21 Nisan 2021, Çarşamba 17:07

Krem Peynir Kilo Aldırır mı Diyette Yenir mi

Krem Peynir Kilo Aldırır mı Diyette Yenir mi

Krem peynir, temelde krema veya süt ve krema karışımı ile yapılan yumuşak, pürüzsüz bir peynirdir.Krempeynir fosfor, çinko, riboflavin, B12 vitamini ve A vitamini gibi çok miktarda temel besinleri içeren harika bir besindir. Kalsiyum oranı da yüksektir.

Krem Peynir Kaç Kaloridir?

Diyetisyen Burçin Çelikezer 100 gram krem peynirin 342 kalori olduğunu bildirmektedir.

 1. 1 yemek kaşığı krem peynir 25 gramdır ve 85 kaloridir.
 2. 1 tatlı kaşığı krem peynir 5 gramdır ve 17 kaloridir.
 3. 1 kutu 300 gram Sütaş krem peynir 780 kaloridir.

Krem Peynir Kilo Aldırır mı?

Krem peynir hem kalorisi yüksek hem de yağlı bir besindir. Bu nedenden dolayı her gün çok miktarda tüketimi kilo almaya neden olabilir. Günlük kalori ihtiyacını aşmadığınız sürece diyet yaparken yenilebilir.

Krem Peynirin Sağlığa Faydaları Nelerdir

En çok simitle beraber ve kahvaltılık yiyeceklerden biri olarak bilinse de krem ​​peynir, çeşitli farklı tariflerde kullanılabilen lezzetli ve harika bir besindir. Çorba, unlu mamuller ve krep gibi diğer tariflere de eklenebilir. Krem peynirdeki protein, yağ ve karbonhidrat miktarı, seçtiğiniz çeşide bağlı olarak biraz değişebilir. Krem peynir, pastörize krema veya süt ve krema kombinasyonu ile yapılır.

 1. Krem ​​peyniri, B12 vitamini de dahil olmak üzere hemen hemen tüm besinleri içerdiğinden harika bir besindir.
 2. Krem peynir, büyüme ve gelişme için gerekli olan tüm temel amino asitler açısından zengin olan ve sağlıklı kalmaya yardımcı olan yüksek kaliteli protein içerir.
 3. Antioksidanlar kanser, diyabet, otoimmün bozukluklar ve kalp hastalığı gibi kronik hastalıklarla savaşmakta çok etkilidir. Krem peynir, oksidatif stresi ve hücre hasarını önlemek için zararlı serbest radikalleri nötralize etmeye yardımcı olan antioksidanlar açısından zengindir.
 4. Krem peynir yağ bakımından yüksektir ve az miktarda karbonhidrat ve protein içerir. İyi bir A vitamini kaynağıdır
 5. Laktoz intoleransı, küresel nüfusun yaklaşık yüzde 65'ini etkileyen yaygın bir sağlık sorunudur. Krem peynir, laktoz bakımından çok düşüktür ve laktoz intoleransı olan çoğu insan tarafından iyi tolere edilebilir herhangi bir soruna yol açmaz.
 6. Krem peynir, göz sağlığının olmazsa olmazı olan iyi bir A vitamini kaynağıdır. Gözleri göz hastalıklarından korur.
 7. Sütten elde edildiğinden, krem peynir, kalsiyum da dahil olmak üzere sütte doğal olarak bulunan besin maddelerinin konsantre bir kaynağıdır
 8. Krem peynir, özellikle göz sağlığı için önemli olan lutein ve zeaksantindahil olmak üzere az miktarda karotenoid antioksidan içerir.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT