Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2020-04-10 20:59:21 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:03

Kızıl Saçlara Evde Bakım Nasıl Yapılır?

Google News

Pek çok kadın, kızıl saçlara sahip olmak ister. Çünkü bu renk, baştan çıkarıcı ve etkileyici bir saç rengidir. Alımlı ve gösterişli olmak isteyenler kızıl saç rengini tercih etmektedir. Siz de bunu yapmayı düşünüyorsanız ancak kızıl saç bana yakışır

Kızıl Saçlara Evde Bakım Nasıl Yapılır?

Kızıl Saç Kime Yakışır Esmere Buğday Tene Yakışır mı?

Pek çok kadın, kızıl saçlara sahip olmak ister. Çünkü bu renk, baştan çıkarıcı ve etkileyici bir saç rengidir. Alımlı ve gösterişli olmak isteyenler kızıl saç rengini tercih etmektedir. Siz de bunu yapmayı düşünüyorsanız ancak kızıl saç bana yakışır mı? diye tereddüt ediyorsanız makalemizi okuyarak kızıl saç hangi tene gider? ve kızıl saçların bakımı nasıl olmalıdır? sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Kızıl Saç Kime Yakışır?

Açık tenliyseniz hiç çekinmeden saçınızı kızıl renge boyatabilirsiniz. Kızılın her tonu açık ten rengine sahip kadınlar için uygundur. Beyaz tenli ve renkli gözlüyseniz kızıl tonlarının güzelliğinizi tamamlayacağından emin olabilirsiniz. Zira kızıl saç rengi, beyaz ten ve renkli gözlerle harika bir uyum oluşturmaktadır. Ancak kendinize en çok yakışan kızıl tonunu seçmeniz önemlidir. Cildiniz açık ya da pembeye yakınsa, çilli bir yüze sahipseniz bu durumda kızıl saç rengi tam da size hitap etmektedir. Gözleriniz renkliyse yine kızıl saç rengini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca buğday tenliler ve esmerler de kızıl saç rengiyle hoş bir görünüm elde edebilirler. Fakat doğru kızıl tonunun bulunması şarttır. Biraz zorlanacaksınız belki ancak aldığınız sonuç sizi memnun edecektir.

Kızıl saç rengini çoğu zaman beyaz tene sahip kadınlar tercih etmektedir. Fakat bu renk, buğday tenlilere ve esmerlere de yakışmaktadır. Beyaz tenliyseniz vişne kızılını, tarçın bakırını ya da kızılın dilediğiniz herhangi bir tonunu kullanabilirsiniz. Esmer tenliyseniz kızıl rengin koyu tonlarına yönelmeniz daha doğrudur.

Kızıl Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Saçımızı hangi renge boyatarsak boyatalım, mutlaka bakımını yapmamız gerekir. Ancak kızıl rengi tercih ettiysek saç bakımı konusunda daha hassas olmamız lazımdır. Kızıl saçın eşsiz bir albenisi vardır fakat doğru bakılmazsa kızıl saçların o muhteşem görünümünden eser kalmayacaktır. Bu saç rengi herkesin beğenisini kazansa da önemli bir dezavantajı vardır. Maalesef Kısa sürede akma yapabilmektedir. Bundan dolayı bakımına özen gösterilmeli ve hiç aksatılmamalıdır.

Kızıl saç boyasının en kötü yanı hemen çok akmaya başlamasıdır. Bunu kontrol altına almak isteyenler kızıl saçlar için formüle edilmiş olan şampuanları tercih etmelidir. Bu sayede boyanın daha kalıcı olması sağlanacaktır.

Haftada 1 ya da 2 defa maske uygulamak da, kızıl saç bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer püf noktadır. Bu maskenin faydası, saçları nemlendirerek kurumasına engel olmaktır.

Kızıl saçlarınızı yıkarken aşırı sıcak su kullanmayın. Çünkü kızıl saç rengi sıcaklıktan kolay etkilenir. Bu yüzden duş alırken suyun ısısını düşük tutmalısınız. Aksi takdirde saçlarınız zayıflar ve boyayı korumak zorlaşır. Tabii ki bu durumda saçların canlı ve ışıltılı görünümü de bozulur. elinizden geldiğince ılık suyla yıkayarak saçlarınızın zarar görmesini önleyebilirsiniz.

Şekillendirme için saç köpüğü kullanın. Kızıl saç bakımında dikkat edilmesi gereken bir başka husus, şekil verirken ısıdan değil, saç spreyi ve saç köpüğünden yararlanmaktır. Zira kızıl saçlar ısıdan olumsuz etkilenir. Saçlarınızın yıpranmasını istemiyorsanız, fazla ısıya maruz bırakmayın.

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.