28 Eylül 2020, Pazartesi 17:44

Konazol Medikal Şampuan Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

Konazol Medikal Şampuan Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

Konazol Medikal Şampuan Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

Biyomedikal ürün çeşitlerinden biri olan Konazol Şampuanı eczanelerden temin etmek mümkündür. Bu şampuan saçta meydana gelen kepeklenme sorununun kalıcı olarak ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Mantarlarla savaşmakta oldukça etkili olan bu şampuan, saçtaki mantarların hepsini yok eder. İncelen saç tellerin kalınlaşmasını ve gürleşmesini sağlar. Saçkıran hastalığının tedavisine de büyük katkı sağlar. Saçta oluşan kabuklanmanın önüne geçer ve saç derisinde oluşan sivilcelerin giderilmesine yardımcı olur. Seboreik dermatitin tedavi edilmesine destek olur. Saçlardaki aşırı yağlanmanın önüne geçerek, saçın normal haline dönmesini sağlar. Ayrıca saçlarda ve kafa derisinde oluşan aşırı kaşınmayı azaltarak, buna bağlı oluşan saç kayıplarını da büyük oranda azaltır. Vücutta baş, gövde ve boyun gibi bölgelerde oluşan lekelenmelerin önüne geçer. Ciltte oluşan mantarları yok eder. DHT’yi baskılayarak erkeklerde genetik olarak görülen saç görülmesi probleminin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Konazol şampuanın fiyatı 10.78 TL'dir.

1 gramda 20 miligram bulunan ve ketokonazol olarak adlandırılan ana etken maddeden oluşur. Bu şampuan marketlerde veya kozmetik dükkanlarında satılmamaktadır. Doktorlar tarafından reçete edilerek kullanılabilen yaygın bir şampuan türüdür. Bu ürün, bir cilt hastalığı olan saç mantarlarıyla mücadele ederek saçı iyileştirir ve saç tellerinin sağlıklı bir yapıya kavuşmasını sağlar. . Saçkıran, seboreik dermatit, saç mantarı, kepek sorunu, saç derisinde kabuklanma, saç dökülmesi gibi birçok farklı hastalığın tedavisinde etkili olarak kullanılan bir üründür.

Konazol Şampuan Nedir?

Konazol şampuan, mantarların sebep olduğu saç hastalıklarının tedavisinde kullanılan etkili bir üründür. Saç derisinde ortaya çıkan kepeklenme, kabuklanma,saç dökülmesi, yağlanma ve buna bağlı mantar rahatsızlıklarının tedavisinde büyük rol oynar.

Konazol Şampuan Ne İşe Yarar?

 1. Saçta meydana gelen aşırı kepeklenmenin giderilmesinde yardımcı olur.
 2. Saçlarda oluşan mantar hücrelerini öldürerek sağlıklı bir saç derisine sahip olmanızı sağlar.
 3. Saçkıran hastalığının tedavisinde oldukça etkilidir.
 4. Saçta meydana gelen mantarların sebep olduğu enfeksiyonların tedavi edilmesinde hızlı ve etkilidir.
 5. Kaşıntılı cilt döküntülerinin ( seboreik dermatit) tedavisinde kullanılır.
 6. Yağlı saçlardaki aşırı yağlanmayı azaltarak saçın normal haline dönmesini sağlar.
 7. Vücutta boyun, göğüs, kollar ve sırt bölgesinde oluşan farklı  renklerdeki lekelenmelerin giderilmesinde etkilidir.
 8. Saçlarda oluşan kabuklanmaları azaltarak tedavi edilmesine katkı sağlar.
 9. Saç diplerinde baş gösteren sivilcelerin tedavisinde kullanılır.
 10. Saç dökülmesi sorununun önüne geçerek saç dökülmelerini engellemeye yardımcı olur.

Konazol Şampuan Nasıl Kullanılır?

Dermatologun kişiye tavsiye ettiği şekilde kullanılır. Eğer dermatolog herhangi bir yönerge sunmamışsa şu adımlar takip edilebilir:

Konazol şampuan kullanılmadan önce yapılacak ilk işlem, plastik kabın kapağının kapatılarak şişenin güzelce çalkalanmasıdır. Daha sonra saç ıslatılır ve ardından avuca bir miktar dökülen şampuan saç derisine iyice yedirilecek şekilde masaj yapılarak uygulanır. Şampuan saça uygulanırken gözlerle temasından kaçınılmalıdır.

Şampuan saça uygulandıktan sonra şampuanın saça etki edebilmesi için yaklaşık 3-4 dakika kadar bekletilir ve daha sonra ılık su ile iyice durulanır.

Konazol Yan Etkileri Nelerdir?

Her ilaçta olduğu gibi, bu şampuanında içeriğinde bulunan bir etken maddeye alerjisi olan kişilerde yan etkiler ortaya çıkabilir.

Şampuan kullanımından sonra aşağıdaki belirtilerden biri ortaya çıkar ise derhal şampuan kullanımını bırakılarak bir doktora danışılmalı ya da en yakın hastanenin acil bölümüne başvurulmalıdır.

 1. - Yüz, ağız ve boğazda şişme, kurdeşen ile birlikte nefes darlığı şeklinde şiddetli alerjik reaksiyonlar.  Konazol Medikal Şampuan ile bu tür reaksiyonlar pek sık görülmemekle ol birlikte, her ilaçta olduğu gibi bu üründe de görülmesi muhtemeldir.

Aşağdaki belirtilerden birisini fark edersiniz doktorunuzla iletişime geçin:

Diğer şampuanların kullanımında da olduğu gibi Konazol Medikal Şampuan uygulanan saç bölgesinde yanma hissi, kaşıntı ya da kontakt dermatit (tahriş ya da alerji sonucu) ortaya çıkabilir fakat bu tür reaksiyonların görülme sıklığı yok denecek kadar azdır. Saçları kimyasal maddelerden dolayı zarar görenlerde ender olarak bu tür belirtiler ortaya çıkabilir ve saç rengi kırlaşmaya başlayanların saç renginde değişiklikler görülebilir.

Aşağıdaki yan etkiler Konazol Medikal Şampuanın piyasaya sürülmesinden sonra çok nadir olarak bildirilmiştir. (10,000 kişide 1 ‘den az):

 1. Aşırı duyarlılık
 2. Saç dökülmesi, deri döküntüleri, kurdeşen, cilt tahrişi, ciltte kuruluk
 3. Uygulama bölgesinde reaksiyonlar

Bunlar konazolün hafif yan etkileridir. Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız, doktorunuza ya da eczacınızı bilgilendiriniz

Konazol Şampuan Muadilleri

Her ilacın olduğu gibi Konazol şampuanın da muadilleri mevcuttur. Konazol şampuanı temin edemediğiniz durumlarda aşağıdaki şampuanlardan kullandığınızda da aynı etkileri alabilirsiniz:

 1. Nizarol şampuan
 2. Ketoral medikal şampuan
 3. Fungoral şampuan
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT