Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2016-10-07 05:02:50 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:00:37

Kıllı Kol İçin Çözümler, Koldaki Kılları Almak İçin 5 Pratik Yöntem

Google News

Kol tüyleri, kollardaki kıllanmalar, kadınlar için en can sıkıcı problemlerdendir. Bazı kadınlar genetik faktörlerden dolayı yoğun ve gür kıllara sahipken,

Kıllı Kol İçin Çözümler, Koldaki Kılları Almak İçin 5 Pratik Yöntem

Kol tüyleri, kollardaki kıllanmalar, kadınlar için en can sıkıcı problemlerdendir. Bazı kadınlar genetik faktörlerden dolayı yoğun ve gür kıllara sahipken, bir kısım kadınların tüyleri ise seyrek ve ince yapılıdır. Siz de kol bölgesindeki aşırı kıllanmadan muzdaripseniz işte kurtulma yöntemleri:

Tüy dökücü krem

Koldaki tüylerden kurtulmanın en kolay ve pratik yöntemi, tüy dökücü krem kullanmaktır. Yapmanız gereken yalnızca tüy dökücü kremi kollarınızda kıl olan yere sürmek. Tüy dökücü krem kutusundaki çıkan talimata göre kremi ciltte bekletip, süre dolunca kutudan çıkan spatula, kılların olduğu cilde sürtülür ve ardından su ile cilt yıkanır. Yalnız tüy dökücü kremler, tüy dökmede kalıcı bir çözüm değildir. 3-5 gün sonra tüyler tekrar çıkmaya başlayacaktır.

Epilasyon aleti

Kol tüylerini almak için bir diğer pratik yöntem de epilasyon aletleridir. Özellikle buz içeren epilasyon aleti, tüylerin alınacağı yeri uyuşturup acısız ve rahat bir şekilde tüylerin giderilmesine yardımcı olur. Yahut ıslak kullanılabilen epilatörle duş esnasında kılları almak da acısız bir alternatiftir

Ağda

Kol bölgesindeki tüylerin uzun süre çıkmaması için en etkili yöntem kola ağda yapmaktır. Soğuk ağda ve sir ağda bantları kollardaki kıllardan kurtulmak için ideal ağda türüdür. Kola yapılan ağda ile yaklaşık 2 ay tüylerin çıkması engellenmiş olur. Kola ağda yapmak için kozmetikçiden bunun için gerekli ağdayı satın alıp, ağda kutusundan çıkan talimatta bildirdiği gibi ağdayı hazırlayıp, kollarınızdaki kıllarınızı izale edebilirsiniz.

Jilet ile kollardaki tüyleri alma

Kollardaki tüyleri gidermenin en hızlı ve kolay yolu jiletle kollardaki kılları gidermektir. Çok acil kolunuzdaki tüyleri yok etmek istediğinizde jilet yöntemini kullanabilirsiniz. Fakat şunu unutmayın ki jilet ile tüyler alındığında belli bir süre sonra tüyler daha sert ve kalın çıkmaya başlar.

Lazer epilasyon

Kol tüylerinin yok etmek için lazer epilasyon, diğer kol tüylerini giderme alternatiflerine göre daha kesin çözüm sağlayan bir yöntemdir. Alanında uzman kişiler tarafından uygulanan lazer epilasyon yöntemi, yaklaşık 1 sene sürer ve aylık 15 veya 20 dakikalık seanslar sürerek devam ettirilir. Lazer epilasyon emin ellerde yapıldığında acı ve yanma yaşanmayacaktır. Lazer epilasyon diğer yöntemlere göre kökten sonuç sağlayan bir çözümdür.

Ağda Yaparken Acımaması İçin 10 Uzman Tavsiyesi Tıklayınız

Özel Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma İçin 7 Bitkisel Yöntem Tıklayınız

Koltuk Altına Ağda Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Burnumun Üstünde Kıl Çıkıyor,  Nasıl Kurtulurum? Tıklayınız

Yüze Ağda Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.