17 Mayıs 2021, Pazartesi 16:34

Kirpiğe Zeytinyağı Sürmek Ne İşe Yarar Kirpiğe Faydaları Nelerdir

Kirpiğe Zeytinyağı Sürmek Ne İşe Yarar Kirpiğe Faydaları Nelerdir

Uzun ve gür kirpiklere kim sahip olmaz ki?  Güzel kirpikler şüphesiz çoğu kadının arzuladığı bir şeydir. Kalın, siyah ve gür kirpiklere sahip olmak için zeytinyağı kullanabilirsiniz. Zeytinyağında çeşitli vitamin ve mineraller bulunur, bu sayede upuzun kirpiklere kavuşmaya yardımcı olur. Zeytinyağını kirpikler için kullanılırsa hem kirpiklerin dökülmesini önler hem de kirpikleri uzatır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Kirpik Uzatma Maskesi

Malzemeleri

 1. 1 fincan saf zeytinyağı
 2. 1 tutam ceviz içi
 3. 1 tutam fındık

Kirpik Uzatma Maskesi Nasıl Yapılır?

Ceviz içi ve fındık zeytinyağıyla karıştırılır ve benmari usulü ısıtılır. Fındık ve ceviz kararınca hazırlanan karışım süzülüp her gece yatmadan önce kirpiklere uygulanır.

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak’dan Hint Yağı İle Kirpikleri Uzatan Gürleştiren Güçlendiren Doğal Serum Tarifi

Malzemeler

 1. 1 çay kaşığı hint yağı
 2. 1 çay kaşığı sızma zeytinyağı
 3. 1 çay kaşığı kakao yağı
 4. 1 çay kaşığı fındık yağ

Hazırlanışı: Malzemelerin hepsi bir kâsede iyice karıştırılır. Elde edilen karışım kirpiklere her gece düzenli olarak uygulanır.

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak’dan Hint Yağı ve Badem Yağı İle Kirpikleri Uzatan Gürleştiren Güçlendiren Doğal Serum Tarifi

Malzemeler

 1. 1 çay kaşığı sızma zeytinyağı
 2. 1 çay kaşığı Hint yağı
 3. 1 çay kaşığı aloevera yağı
 4. 1 çay kaşığı badem yağı

Uygulanışı: Birer çay kaşığı Hint yağı, aloevera yağı, badem yağı ve sızma zeytin yağı cam bir kaba alınıp karıştırılır. Göz makyajı temizlendikten sonra bu karışım kulak çubuğu ile kirpiklerin üzerine eyeliner sürüyormuş gibi sürülür. Bunun her akşam tekrarlanması önerilir.

Zeytinyağı İle Kirpik Uzatma

 1. 'Acaba sadece zeytinyağı ile kirpik uzatma mümkün mü?' diye ikilemde kalmış olabilirsiniz. Ancak bu doğal yağın tüy uzatmada çok etkili olduğu rahatlıkla söylenebilir. Peki ne yaparsak zeytinyağının kirpiklere faydaları bizim gözlerimizde de ortaya çıkar?
 2. Makyaj pamuğunun yahut bir parça pamuk üzerine birkaç damla zeytinyağı dökün ve kirpiklere uygulayın. Dilerseniz pamuklu kulak çubuğunu zeytinyağına bandırıp kulak çubuğu yardımı ile de kirpik diplerinize sürebilirsiniz.
 3. Zeytinyağı güçlü, keskin bir yağdır, bu yüzden dikkatli olmalısınız ve sadece birkaç damla kullanmalısınız.
 4. Zeytinyağını kirpiklerinize bir parça pamuk ile sürün ve bunu her akşam yeniden yapın. Ancak kendi kendine kurumaya bırakın, yıkamayın. Bütün gece öyle kaldıktan sonra sabahleyin yıkanabilir. İşte bu uygulamayı haftada bir defa olmak üzere düzenli bir şekilde sürdürün. Kirpiklerinizin 1 ayda 2 mm uzamasını sağlayacaktır.

Zeytinyağını kirpik uzatma için şöyle de kullanabilirsiniz;

Bir miktar zeytinyağını küçük bir tavaya, cezveye veya farklı bir kaba ekleyin. Kısık ateşte 10 saniye ısıtın. (Bu süreyi artırabilirsiniz, önemli olan yanmamasıdır.) Ardından ılıyana kadar bekleyip pamuk yardımıyla kirpiklerinize uygulayın. Bunu akşamleyin yapmalı ve kuruyunca yıkamadan o şekilde yatmalısınız. Uyanınca yıkayabilirsiniz. Bu yöntemi her hafta 1 kez uygulayarak 1 ay boyunca devam ettirin. Yukarıdaki yöntem gibi kirpiklerinizin bir ay içinde 2 mm uzadığını gözlemleyeceksinizdir.

Zeytinyağının Kirpik Uzatmaya, Kirpiklere Faydaları Nelerdir?

 1. Zeytinyağı, aslında zeytinlerin sıkma işlemi ile elde edilen yağdır. Zeytinyağı hem saç, hem cilt hem de kaş ve kirpik için çok faydalıdır.
 2. Zeytinyağı, E vitamini, K vitamini, klorofil ve karotenoidler açısından zengindir, bu nedenle düzenli kullanımda kirpikleri güçlendirir, dökülmeyi önler ve uzamasına yardımcı olur.
 3. Doğal zeytinyağı kirpiklerinizi nemlendiren ve yumuşatan temel yağ asitleri bakımından zengindir
 4. Zeytinyağı, doğanın harikalarından biridir. Sadece sağlığı iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda kirpiklere bakım yapar ve uzamasına da yardımcı olabilir.
 5. Bazı insanlar doğal olarak seyrek kirpiklerle doğarken, bazıları ise kırılmaya eğilimli güzel kirpikleri olabilir. Zeytinyağı kirpikleri gürleştirdiği gibi kırılmalarını da önler.
 6. Zeytinyağı ayrıca antioksidanlar, nemlendirici K ve E vitaminleri ile doludur ve kılları uzattığı kanıtlanmıştır. Zeytinyağı ayrıca makyajı, göz farı ve sahte kirpikleri temizlemek için de kullanılabilir.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT