Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
01-09-2023 14:55 | Güncelleme : 13-09-2023 10:16

KOSGEB’den kadın kooperatiflere can suyu! Halkbank’tan girişimci kadınlara dev kredi…

Google News

Son 20 yıldır başta kadınlar olmak üzere on binlerce girişimciye kredi ve hibe desteği sunan KOSGEB, Halkbank üzerinden dev bir projeyi hayata geçiriyor. Devlet tarafından verilen “Kadın Kooperatiflerimize KOSGEB Uzman Girişimci Kredisi” destek paketi sayesinde girişimci kadın kooperatifler hem hayallerindeki hedeflere ulaşıyor hem de pek çok kişiye istihdam sağlıyor. İşte KOSGEB destekli Halkbank kadın kooperatif kredisi programının detayları…

KOSGEB tarafından Halkbank eliyle hayata geçirilen "Kadın Kooperatiflerimize KOSGEB Uzman Girişimci Kredisi" paketinin tüm detaylarını sizler için derledik ve içeriğimizde paylaştık.
KOSGEB tarafından Halkbank eliyle hayata geçirilen "Kadın Kooperatiflerimize KOSGEB Uzman Girişimci Kredisi" paketinin tüm detaylarını sizler için derledik ve içeriğimizde paylaştık.

Türkiye’de, pek çok girişimcinin, hayallerindeki işi kurabilmesi için hibe ve destek projeleri hayata geçirildi. Başta KOSGEB olmak üzere birçok farklı kurum eliyle sağlanan bu destek ödemeleri, hem küçük hem de orta ve büyük çaplı işletmelerin en zor anlarında yardıma yetişti. Belki de en çok kadın girişimciler ve kooperatifler için can suyu olan bu projeler sayesinde ülke ekonomisine milyarlarca Türk Lirası girdi değer kazandırılırken bir diğer yandan da büyük bir istihdam kapısı açılmış oluyor.

Biz de sizler için hazırladığımız içeriğimizde, bu büyük yardım paketlerinden bir tanesi olan KOSGEB destekli “Halkbank Kadın Kooperatiflerimize KOSGEB Uzman Girişimci Kredisi” paketinin detaylarını sizlerle paylaşacağız. İşte detaylar…

KADIN KOOPERATİFLERİMİZE KOSGEB UZMAN GİRİŞİMCİ KREDİSİ

Kadınların Türkiye ekonomisindeki yerinin çok daha sağlam olması için pek çok yeni kredi ve destek paketi hayata geçirilmeye devam ediliyor. Özellikle KOSGEB ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından tasarlanan ve hayata geçirilen kadın destek projeleri pek çok girişimci kadının kendi ayakları üzerinde durabilmesinde büyük bir rol oynamayı sürdürüyor.

Kadın Kooperatiflerimize KOSGEB Uzman Girişimci Kredisi

Bu büyük projelerden bir tanesi de “Kadın Kooperatiflerimize KOSGEB Uzman Girişimci Kredisi” başlığı altında Halkbank tarafından gerçekleştiriliyor.

Sağlanan bu kredi destek projesinin temel amacı girişimcilik ekosistemi içerisinde kadınların ağırlığının artırılması ve istihdamın geliştirilmesidir.

KREDİ PAKETİNİN ÖZELLİKLERİ

Uzun bir süredir binlerce kadının hayallerini gerçekleştirmesine ve diğer hemcinslerine istihdam sağlamasına fırsat veren KOSGEB, Halkbank ile birlikte dev bir kredi destek paketini hayata geçiriyor.

Peki “Kadın Kooperatiflerimize KOSGEB Uzman Girişimci Kredisi” prejesinin özellikleri neler? Detaylar içeriğimizin devamında…

Kadın Kooperatiflerimize KOSGEB Uzman Girişimci Kredisi

Kadın kooperatiflere sağlanan kredinin özellikleri şu şekilde:

  • Azami kredi limiti 300.000 TL’dir.
  • Kredi vadesi 6 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami 36 aydır.
  • Kredi, aylık eşit taksitli olarak kullandırılacaktır.
  • Ödemesiz dönem faizleri aylık veya 3 ayda bir tahsil edilecektir.
  • KOSGEB tarafından 3 puan faiz desteği sağlanmaktadır.

Kadın Kooperatiflerimize KOSGEB Uzman Girişimci Kredisi

KOSGEB DESTEK KREDİSİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Girişimci kadınlara yönelik hayata geçirilen ve KOSGEB temelli Halkbank destek kredisi paketinden yararlanmanın birtakım şartları bulunuyor. İstenen şartlar şu şekilde:

  • Asgari 7 gerçek kişi ve/veya kamu veya özel hukuk tüzel kişi ortak ile kurulan, 
  • Ortaklarının en az % 50’si kadın ve/veya hisseleri toplamının en az %50’si kadın ortaklara ait olan, Ticaret Sicil’e tescil edilerek tüzel kişilik kazanan,
  • Kuruluş, işleyiş ve denetim işlemlerine ait hizmetleri T.C. Ticaret Bakanlığı’nca gerçekleştirilen kooperatifler ve KOSGEB İleri Girişimci Destek Programı Faaliyet Konuları Tablosu’nde yeralan sektörde faaliyet gösteren kooperatifler.

Kadın Kooperatiflerimize KOSGEB Uzman Girişimci Kredisi

 

Türkiye’nin kadın girişimcilerine ve onların hayallerini hayata geçirmesine yönelik bütün yeni gelişmeleri, destek programlarını güncel şekilde içeriklerimizde paylaşmaya devam edeceğiz…

Kaynak : Haber Merkezi / halkbank.com.tr
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.