07 Ağustos 2022, Pazar 22:18

Kondisyon Bisikleti Göbek Eritirmi?

Kondisyon Bisikleti Göbek Eritirmi?

Eliptik bisiklet göbek eritirmi? makalemizde kondisyon bisikletinin karın yağları üzerindeki etkilerinden bahsettik.

Göbek bölgesindeki yağlanmadan yalnız erkekler değil kadınlar da oldukça muzdariptir. Eliptik bisiklet göbek eritirmi? makalemizde kondisyon bisikletinin karın yağları üzerindeki etkilerinden bahsettik. Tip 2 diyabet, yüksek trigliserid, insülin direnci ve kalp hastalığı gibi komplikasyonlar göbek yağları sonucu ortaya çıkabileceğinden göbek yağları yalnızca estetiksel bir sorun değil, sağlığınızı da yakından ilgilendiren bir problemdir.

Eliptik bisiklet göbeğinizi eritip, karnınızı hemen dümdüz şekle çevirmez, fakat kalori yakarak zayıflamanıza yardım eder ve göbek dahil vücudun her yerinden yağ miktarını azaltır. Bölgesel yağları hedefleyen herhangi bir spor aleti olmadığından, kondisyon bisikleti gibi genel olarak yağ yakan makineleri kullanmaya devam etmelidir. Amerikan Egzersiz Konseyine göre eliptik bisiklet bu amaç için en iyi araçtır.

Kondisyon bisikleti ile zayıflama nasıl gerçekleşir?

Eliptik makinede ellerinizle tutunduğunuz iki direğe bağlı pedallar bulunmaktadır. Bu pedalları ileri geri hareket ettirdiğinizde bacaklarınızdan kendiliğinden kayarak hareket eder ve eliptik hareket yapar. Ileri geri tekrarlayan hareket kalp atışını artırarak kalori yakımını sağlar. Bu da göbek dahil tüm vücutta yağ kaybını artırır.

60 dakikalık bir eliptik antrenman seansında 70 kiloluk biri için 670 kalori yakar. Yarım kilo vücut yağı 3500 kaloriye eşittir. Yani teorik olarak günde 5 kez yarımşar saat kondüsyon bisikleti kullanarak, günde yarım kilo zayıflarsınız, bu yağların bir kısmı göbekten gittiğinden dolaylı olarak göbek bölgeniz de incelir. Kalori yakmak için doğru beslenmenizde önemlidir. Meyve, sebze, kepekli ürünler, yulaf ezmesi, yumurta akı ve soya fasulyesi sizi uzun süre tok tutar ve kolay kilo vermenize yardımcı olurlar.

Belirli bir egzersizle vücudunuzda sadece bir bölgede yağ yakmayı gerçekleştiremezsiniz. Göbek ve basen gibi bölgesel incelme için tek yol diyet değişiklikleri, kardiyo egzersizleri, vücut geliştirme egzersizleri ya da 3'ünün kombinasyonudur. Eliptik makine bu amaca uygun olduğundan göbek bölgesindeki yağları yakmaya yardımcı olur.

Eliptik bisiklette harcadığınız zaman yağ kaybı üzerinde önemli rol oynar. Sadece birkaç dk eliptik bisiklet kullanmakla herhangi bir fayda göremezsiniz. Centers for Disease Control’e göre zayıflamak ve göbek eritmek için günde 60 ila 90 dakika fiziksel aktivite yeterlidir. Olumlu ilerleme sağlamak için haftada en az 4 seans yapmanız ve her seansıda yeterli uzunlukta tutmanız gerekir.

Kolları itme ve çekme hareketiyle bacaklarınız öne arkaya taşındığında yüksek miktarda kas lifi çalışır, yani düzenli spor yapmak vücudunuzdaki kas oranını artırır. Kas yaptığınızda metabolizma hızı yükselir ve bu da göbek yağlarını yakmaya yardım eder.

Daha önce eliptik bisiklet kullanmadıysanız ya da uzun zamandır egzersiz yapmadıysanız, ya da kronik kalp hastalığınız varsa başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Koşmak Göbek Eritirmi? Bilimsel Araştırma Sonuçları Tıklayınız

Göbek Eriten Yoğurt  Zencefil Zerdeçal Tarçın Karışımı Kürü Tarifi Tıklayınız

Göbek Eriten Yağlar Nelerdir? Bilimsel Araştırma Sonuçları Tıklayınız

Korse Zayıflatırmı, Göbek Eritirmi? Uzman Doktor Cevaplıyor Tıklayınız

Yürüyüş Göbek Eritirmi? Bilimsel Araştırma Sonuçları Tıklayınız

Göbek Yağlarını Eriten 10 Süper Çay Tarifi Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

1 Yorum

  1. yasemin

    ya yemin ederim şu internet aleminde en gerçekci cevabı bu yazı vermiş kjkjh tebrikler.

 
 
KAPAT