27 Kasım 2020, Cuma 03:40

Ketoral Şampuan Fiyatı Ne Ketoral Şampuan Kullananlar Yorumları

Ketoral Şampuan Fiyatı Ne Ketoral Şampuan Kullananlar Yorumları

Ketoral Şampuan Nedir Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar?

Ketoral şampuan, saç diplerinde, saç derisinde ve ciltte meydana gelen mantarların tedavisinde kullanılan bir şampuandır. Ketoral şampuan kepek sorunu yaşayanlara da doktorlar tarafından reçete edilmektedir. Fiyatı:15,34 TL'dir.

Mikroorganizma grubuna dahil olan mantarlar, her ortamda yoğun şekilde yer almaktadır. İç organlara ya da cildin dış kısmına yerleşen mantarlar, birbirinden farklı pek çok mantar enfeksiyonuna neden olmaktadır. Meydana gelen enfeksiyon rahatsızlığının semptomları, mantarların hangi uzva veya cilt bölgesine yerleştiğine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Ketoral şampuan; söz konusu bu mantar enfeksiyonlarından bazıları olan pityriasis capitis, pityriasis versicolor ve seboreik dermatit rahatsızlıklarından koruyucudur ve bu hastalıkları iyileştirici etkiye sahiptir.

Ketoral Şampuan Ne İşe Yarar?

 1. Mantar enfeksiyonlarının saçlarda yol açtığı problemleri giderir.
 2. Cilt yüzeyindeki mantarların daha fazla üremesine ve yayılmasına engel olur.
 3. Saçlarda ve saç derisinde görülen aşırı yağlanmayı giderir.
 4. Saçlarda oluşan mantar enfeksiyonlarını tedavi eder.
 5. Saçkıran adlı cilt rahatsızlığına iyi gelir.
 6. Kepeklenme probleminde faydalı olmaktadır.
 7. Saç derisinde ortaya çıkan kabuklanmalara çözüm sağlar.
 8. Seboreik dermatit adlı cilt hastalığının iyileştirilmesinde yararlıdır.
 9. Kalıtsal faktörlere bağlı olarak gelişen saç dökülmelerinin tedavisinde kullanılır.
 10. Saç tellerinin, kalıtsal sebeplerle incelmesi sonucunda da tedavi için bu ürün tercih edilir.
 11. Erkeklerdeki saç dökülmesinin sebeplerinden biri olan DHT hormonunun inhibe edilmesinde (baskılanmasında) etkilidir.
 12. Saçlarda meydana gelen hormon aktivitesini düşürerek tedaviye fayda sağlar.
 13. Saçlı deri üzerindeki sivilceleri kurutarak sivilce sorununun giderilmesinde önemli rol oynar.
 14. Saç ekimi yaptıran bireylere, koruma amaçlı Ketoral şampuan tedavisi uygulanır.

Ketoral Şampuan Nasıl Kullanılır?

Ketoral şampuanı kullanırken, mutlaka hekiminizin bildirdiği ölçüler doğrultusunda uygulamanız gerekmektedir. Bu ürünün, bebeklerde ve çocuklarda kullanılması önerilmemektedir. Ketoral şampuan, sadece saçlar ve saç derisi için uygundur.

Normal kullanımı şöyledir; Öncelikle, şampuan iyice çalkalanır. Ardından, saçlı deri üzerinde biraz köpürdetilerek uygulanır. 5 dakika bekletildikten sonra durulanır.

Kepeklenme, kuru, yağlı kabuklu cilt için kullanımı:

 1. Başlangıçta Ketoral şampuanı, haftanın 2 günü kullanmanız gerekmektedir.
 2. 3-4 gün aralıklarla kullanılmalı ve ilk 2-4 hafta arasında tedaviye bu yönde devam edilmelidir.
 3. Bu sürenin ardından şampuan kullanımı, her 1-2 hafta içinde 1 defa olacak şekilde sınırlandırılmalıdır. Bu uygulama, belirtilerin yeniden ortaya çıkmasını önlemek için yapılmaktadır.

Ketoral şampuan, hekim tarafından belirtilen aralıklarla kullanılmalı ve bunun dışına çıkılmamalıdır.

Derideki beyaz-kahverengi lekeler için kullanımı:

 1. Ketoral şampuan, ciltteki beyaz-kahverengi lekelerin üstüne günde 1 defa uygulanmalıdır ve bu işleme 5 gün boyunca devam edilmelidir.
 2. Şâyet güneşe maruz kalındığında beyaz-kahverengi lekelerde belirginleşme olduysa, cildinizi güneşe tekrar maruz bırakmadan önce günde 1 defa 3 gün süreyle Ketoral'u uygulamalısınız.

Ketoral'u, hekiminizin belirttiğinden daha kısa aralıklarla kullanmamalısınız.

