27 Mayıs 2022, Cuma 03:35

Kirpik Liftingin Hiç Bilinmeyen 7 Zararı Nedir Kirpikleri Döker mi?

Kirpik Liftingin Hiç Bilinmeyen 7 Zararı Nedir Kirpikleri Döker mi?

Kirpik lifting kirpiklerin geçici bir süre kıvrık gözükmelerini sağlayan bir güzellik uygulamasıdır. Kadınların kirpiklerine yaptırdığı bu uygulama son zamanlarda moda halini almıştır. Bu yüzden de birçok güzellik merkezinde bu işlem yapılmaya

Kirpik lifting kirpiklerin geçici bir süre kıvrık gözükmelerini sağlayan bir güzellik uygulamasıdır. Kadınların kirpiklerine yaptırdığı bu uygulama son zamanlarda moda halini almıştır. Bu yüzden de birçok güzellik merkezinde bu işlem yapılmaya başlanmıştır. Fakat kirpik liftingin kirpiklerde dökülme ve kırılma gibi birçok bilinmeyen olumsuz sonucu da vardır. 

Kirpik Lifting Kirpiklere Ne Gibi Zararlar Verir?

Kirpik lifting ilk yapıldığında çok güzel durur. Gözünüzü kirpiklerinizden alamazsınız. Ancak kalıcılığı çok azdır. 1 ay sonra kirpikler eski haline dönmeye başlar. Hatta eski halinden de daha kötü bir hale gelir. Kirpiklerde dökülme, kırılma, cansızlaşma ve matlaşma meydana gelir. Kirpik lifting kirpiklere zararı özetle şöyledir;

 1. Kirpikleri dökebilir.
 2. Kirpikler eski haline dönerken bir kısmı kıvrık bir kısmı ise düz hale döner ki bu çok kötü bir görüntüye neden olur.
 3. Kirpik lifting için kullanılan kimyasal maddeler gözlerinize zarar verebilir.
 4. Kirpik liftingin etkisi çok kısa sürer.
 5. Kirpik lifting çok pahalı bir uygulamadır.

Kirpik Lifting Yaptıranların Yorumları Nasıldır?

 1. Ben kirpik lifting yaptırdım ve pişman oldum. İlk yaptırınca kirpikler çok güzel oluyor ve rimel kullanımı gerekmiyor. Bu bir süre gidiyor fakat bi ay sonra kirpikler sayısı yarıya düşmüş şekilde eski haline dönüyor. Bu yüzden kirpikleri seyrek olanlar kirpik lifting yaptırmamalı, ben önermiyorum.
 2. Kirpik lifting ilk yaptırıldığında gerçekten güzel görünüyor. Fakat daha sonra kirpiklerin yarısı düz yarısı kıvrık kalıyor ve bu durum da çirkin duruyor. Ben bir kere yaptırdım ve gerçekten ilk etkisi çok kısa sürdüğü için bir daha yaptırmam.
 3. Ben kirpik liftingi ilk yaptırdığımda herkes gibi çok sevmiştim sonucunu. Ama etkisi o kadar kısa sürüyor ki  bir daha yaptırmayı hiç düşünmüyorum. İlk uygulandığı zamanlarda evet kirpikleri çok güzel kaldırıyor. Fakat yapımı da pahalı  olmasına rağmen etkisini birkaç hafta içinde hemen kaybediyor. Hatta benim tek gözümde etkisi geçti ve diğerinde kaldı. Bu durumda gözlerimdeki görüntü çok kötüydü. Duyduğum kadarıyla kirpik liftingin devamlı şekilde yenilenmesi lazımmış ama bu da buna sürekli para ve zaman harcamanız anlamına geliyor. Ben bir daha yaptırmam.
 4. Ben kirpik liftingi ilk yaptırdığımda çok şaşırmıştım ve çok mutlu olmuştum. Çünkü kirpiklerim normalde hiç gür ve uzun olmamasına rağmen sanki maskara sürmüşüm gibi uzun, siyah ve kalkık görünüyordu. Ancak bu etki hiç de uzun sürmedi ve bir gözümün kirpiği diğerinden daha önce düştü. Bu durum çirkin bir görüntü oluşturdu. Kirpik liftingin etkisi sadece 3 hafta sürüyor ve daha sonra düzenli olarak yaptırmak için zaman ve maddi kaynak gerekiyor. Bu yüzden bir daha yaptırmayacağım.
 5. Benim kirpiklerim normalde dümdüzdür. Fakat kirpik lifting sayesinde çok güzel kalktı. Bu etki ilk ay devam etti ve daha sonra kirpikler eski halini almaya başladı. Hepsi de aynı zamanda düşmediği için bazı kirpikler havada bazı kirpikler aşağıda çirkin bir görüntü oluşturdu.
 6. Kirpik lifting yaptırdım ve memnun kalmadım. İlk yaptırdığım gün sonuç beni gerçekten çok mutlu etmişti. Kirpiklerim kendiliğinden rimelli, uzun, siyah ve kıvrık gözüküyordu. Öyle ki her sabah yüzümü yıkadığımda bir kirpiklerim çok güzel geliyordu gözüme. Ama bu etki oldukça kısa sürdü ve daha bir ay dolmadan kirpiklerim birbine girdi, gözüme batmaya başladı ve gerçekten yapıştırmış gibi düzleşmeye başladı. Ayrıca dökülmesi de cabası, inanın çok aşırı dökülüyor. Benim bu yorumu yazma sebebim sizi bilgilendirmek ve gerçekten sırf moda diye yükseltilen bu uygulamanın bir ay sonunun bir hüsran olduğunu anlatmak.
 7. Ben kirpik liftingi bir yıl önce yaptırdım. Normalde kirpiklerim çok düz ve seyrektir. İlk yaptırdığımda gerçekten doğal bir etki gördüm ve çok tatmin etti beni. Fakat bu uygulama benim kirpiklerimi çok döktü. Normal haline dönmesi de 3 ayı aldı. Normal haline döndüğünde ise kirpiklerim daha seyrek ve cansız oldu. Ek olarak işlemi yaptırırken da gözüm çok yanmıştı. Etkisini her ne kadar beğensem de kirpik liftingi bir daha yaptırmayı düşünmüyorum.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT