26 Mayıs 2022, Perşembe 05:07

Kızıl Saç Boyasının Ve Diğer Boyaların Akmaması İçin Uzman Önerileri

Kızıl Saç Boyasının Ve Diğer Boyaların Akmaması İçin Uzman Önerileri

Bu makalemizde saç boyasının akmasını önlemek için uzman kuaförlerin önerilerine yer verdik.

Saçlarını boyayan kadınların en çok muzdarip olduğu konulardan biri de kullandıkları saç boyalarının akma yapmasıdır. Özellikle saçını kızıl renge boyayanlar, kızıl renk saç boyasının akmasından çok şikayetçidirler. Bu makalemizde saç boyasının akmasını önlemek için uzman kuaförlerin önerilerine yer verdik.

Saçlarınızı boyadıktan sonra yalnızca üzüm sirkesi ile durulamak saç boyasının akmasını önleyen denenmiş en etkili yöntemler arasında yer alır. Yapmanız gereken eşit miktarda su ile üzüm sirkesini karıştırıp saçlarınızı boyadıktan sonra bu karışımla durulamak olmalıdır. Maalesef elma sirkesi işe yaramıyor. Özellikle kızıl saçın akmasından muzdarip olanlar için üzüm sirkesi müthiş bir çözüm olacaktır.

Saçınızı boyadıysanız ve boyalı saç rengini korumak istiyorsanız, saç boyasının akmasını önlemek için saçları çok sık yıkamayın. Boyalı saçı yıkama işlemini maksimum haftada 2 kez ile sınırlayın. Saçlarınızı az yıkamak kirli bir görünüme neden olduysa kuru şampuan sizin için iyi bir alternatif olabilir. Kuru şampuanlar saçtaki fazla yağı emip temiz görünmesini sağlarlar.

Saçınızı boyadıktan sonra boyayı saçta ortalama 2 saat bekletin, böylece boya saça iyice yerleşip daha geç akacak ve uzun süre dayanacaktır.

Sıcak su, boyalı saçın akmasına yol açabilir bu nedenle saçınızı yıkarken ılık yahut soğuk su tercih edin.

Bazı şampuanlar da saç renginde değişim yapabilmektedir. Saç rengininin akmasına engel olmak için, piyasada boyalı saçlar için olan şampuanları kullanmak en doğrusu olacaktır.

Havuza ve denize girmeden önce boyalı saçın rengini korumak için kozmetikçilerden temin edebileceğiniz koruyucu saç kremini kullanın.

Saçınızı boyattınız ve yıkadınız, bundan sonra en az 2 gün boyunca saçınızı yıkamayın. Saç renginiz oturup akması güçleşecektir.

Saç boyasının akmasını önlemek için, internette google arama motoruna “saç boya sabitleyici” olarak satılan ürünler de imdadınıza yetişecektir. Bu ürünü alıp, saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

1 Yorum

  1. simay

    Bu renleri kullanmayı seviyorum herkesin kullandığı sıradan renkler bana uygun değil sadece saçlarım sürekli değişiklik ve farklı renkler sebebi ile çok fazla yıpranıyor bazen hafif yanıklar oluyor zaten her zaman kazık gibi ve tiftik saçlarım vardı sürekli benim gibi boya yaptıran bir arkadaşım doğal keratin önerdi saçlarında yanık ve yıpranmalar olmuyordu onun bende denemek için aldım patentli olandan saçlarım yumuşacık ve yıpranmalar kalmadı artık rahat rahat istediğim renk ve şekilde kullanabilirim yıpranma veya sertlik olmadan.

 
 
KAPAT