17 Mayıs 2021, Pazartesi 16:19

Koleston Forever Blonde 12.11 Eksta Yoğun Küllü Sarı Kullananların Yorumları

Koleston Forever Blonde 12.11 Eksta Yoğun Küllü Sarı Kullananların Yorumları

Kadınların birçoğu küllü saç renginden hoşlanır ve bunun kendine yakıştığını düşünür. O yüzden saçını boyatırken bu renkleri tercih eder. Koleston markasına ait olan koleston 12.11 küllü sarı saç boyası da söz konusu boyalar arasında oldukça popülerdir. Bu boya 28 TL fiyatından satılmaktadır.

Wella Koleston Kıt 12/11 Yoğun Küllü Sarı Kullananların Yorumları

  1. Renk aynı istediğim gibi. Siparişim çok hızlı geldi. Saçlarım koyu kahve renginde. Bu boyayı 2 kez kullandım, hiç kızıllık olmadı. Kuaförlere para harcamaktansa bu rengi evde uygulamak daha mantıklı dedim ve aldım. İyi ki öyle yapmışım.
  2. Sarı renk boyaların çoğunu kullanmıştım. Fakat bundan daha iyisine rastlamadım. Dördüncü kez boyadıktan sonra renk saçıma tam olarak oturdu. Bu boyayı devamlı kullanıyorum ve hiçbir problem yaşamadım. Öneriyorum.
  3. Koyu renk saçlara sahipseniz bu boya tam size göre! Açık renkteki saçlarda griliğe yol açabiliyor. Esmer saçlara özel olduğu kutusunun üzerinde de belirtilmiş. Severek kullanıyorum.
  4. Orta küllü kumral renkte saçlarım için bu boyayı kullandım. Bu boya turuncu-sarı bir renk verdi. Uç kısımlara doğru da küllü bir hâl aldı. Yani anlayacağınız saçma sapan bir sonuçla karşılaştım. Keşke iki kutu birden almasaydım. Tabii önceki saç rengim nedeniyle böyle oldu, biliyorum. Fakat özetle büyük hayal kırıklığına uğradım. Nereden bilecektim hüsrana uğrayacağımı? Bence kesinlikle almayın. Hiçbir faydasını görmedim. Ben ettim, siz etmeyin; paranız boşa gitmesin.
  5. Saçınızı mutlaka küllü sarıya boyamak konusunda kararlıysanız Koleston 12/11 Ekstra Yoğun Küllü Sarı Saç Boyası'ndan almanızı tavsiye ederim. Ama kutunun üstünde bir bayan resmi var ya hani; onun saç rengini kastetmiyorum. Bu boya, onunkinden kat kat açık bir saç rengi elde etmenizi sağlıyor. Çiğ sarı ve civciv sarısı tonlarını çok güzel bulmuyorum. Küllü sarı tonlarından yanayım. Fakat baştan söyleyeyim; bunu kullandıktan sonra sanki biri başınıza soba külü dökmüş gibi gri bir renk ortaya çıkacak. Fakat panik yapmayın, o grilik bir süre sonra kendiliğinden akıyor. Daha kısa zamanda akmasını istiyorsanız çok gri yerleri beyaz sabunla 1-2 defa yıkayabilirsiniz. Tabii ki istediğiniz sonuca tek bir boyama ile ulaşamazsınız. Ben hayalimdeki renge 3 boyamanın ardından kavuşabildim. Her boyama yaptığınızda saçlarınızın ne renk aldığına dikkat edin. Fazla bekletmemeye de özen gösterin. Yoksa yeşilimsi bir renge dönebilir. Bence piyasada bulunan küllü sarı boyaların içinde en yoğun olanı bu, o yüzden. Küllü boya yeşilleneceğiniz anlamına geliyor. Hele sarı saçlıysanız daha temkinli olmalısınız. Bu tarz küllü boyaları saçınızda çok bekletirseniz tıpkı fındık dallarına benzersiniz, uyarayım. Yani 'saçımı küllü sarıya boyayayım' derken yemyeşil olup çıkmak da var!

Wella Koleston Kıt 12/11 Yoğun Küllü Sarı Saç Boyası Nedir?

Pek çok küllü sarı saç boyası mevcuttur. Ancak içlerinden en fazla rağbet gören ve en etkili olanı bu boyadır. İddialı bir ifade olduğu düşünülebilir ama kullanıcı deneyimleri bunu göstermektedir. İnternetten veya kozmetik mağazalarından temin edilebilir. Fiyatı yaklaşık 30 TL'dir.

Peki Wella Koleston Kıt 12/11 Yoğun Küllü Sarı Saç Boyası nasıl kullanılır?

Boya kutusundan %9'luk oksidan ve krem çıkacaktır. Bunlar kutunun içinde yer alan toz ile güzelce karıştırılır. Ardından saçlara uygulanır.

Boyanın daha küllü bir renk vermesi için bir tatlı kaşığı saç kremi ve bir tatlı kaşığı da su eklenebilir. Oksidan/boya oranı çoğu zaman 1'e 1 şeklinde olur. Bununla beraber göz kararı kullanılması da mümkündür. Bu da harika bir küllü sarı renk meydana getirecektir. Beyazlarınız da tam olarak kapanacaktır. Bildirdiğimiz malzemeler saç uzunluğuna bağlı olarak 2 veya 3 kat fazla kullanılabilir.

Tavsiye edilen formül şu şekildedir:

1 kutu küllü sarı koleston boyanın içerisine 30 volümlü oksidan ilâve edilir. Sonra hazırlanan karışıma 1 tatlı kaşığı suyla 1 tatlı kaşığı saç kremi katılır.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT