17 Nisan 2021, Cumartesi 01:23

Komedon Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar Fiyatı Nedir

Komedon Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar Fiyatı Nedir

Siyah nokta çıkarıcı cihaza komedon da denir.Bu metal çubuğun her iki tarafında yuvarlak bir halka vardır, çuvaldıza da benzetilebilir. Üretiminde paslanmaz çelik kullanılmıştır. Yağ bezeleri, sivilce ve siyah noktaları cildi yıpratmadan giderir. Derinliği ve büyüklüğü değişkenlik gösteren yağ bezeleri, siyah noktalar ve sivilceler ürünün çift taraflı küçük ve büyük ağız yapısı sayesinde kolayca temizlenir.

Siyah Nokta Çıkarıcı Komedon Nasıl Kullanılır?

  1. Komedon; siyah nokta ve sivilcelerden kurtulmayı sağlayan bir alettir. Siyah nokta çıkarıcıyı doğru kullanırsanız can sıkıcı bu sorunun üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Ürün oldukça pratik ve etkilidir, üstelik kullanımı çok kolaydır.
  2. Siyah nokta çıkarıcı kullanılmadan önce muhakkak duş alınmalıdır. İsteyenler yüzüne duş banyosu da uygulayabilir. Fakat duş yapmak daha iyi olur çünkü bu sayede gözenekler açılacaktır. Kısaca siyah nokta çıkarıcı kuru cilde uygulanmaz. Aksi takdirde hiçbir faydası olmaz, sadece yorulduğunuzla kalırsınız. Hem yüzünüzde aşırı kızarıklığa yol açar.
  3. Komedonun yuvarlak ucunu siyah noktanın üzerine koyun.Siyah noktanızın etrafına eşit olarak baskı yapmalısınız. Bunun ölçüsü şudur; canınız biraz yanacak fakat cildinizi zedeleyip kanatmayacak kadar orta düzeyde bir baskı uygulamalısınız. Siyah noktanızı çıkarınca büyük ihtimalle o bölgede kırmızı izler meydana gelecektir. Tedirgin olmayın; 2 dakika içinde ortadan kaybolacaktır. Gözeneklerinizin içinde biriken yağ, kir, ölü deri ne varsa hepsinden kurtulacaksınız.
  4. Bu aletin ince tarafını burnunuzun üzerindeki siyah noktalar, kalın tarafını da çene ve alın bölgeniz için kullanabilirsiniz. Dokunduğunuzda elinize gelen sert yapıdaki sivilcelere çözüm bulmak için de bu üründen faydalanabilirsiniz.
  5. İşlemlerin ardından yüzün temizleyiciyle yıkanması gerekir. Daha sonra cilt sıkılaştırıcı tonik sürülmelidir. Zira açılan deliklerin kapatılması lazımdır, yoksa içlerine yeni kirler doluşur. Son olarak nemlendirici sürülürse uygulama eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olur.

Siyah Nokta Çıkarıcı Komedon Nasıl Temizlenir?

Siyah nokta çıkarıcı kullanıldıktan sonra toniklenmeli veya kolonyalı pamukla silinmelidir. Bazen de tencereye su koyarak bu aleti içine yerleştirip kaynatmanız gerekmektedir. Bunlar hijyen için önemlidir.

Siyah Nokta Çıkarıcı Komedon Nerede Satılır Fiyatı Nedir?

Siyah nokta çıkarıcı; eczanelerden, cilt bakım ürünlerinin satıldığı The Body Shop, Gratis ve Watsons gibi mağazalardan satın alınabilir.Siyah nokta çıkarıcı komedonun fiyatı markasına göre 10-25 TL arasında değişir.

Siyah Nokta Çıkarıcı Komedon Kullananların Yorumları

Siyah nokta çıkarıcı aleti sadece bir kez kullandım fakat kullanmaz olaydım. Böyle kaba saba, hantal bir ürün daha görmedim. Bunu hangi akla hizmet piyasaya sürmüşler acaba? Ucu yuvarlak bir demir var, onu bastırarak yüzünüzde gezdiriyorsunuz. Cildinizde iz kalma riski yüksek, gözenekleriniz de genişleyebilir.Beğenmedim tavsiye etmiyorum.

Siyah nokta çıkarıcıyı aldığıma pişman oldum, hiç faydası yok. Ben uzun yıllardır yaptığım gibi, siyah noktalarımı temizlemek için sıkmayı tercih ediyorum.

Yüzdeki Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Kesin Çözüm Doğal Tarifler Tıklayınız

Siyah Nokta Temizleme Maskesi Ev Yapımı Siyah Noktalara Kesin Çözüm Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT