Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2016-08-19 05:13:22 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:00:40

Kivi Diyetiyle 4 Günde 2 Kilo Zayıflatan Kolay Diyet Listesi

Google News

Kivi, hem çok faydalı hem de kilo vermeye yardımcı meyveler arasında yer alır.

Kivi Diyetiyle 4 Günde 2 Kilo Zayıflatan Kolay Diyet Listesi

Kivi, hem çok faydalı hem de kilo vermeye yardımcı meyveler arasında yer alır. Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, kivinin en çok zayıflatan meyvelerden biri olduğunu, 1 adet kivide 46 kalori bulunup, öğlen 3, ve akşam öğünlerinde 3 kivi yemenin iştahı ciddi anlamda keseceğini bildiriyor. Yani iştah kesici bir meyve olarak kivi kilo vermenizde etkili bir rol oynayacaktır. Kivinin ayrıca sindirimi rahatlatıcı özelliği de mevcuttur.

1 su bardağı dilimlenmiş kivi 5.4 gr. lif içeriğiyle günlük lif ihtiyacının önemli bir kısmını karşılar. 2005 yılının Mart ayında "Nutrition" (Beslenme) tıp dergisinde yayımlanan makalede, lifli gıdaların tok tutucu özellikte olduğu, fazla yemeği önleyip, kaloriden tasarruf sağladığı ve lifli yiyeceklerle beslenen kişilerin daha kolay zayıfladığı bilgileri yer almıştır.

Kivi, gram başına 0,6 kalori ile, enerji yoğunluğu çok düşük bir meyvedir. Gram başına kalorisi düşük besinlere, enerji yoğunluğu düşük gıdalar denir. Meyve ve sebzeler, gram başına nispeten daha az kalori içerdiğinden, enerji yoğunluğu düşük yiyecekler içinde yer alır ve kilo vermeye yardımcı olurlar.

Zayıflamak için ihtiyacınız olandan daha fazla kalori yakmalı yahut kalori açığı oluşturmalısınız. Kadınlarda günlük kalori ihtiyacı 1800-2000, erkeklerde ise 2200-2400'dür. Günlük kalori ihtiyacınız 2000'se siz günde 1500 kalorilik bir diyetle yahut 2000 kalori alıp 500 kaloriyi sporla yakarak, ayda 2 kilo verebilirsiniz. Kaloriden tasarruf yapmak için kivi ideal bir meyvedir, hem tok tutucudur hem de kalorisi düşüktür. 1 orta boy kivi yaklaşık 76 gramdır, ve 46 kalori içerir ki 2000 kalorilik bir diyetin yalnızca %4'üne denk gelir. Yaş pasta, baklava gibi kalorisi yüksek tatlılar yerine, ara öğünlerde kivi tüketerek tatlı ihtiyacınızı kalorisi düşük bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Kivi kalori cetveli

  1. 1 adet küçük boy (80 gr.) kivi 50 kalori
  2. 1 adet orta boy (100 gr.) kivi 63 kalori
  3. 1 adet büyük boy (120 gr.) kivi 76 kalori

4 günde 2 kilo verdiren kivi diyeti

Kahvaltı

1 dilim kara ekmek, 1 adet kivi, 1 kase yoğurt

Ara Öğün

1 adet kivi
 

Öğle Yemeği

1 kase sebze çorbası

doyana kadar kivi


Ara Öğün

1 adet kivi


Akşam Öğün

2 haşlanmış yumurta

1 kivi

100 gr. dana eti veya 1 tabak sebze yemeği

Diyet boyunca sıvı ihtiyacınızı su içerek ve şekersiz çayla karşılayabilirsiniz. Bu diyeti veya herhangi bir diyeti doktorunuza danışmadan uygulamayın. Diyet 4 günü geçmemelidir. Aynı diyeti yapmak için 4 gün ara verebilirsiniz.

Portakal Kilo Yaparmı, Zayıflatırmı? Bilimsel Araştırma Sonuçları Tıklayınız

Haşlanmış Patates Diyeti İle 3 Günde 5 Kilo Şok Diyet Listesi Tıklayınız

Kabak Çekirdeği Kaç Kalori, Kilo Yaparmı, Yoksa Zayıflatırmı? Tıklayınız

1 Günde 1 Kilo Nasıl Verilir? Günde 1 Kilo Zayıflatan Diyet Programı Tıklayınız

Ayva Zayıflatırmı, Ayva Kaç Kalori, Ayva Yersem Kilo Alır mıyım? Tıklayınız

2 Günde 2 Kilo Verdiren Diyet İle Şok Zayıflama Tıklayınız

Kivi Diyetiyle 4 Günde 2 Kilo Zayıflatan Kolay Diyet Listesi

 

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.