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

Yaygın görülen yan etkiler (10 kişide 1’den azını etkiler.)

 1. Yanma hissi

Yaygın olmayan yan etkiler (100 kişide 1’den azını etkiler.)

 1. Kremin uygulandığı yerde kanama, rahatsızlık, kuruluk, iltihap (kontakt dermatit), karıncalanma gibi problemler
 2. Döküntü (ürtiker)
 3. Yapışkan cilt

Bunlar KETORAL’in hafif yan etkileridir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT