29 Şubat 2020, Cumartesi 16:48

Koltuktaki, Halıdaki, Yataktaki Kusmuk Kokusu Ve Lekesi Nasıl Çıkar?

Koltuktaki, Halıdaki, Yataktaki Kusmuk Kokusu Ve Lekesi Nasıl Çıkar?

Kusmuk kokusu en ağır, en kötü kokulardandır. (Kusmuk kokusu ve kusmuk lekesi nasıl çıkar?) isimli makalemizde bu kokuyu halıdan, koltuktan, yataktan, eşyalardan odadan, evden gidermek için önerilerde bulunduk.

Gerekli malzemeleri temin edin. Elinizle dokunmadan kusmuğu gidermek için lazım olan şeyler; kağıt havlu, eldiven ve plastik bir poşettir.

Kaşık, spatula yahut kağıt havlu kullanarak kusmuk parçalarını poşede toplayın. Kusmuk parçası kalmadığından emin olduğunuzda, kağıt havluyu bastırıp, kağıt havlunun kusmuğun nemini emmesini sağlayın. Poşeti çöpe atın.

Aşağıda bildirdiğimiz 2 temizlik solüsyonundan dilediğinizi hazırlayıp kusmuk kokusu olan yere sıkın. Yüzeyin çeşidine göre çiteleyin yahut orta sertlikte bir fırça ile fırçalayın.

1. Yöntem

Eşit miktar sıcak su ile beyaz sirkeyi, boş bir sprey şişesinde karıştırın. Bu  sprey şişesini lekenin üzerine sıkın.

2. Yöntem

2 bardak ılık suya, 1 yemek kaşığı tuz katın, tuz çözüldükten sonra yarım su bardağı beyaz sirke, 1 yemek kaşığı çamaşır deterjanı ve 2 yemek kaşığı eczaneden temin edebileceğiniz rubing alkoli katıp solüsyon hazırlayın.

Son olarak kusmuktan temizlenmiş bölgeye su fışkırtıp, temiz bez ile kurulayın. Halı yıkama makinesi varsa su çekme ayarına getirip, fazla suyu alın. Temizleme solüsyonunda deterjan kullandıysanız, bu adımı 2 kez gerçekleştirin.

Kokuyu ortadan kaldırmak için karbonat kullanın. Kusmuktan temizlediğiniz alana bolca karbonat serpin ve 1 gece bekletin. Ertesi gün elektrikli süpürge ile karbonatı çekin. Koku tam çıkmadıysa birkaç kez bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Karbonat yöntemine ilaveten kokuyu gidermek için şunları yapabilirsiniz: Pencere ve kapıyı bir süre açık bırakın, odada mum yahut tütsü yakın veya oda spreyini odaya sıkın.

Sarımsak Ve Soğan Kokusu Elden Nasıl Çıkar? 15 Pratik Yöntem Tıklayınız

Balık Kokusu Elden Nasıl Çıkar? 12 Pratik Yöntem Tıklayınız

Arabadan Kusmuk Kokusu Nasıl Çıkar? Resimli Anlatım Tıklayınız

Arabaya Dökülen Süt Kokusu Nasıl Giderilir? Resimli Anlatım Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

1 Yorum

  1. ece

    Ben yaltında beyaz şirket yoktu başka nasıl çıkarırım. ....

 
 
KAPAT