04 Aralık 2021, Cumartesi 04:16

Kış mevsiminde kuruyan cilde can suyu: En iyi 5 nemlendirici krem

Kış mevsiminde kuruyan cilde can suyu: En iyi 5 nemlendirici krem

Bilhassa kış aylarında cildimiz cansız, kuru ve mat görünür. Ciltte pullanma, çatlama ve kızarmalar da bu duruma eşlik edebilir. Soğuk ve kuru havaların neden olduğu bu sorunlardan korunmak için cildi nemli tutmaya özen göstermelidir. Tüm cilt tipleri için uygun olan ve kullanıcıların memnun kaldığı 5 nemlendirici kremi sizler için bir araya getirdik:

Kışın Hangi Nemlendiriciler Kullanılır?

Kış aylarında rüzgar ve soğuklardan cildimizi korumamız gerekir. Hava sıcaklıkların düşmesiyle cilt doğal nem dengesini kaybeder ve kurumaya başlar. Böyle zamanlarda kadınların en büyük kurtarıcısı nemlendirici kremlerdir. Cildi kışın olumsuz şartlarından koruyup neme doyuracak 5 nemlendirici krem ve özellikleri:

Cerave nemlendici krem

Creave nemlendirici kış ayları için önerilebilecek en iyi nemlendiricilerdendir. El, yüz ve vücut kullanımı için uygundur. İçerisinde ihtiva ettiği 3 temel seramid içeriği sayesinde cilt bariyerini yeniler. Kış aylarında kuruyup, nem kaybeden cildin doğal nem seviyesini yeniden kazandırmaya yardımcı olan hyalüronik asit içerir. İsteğe bağlı olarak gündüz veya gece kullanılabilir.

Bioderma atoderm nemlendirici krem

Kış aylarında kuruyan cildiniz için tercih edebileceğiniz bir diğer nemlendirici krem Bioderma Atoderm’dir. İçerdiği özel formülü sayesinde cildi derinlemesine nemlendirir ve cilde ışıltı kazandırır. Diğer nemlendirici kremlere göre daha akışkan kıvamda olduğundan yüz için mercimek tanesi kadar uygulanması yeterli olacaktır.

La roche-posay nemlendirici krem 

Hassas ciltler de dahil tüm ciltlerin kullanımına uygundur. Hafif bir yapıya sahip olup cilt tarafından kolayca emilir. Cildi 48 saate kadar nemlendirir ve yatıştırır. Cilde uygulandığında gerginlik, karıncalanma yapmaz, kuruluk hissine neden olmaz.

Vichy aqualia thermal rich nemlendirici krem 

Kış aylarının olumsuz etkilerinden korunmak için Vichy Aqualiz Thermal Rich kullanabilirsiniz. Vichy nemlendirici krem, kuru ve normal cilt tipleri için uygun olan günlük bir nemlendiricidir. İçerdiği doğal hyalüronik asit, sodyum pca ve shea yağı sayesinde cildin 48 saat boyunca nemli kalmasını sağlar. Sabah yahut akşam günde bir kere kullanılır. Sabah kullanımından sonra 24 saat boyunca ciltte kuruluk ve gerginlik görülmez.

Clinique nemlendirici krem 

Clinique 72 Saat Nem Koruma Teknolojili Nemlendiricinin içerisinde bulunan mineral yağ sayesinde, cilt üzerinde bariyer oluşturur. Böylece cildi soğuk ve rüzgar gibi dış etkenlere karşı korur. Cilt tarafından hemen emilir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra dahi cildiniz 72 saat boyunca nemli kalır. Nemlendirmenin yanı sıra cilde pürüzsüz ve ışıltılı bir görünüm kazandırır.

 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT