2023-03-07 15:20:00 | Son Güncelleme : 2023-03-07 15:27:13

Kuaförü eve getiren en iyi saç maşası hangisi? Şekillendirici seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Saç maşası kullanmak, kuaföre gitmekten daha pratik. Evde on dakikada şahane saçlar yapmanızı sağlayan bu elektrikli cihazlar her evin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Doğal bukleler ve su dalgaları oluşturmaya yarayan kozmetik aleti, saçların bakımlı görünmesini sağlıyor. Peki, en iyisi hangisi? Saçlara zararı bulunuyor mu?

Kuaförü eve getiren en iyi saç maşası hangisi? Şekillendirici seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Kadınlardan erkeklere kadar herkes tarafından kullanılan saç maşası günümüzde en temel ihtiyaçlardan biri sayılıyor. Estetik görüntüsüne önem veren bireyler, bu ürünü evlerinden eksik etmiyorlar. Saçı çok kısa bir sürede dalgalı veya kıvırcık hale getiren bu ürün, pek çok çeşidiyle piyasada yerini alıyor. Yani saç maşası markaları ve modelleri çok fazla çeşide sahip. Öyleyse en iyi saç maşası modellerini keşfetmelisiniz. Saç maşası ne işe yarar sorusunu soranlarınız varsa, bu cihazın genel tanımlamasını da yapalım.

SAÇ MAŞASI NE İŞE YARAR?

Çoğunlukla erkeklerin saç maşası ne işe yarar diye sorduğunu tahmin ediyoruz. Günümüzde bakımlı saçlar hem kadınların hem de erkeklerin ilgisini çekiyor olsa da, çoğu erkek saç şekillendiricilerin işlevini bilmiyor olabilir.

Genellikle saçları düz olan kişilerin kullandığı saç maşası, ısı yöntemiyle saçların yapısını geçici olarak değiştiriyor. Bu sayede her gün farklı saç modeli denemek isteyenler için pratik bir yöntem sağlıyor. Elektrikle çalışan saç maşaları, 1920’li yıllardan itibaren farklı modelleriyle oldukça popüler.

Saçları şekillendirmede kullanılan bu buluş, ilk olarak sıcak demirlerin saçları düzleştirmesi için kullanılmaya başlanıyor. Ardından saç maşası formunu alıyor ve düz saçlıların kurtarıcısı oluyor. Birbirinden farklı saç maşası markaları ve modelleriyle bu ürün, seçme şansını size bırakıyor. Aynı şekilde tabii ki düzleştiriciler de dalgalı saçlı kişilerin favorisi…

SAÇ MAŞASI ZARARLI MI?

Saç maşaları, saçlara estetik bir görüntü vermek için kullanılıyor. Bakımlı ve aynı zamanda doğal dalga görünümü kazandıran bu maşaların belirli bir zararı olmasa da, ısı yardımıyla saçları şekillendirdiği için sık sık kullanılması önerilmeyen bir cihaz.

Yüksek ısıyla çalışan saç maşaları sık kullanıldığı takdirde saça zarar verebilir. Saçları incelterek kolay bir şekilde kopmasına neden olabilir. Bundan dolayı sürekli kullanılmaması tavsiye ediliyor.

Bunun dışında saç maşası ile uygulama yaparken cildinizi yakmamaya da özen göstermelisiniz. Dikkatli kullanım için bazı saç maşası markaları plakaların alt ve üst kısımlarında ısınmayan parçalar kullanıyorlar.

 

SAÇ MAŞASI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Söz konusu ürün maşa olduğunda yapmanız gereken saç tipinize ve saçlarınızda istediğiniz şekle uygun bir cihaz seçmek olacak. Her maşa, saçınız için uygun olmayabilir. Bu yüzden iyi bir tercih yapmanız önemli. Eğer ki sıkı bukleler istiyorsanız, o zaman çap kalınlığı daha dar maşaları tercih etmelisiniz. Tam tersi olarak gevşek buklelerde çap kalınlığı geniş olan maşalar işinizi görecektir.

Yuvarlak ve sıkı bukleler için ince uçlu saç maşalarını tercih etmelisiniz. 9 milimetreden 15 milimetreye kadar kalınlığı olan maşalar, sıkı bukleler yapmak için birebir oluyor. Aynı zamanda bu tür maşalar, kıvırcık saçlı bireylerin bozuk buklelerini düzeltmede çok yardımcı olabilir. Düz saçlılar da doğal kıvırcık bir görünüm elde edebilirler.

Tüm bunların dışında saç maşası alırken el yakmayan, pratik bir kullanıma sahip cihazları tercih ederseniz cildinize zarar vermesini önlersiniz. Alırken bu detaya dikkat edebilir, en kullanışlısını seçebilirsiniz.

EN İYİ SAÇ MAŞASI HANGİSİ?

Saç maşası markaları ve modelleri çok fazla demiştik. Size de en iyisin seçmek kalıyor. En iyi saç maşası saç tipinize uygun olan maşa olabilir. Saçlarınızın tipine, kalınlığına veya uzunluğuna göre yapacağınız bir maşa tercihi, sizin için en iyi çözüm. Eğer ilk defa maşa kullanıyorsanız, tercihinizi 25 milimetre olan maşalardan yana kullanabilirsiniz. Kısa saçlar için kullanılabilen bu maşalar ilk kullanımınızda sizi yarı yolda bırakmaz.

Orta uzunluktaki saçlar için de aynı şekilde 25 milimetre maşa ucu yeterli oluyor. Bu maşa türüyle tandart bukleler yapabildiğiniz gibi gevşek bukleler de elde edebilirsiniz. 32 milimetre olan maşa uçları ise sizlere gevşek ve hacimli bukleler sunar. Bu boyutlar kısa veya orta boy saçlı bireylerin yegâne saç maşası tercihi olacak ve gönülleri fethedecek…

Mavi Kadın