26 Mayıs 2022, Perşembe 17:21

Kızım Olmasını İstiyorum Kızı Olsun İsteyenler Ne Yapmalıdır

Kızım Olmasını İstiyorum Kızı Olsun İsteyenler Ne Yapmalıdır

Pırlanta gibi bir kız veya aslan gibi bir oğul…Her anne-babanın özlemi ayrıdır. Peki sadece iç geçirmekle mi yetineceğiz? Elbette hayır. Oğlumuz ya da kızımız olsun istiyorsak deneyebileceğimiz bazı yöntemler vardır. Bu yazımızda ise kız bebek sahibi

Kızım Olması İçin Ne Yapmalıyım Kıza Hamile Kalmak İçin 7 Uzman Önerisi

Pırlanta gibi bir kız veya aslan gibi bir oğul… Her anne-babanın özlemi ayrıdır. Peki sadece iç geçirmekle mi yetineceğiz? Elbette hayır. Oğlumuz ya da kızımız olsun istiyorsak deneyebileceğimiz bazı yöntemler vardır. Bu yazımızda ise kız bebek sahibi olmanın yolları üzerinde duracak, “kız bebek istiyorum” diyenler için tavsiyeler paylaşacağız.

Kız Çocuk Nasıl Yapılır?

İlişkiden Sonra Ne Yapmalı?

Şimdi size denenmiş bir yöntemden bahsedeceğiz. Kız bebek istiyorsanız eşinizle birlikte olduktan sonra sağ yanınıza dönüp 15 dakika bu şekilde yatın. Erkek çocuk istiyorsanız da solunuza dönüp 15 dakika bu pozisyonda kalın. Hamile olduğunuzu öğrenene kadar her cinsel ilişkinin ardından böyle yapmaya devam edin. Büyük ihtimalle işe yarayacaktır.

Sirkeli Su Ve Karbonatlı Su Yöntemi

Bebeğinizin erkek olmasını istiyorsanız eşinizle ilişkiye girmeden evvel karbonatlı su kullanarak vajinanızı yıkamalısınız. Eğer kız bebek isteyenlerdenseniz karbonatlı su değil de sirkeli su ile birliktelik öncesi vajinal duş yapmalısınız. Vajen ortamının belli bir PH dengesi vardır. Karbonatlı su daha alkali bir PH düzeyi sağlarken, sirkeli su ise vajinada asidik bir ortam meydana getirir.

Böylece kız bebek isteyen kız, erkek bebek isteyen erkek bebek sahibi olabilir.

Yumurtlama Tarihini Dikkate Alın

Bazı spermler erkek geni, bazıları ise kadın geni taşır. İşte erkek geni taşıyanlar bebeğin kız mı yoksa erkek mi olacağı noktasında belirleyicidir. İlişki tarihinizi yumurtlama dönemine denk getirirseniz büyük ihtimalle bebeğiniz erkek olacaktır. Yumurtlama tarihine 3 gün kalana kadar gerçekleşen cinsel ilişkilerde ise kız bebeğe hamile kalma olasılığı fazladır. Ancak bunun için yumurtlama zamanını takip etmek gerekir.

Çin Takvimi Kullanın

Bebeğin cinsiyetinde etkili olduğu kabul edilen bu yöntem geçmişten günümüze anne-baba adayları için bir umut kaynağı olmuştur. İşte kız çocuk hasretiyle yanıp tutuşanlar da Çin takvimini denemektedir. Kadının yaşı Çin takvimiyle belirlendikten sonra hamileliğin hangi ayda gerçekleştiğine bakılır. Yaşın ve hamilelik tarihinin denk geldiği kutucuktan sağa doğru gidilerek 9. kutucuğa ulaşılır. Orada (X) yazıyorsa bebek erkektir, (0) yazıyorsa kızdır. Oğlunuz veya kızınız olsun istiyorsanız cinsel ilişkinin zamanını Çin takvimini dikkate alarak belirlemeniz fayda sağlayabilir.

Fakat Çin takvimi ile kız bebek veya erkek bebek sahibi olmak garanti değildir. Bu yöntem astrolojiye dayanır ve tıbbi açıdan kesinlik ifade etmez. Sadece kadınların ay yaşı ve hamile kaldığı tarih baz alınarak çocuğun cinsiyeti hakkında tahmin yürütülür. Rivayete göre Çin krallarından biri, mirasının kızlara kalmasını önlemek için böyle bir yöntem geliştirmiş ve Çin takvimiyle cinsiyet tespiti ondan sonra yayılmıştır.

Kız Bebek Sahibi Olmak İçin Yenilmesi Gerekenler

Hollanda'da bulunan Maastricht Üniversitesi bu konuda bir araştırma yapmıştır. Bu araştırmaya göre anne adayının muz ve tuzlu yiyecekler tüketmesi kız bebek sahibi olmayı zorlaştırmaktadır. Hollanda'lı uzmanlar kız çocuk isteyen kadınlara peynir, yoğurt gibi kalsiyum bakımından zengin gıdalarla beslenmeyi önermişlerdir. Ayrıca badem, ıspanak, brokoli, somon balığı, yulaf ezmesi, portakal gibi yiyecekler ve buğday gevreği, fasulye vve kaju fıstığı gibi magnezyum kaynağı besinler de kız bebek sahibi olmak isteyenler için tavsiye edilmektedir. Bu diyet programını anne adayı uygulamalıdır. Baba adayının özel bir rejim yapmasına gerek yoktur.

Kız Sahibi Olmak İçin Cinsel İlişki Pozisyonu

Misyoner pozisyonunda erkek üstte kadın alttadır. Kız sahibi olmak için misyoner pozisyonunu tercih edin.

Shettles Metod

Erkek çocuk isteyenler yumurtlama zamanından takriben 12 saat önce ilişkiye girmelidir. Kız çocuk isteyenler ise bu tarihten birkaç gün evvel ilişkide bulunmalıdır. Bu sebeple ovulasyon gününü iyi bilmek çok önemlidir. Eczaneden satın alacağınız yumurtlama testi bu konuda size yardımcı olacaktır. Yahut bir kadın-doğum uzmanına muayene olarak yumurtlama tarihinizi öğrenebilirsiniz. Kız bebek istiyorsanız ovulasyondan önce yani hayız kesilince sık aralıklarla cinsel ilişkide bulunun. Umarız herkesin hayalleri gerçek olur!

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT