Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
20-02-2023 14:38 | Güncelleme : 27-09-2023 17:40

Koç burcu özellikleri nelerdir? Koçların anlaşabildiği ve zıtlaştığı burçlar hangileri?

Google News

Zodyak’ın birinci burcu olan Koç buçları, hareketli ve enerjik olmalarıyla tanınırlar. Koç burcu özellikleri denince akla ilk olarak ego gelir. Kendilerini çok sevdikleri ve benmerkezci oldukları bilinir.

Koç burcu özellikleri nelerdir? Koçların anlaşabildiği ve zıtlaştığı burçlar hangileri?

Koç burçları her olayda kendilerini göstermekten çekinmezler ve atılgan bir ruha sahiptirler. Girişim ve iletişim konusunda başarılı burçlardır. İnsanlarla iletişimleri oldukça kuvvetlidir. Aynı zamanda çok pratik olduklarını da söylemek gerek. Olaylar karşısında hızlı ve pratik davranabilirler, çözüm odaklı insanlardır.

Merak duyguları bir hayli gelişmiştir, ilham verici ruhları vardır. Kendilerini kanıtlamayı severler, girişimde bulundukları zaman her konuyu ince detayına kadar hesaplarlar. Plansız ve hesapsız yola çıkmaktan hoşlanmazlar.  

KOÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ NELERDİR? 

  • Koç burcu özellikleri fiziksel olarak incelendiğinde onların genelde uzun yüze sahip olduklarını görebilirsiniz.
  • Boylarıysa genellikle ortalamanın üzerindedir.
  • Güçlü kollara ve bacaklara sahiptirler.
  • Koç burçlarının geneli esmer tenli ve kıvırcık saçlıdır. Bakışlarıysa keskin ve serttir.
  • Spora bir hayli meraklı oldukları için onları spor salonlarında görmeniz olasıdır.
  • Dış güzelliklerine her zaman önem veren burçlardandır. Özellikle de güzel bir gülüş onlar için olmazsa olmazdır.
  • Cilt ve diş güzelliğine bir hayli dikkat ederler.
  • Gülümsediklerinde çevresindeki kişiler tarafından direkt fark edilirler. Gülümsemelerini bir silah olarak kullanan burçlar arasındadır.

Koçlar ayrıca içleri dışları bir olarak tanımlanırlar. Eğip bükmeyi çok sevmezler. Sınır ve kural tanımayan yapıları onları hem kararlı hem de çocuksu gösterir. Kurallara karşı sert duruşları olsa da sevdiklerine karşı oldukça samimi tavırlar sergilerler. 

Koç burcu özellikleri nelerdir? Koçların anlaşabildiği ve zıtlaştığı burçlar hangileri?

KOÇ BURCU HANGİ BURÇLARLA ANLAŞIR? 

Koç burçları ikili ilişkilerde özgür olmayı, bağlı olmamayı severler. Bu sebeple onlarla ilişki kurmak biraz zorlayıcı olacaktır. Aşırı baskın olarak görülmeleri ve kendilerini göstermeyi sevmeleri de bazı kişiler tarafından itici kabul edilebilir. Bazı kişilere göreyse bu özellikleri son derece havalı ve girişken görülerek takdir toplar. İşte bu yüzden herkesle anlaşabildikleri söylenemez. Kimileri koç burçlarından etkilenirken kimileri yanlarında rahat hissetmeyecektir. 

Koç burçları oldukça baskın ve keskin huylara sahip insanlardır. Bu yüzden onları her burçla anlaşırken görmek zor olabilir. Genelde anlaştıkları burçlar Aslan, Kova, Yay ve İkizlerdir.

Aslan burcunun kuvvetli ve güçlü iradesi Koçları her zaman çekmiştir. Onlarla en iyi anlaşan burç belki de Koçlardır. Kovanın zekâsı ve özgüveni de bir o kadar Koç burcu özellikleri ile uyumludur.

Yay ve İkizler, diğer iki burç gibi olmasa da yine de Koçların iyi anlaşacağı burçlar arasındadır. Yayların özgürlükçü ve eğlenceli ruhları Koçların ilgisini çekebilir. Özellikle de Koç burcu kadınları Yay ve İkizlerle anlaşmaya en yatkın adaylardandır. Genellikle Koçları bu üç burç ile iletişim halinde görmek mümkündür.

KOÇ BURCUNUN ZITTI NEDİR? 

Koç burcu özellikleri diğer burçlara göre daha baskın nitelikler içerir. Bu yüzden kendileri gibi rekabetçi burçları sevmezler. Aslan her ne kadar rekabetçi olsa da Koç burçlarıyla birbirini tamamlar. Fakat Başak, Oğlak ve Boğa burçlarıyla uyum yakalamaları bir o kadar zordur.

Başak burçlarının titizlik ve kılı kırk yarma özelliği Koçları genelde sıkar. Oğlaklar ise doğuştan lider burçlardandır. Bu durum da Koçların hakimiyetini sarsabilir. Boğa burçlarıysa Koçların tamamen zıt özelliklerine sahiptir. Koç burçları koşuşturma içerisindeyken Boğaların yavaşlığı onları sıkabilir. Koç, para harcamayı severken Boğalar daha çok birikim ile ilgilenir. Bu yüzden ikili arasında uyum yakalamak bir hayli zordur. Koçlar kendileri ile aynı niteliği taşıyan kişilerle beraber olmaktan hoşlanırlar.

 

Kaynak : Mavi Kadın
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.