Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2021-11-14 01:21:33 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:57:26

Kilo vermek için ne kadar yürümeli, günde kaç adım atmalı?

Google News

Günlük yürüyüş yapmak sadece kilo vermeyi değil, sağlıklı ve daha dinç bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır. Günün istediğiniz her saatinde yürüyerek sağlıklı ve fit olmayı başarabilirsiniz.

Kilo vermek için ne kadar yürümeli, günde kaç adım atmalı?

Yürüyüş yapmak kilo vermenin pratik ve etkili yöntemlerinden biridir. Kilo vermek isteyen kişiler günlük düzenli ve tempolu bir şekilde yürüyüş yaparak hedefledikleri kiloya düşebilirler. Yürüyüş yapmak kalori yakmayı sağladığı gibi yağ oranını da dengeleyecektir. Her gün 1 saat tempolu yürüyüş yaptığınızda hem kilo verecek hem de zihinsel olarak kendinizi çok iyi hissedeceksiniz.

Kilo vermek için spor salonlarına para ödemenize gerek yok. Günlük sadece 1 saat tempolu bir şekilde yürüyüş yapmanız yeterli olacaktır. Ancak sadece yürüyüş yaparak zayıflamak söz konusu değildir. Uzmanlar yürüyüşün yanında iyi bir diyet programıyla desteklenmesi gerektiğini bildirmektedir.

Kilo vermek için ne kadar yürümeli, günde kaç adım atmalı?

Günde Kaç Adım Atılmalıdır?

Dakikada 100 adım atmak orta tempolu yürüyüş olarak tanımlanır. 60 dakika yani 1 saatlik yürüyüş ile ortalama 6000 adım atılır. Bu durumda 300 kalori yakmanızı sağlar ve bir ayda en az 1,5 kilo zayıflamanıza yardımcı olur. Temponuzu arttırabilir böylece daha fazla kilo verebilirsiniz.

Kilo vermek için ne kadar yürümeli, günde kaç adım atmalı?

Günde 1 Saat Yürümek Kaç Kilo Verdirir?

Her gün düzenli olarak 1 saat orta tempolu yürüyüş yapmak 250-350 kalori yakmanızı sağlayacaktır. Böylece 7500 ila 10500 kaloriye denk gelecektir. Her gün 1 saat yürüyüş yapar, sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenme programı oluşturursanız ayda 3-4 kilo verebilirsiniz.

Kilo vermek için ne kadar yürümeli, günde kaç adım atmalı?

Günlük 1 saat düzenli olarak yürüyüş yapmak, metabolizmanın normalden daha hızlı çalışmasını sağlayacak böylece kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Hareketlilik, yaş ve cinsiyet gibi faktörlerden dolayı kilo verme süreci herkeste farklılık gösterir.  Herkesin günlük kalori alımı aynı olmadığından yağ yakımı herkeste farklılık gösterir.

Kilo vermek için ne kadar yürümeli, günde kaç adım atmalı?

Yürüyüş Yapmak Kilo Verdiriyor Mu?

Evet, yürüyüş yapmak kilo verdirir. Günlük hayatımızda evde, okulda, işte veya ekmek almaya giderken yürüme eylemini zaten gerçekleştiriyoruz. Ancak kilo vermek için yapılan yürüyüş, bu yürüyüşten biraz daha farklıdır. Daha tempolu ve düzenli olarak yapılan yürüyüş kilo vermeyi ve vücudun şekillenmesini sağlayacaktır. Tempolu yürümek vücudun sıklaşmasına yardımcı olur. Etkili bir sonuç elde edebilmek için eğil yürümemeli, dik yürümeli ve kasları sıkıp gevşeterek yürümelidir.

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.