Ketoral Şampuan Kullanıcı Yorumları

Epey bir süredir, saç köklerinde döküntü ve kabuklanma sorunuyla savaşıyordum. Ketoral, beni bu problemimden kurtaran tek şampuan oldu. Gerçi bundan önce pek çok ürün denedim, hepsinin fiyatı da yüksekti ve Ketoral ile aynı etkiye sahip oldukları iddia ediliyordu. Ancak bu iddianın tamamen yanlış olduğunu ve hiçbir şampuanın bu rahatsızlığa Ketoral gibi güçlü etki edemediğini gözlemledim. Diğer şampuanlar, saçlarımın aşırı yağlanmasına sebep oluyordu ve o şampuanları saçlarımdan temizlemekte oldukça güçlük çekiyordum. Üstelik o ürünlerin fiyatı da pahalıydı, etkileri ise daha kısa sürede kayboluyordu ve ürünler hemen bozuluyordu.

Bazı dönemlerde saçlarımın köklerinde yoğun kaşıntı ve kepeklenme baş gösteriyor. Bu durumlarda öncelikle saç uçlarımı kendi şampuanım ile yıkıyorum, sonrasında ise saçlarımın dip kısımlarına Ketoral uyguluyorum. Yaklaşık 5-10 dakika süreyle bekleyip ardından durulamaya geçiyorum. Bir-iki haftada kepeklenme sorunum âdeta kökünden halloluyor. Bir yıl içinde en az 3-4 defa aldığım bu şampuan fiyat bakımından da son derece ekonomik olup, yaklaşık 10 TL gibi bir ücret ödeyerek bu muhteşem ürüne siz de sahip olabilirsiniz.

Ketoral şampuan; Seboreik Dermatit ve mantar gibi rahatsızlıklar nedeniyle saçlarda ortaya çıkan döküntü, kaşıntı ve kepek gibi sorunların giderilmesinde tercih edilen bir ürün olup, görüntüsü öksürük şurubuna benzemektedir. Hem saçlarda hem de vücut yüzeyinde kullanılabilecek bu şampuan, yakın zamanda yoğun olarak yaşadığım kaşıntı sorunuma etkili bir çözüm oldu ve ilk yıkayışta kaşıntılarımı dindirdi. Saçlarımda az da olsa kuruluğa yol açtı ancak bu durum, benim için fazla rahatsızlık verici değildi. Zîra, kaşıntılardan son derece bunalmıştım ve sırf saçlarımda biraz kurumaya neden oluyor diye bu muhteşem üründen vazgeçemezdim. Ketoral'u her banyo yaptığımda kullanmıyorum, yalnızca haftada 1 defa uyguluyorum. Bu ölçü kâfî oluyor ve bu sâyede saçlarımda oluşan kuruluğu da biraz olsun hafifletebiliyorum.

Ketoral şampuanı, Seboreik Dermatit rahatsızlığı sebebiyle 4 gündür kullanıyorum. İlk kez kullanmakta olduğum bu ürünün çok faydasını gördüm, 4-5 defa kullanmamın ardından, bu rahatsızlığım iyileşti ve yeniden nüksetmedi.

Ketoral Şampuanın Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Ketoral şampuan içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Aşağıdakilerden biri olursa Ketoral şampuan kullanmayı durdurun ve derhal doktorunuza bildirin veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz

 1. Nefes almada ve yutkunmada zorluğa neden olan yüz, dudaklar, ağız, dil ve boğazda şişme şeklinde alerjik reaksiyonlar.
 2. Şampuanın uygulandığı yerdeki derinin kızarması ya da şiddetli irritasyonu ya da tedavinin ilk günlerinde başka alerji işaretleri.
 3. Derinin kabarması ya da soyulması.

Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.

Eğer bunlardan sizde mevcut ise, sizin Ketoral şampuan karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir. Bu çok ciddi yan etkilerin hepsi oldukça seyrek görülür.

Ketoral Medikal Şampuan’ın şimdiye kadar ciddi bir yan etkisi görülmemiştir.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

Yaygın olmayan yan etkiler (100 kişide l’den az):

 1. Saç köklerinde enfeksiyon
 2. Gözyaşı üretiminde artış
 3. Beklenmedik saç kaybı ya da saç incelmesi
 4. Derinin kuruması, döküntü, yanma hissi
 5. Saçlarınızda hissettiğiniz değişiklikler

Seyrek görülen yan etkiler (1000 kişide 1 ’den az):

 1. Tat bozukluğu
 2. Gözlerde tahriş
 3. Akne
 4. Deride pullanma

Aşağıda raporlanan yan etkiler belirli bir sıklıkta tanımlanmayabilir ve bu yüzden ne kadar sıklıkla meydana geldikleri bilinmiyor olarak sınıflandırılırlar:

 1. Kurdeşen (ürtiker olarak da bilinir)
 2. Saç renginde değişiklikler

Ketoral Şampuanın Muadilleri Nelerdir?

Pek çok insan, Ketoral şampuanın eşdeğerlerini merak etmektedir. Bu ürünle aynı niteliklere sahip olan ve aynı etkin maddeleri barındıran muadil ürünler vardır. Söz konusu şampuanlar şu şekilde sıralanabilir;

-Nizoral şampuan

-Konazol medikal şampuan

-Fungoral şampuan

-Ketoderm

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT