17 Nisan 2021, Cumartesi 03:16

Kükürt Sabunu Kullananların Olumlu ve Olumsuz Yorumları

Kükürt Sabunu Kullananların Olumlu ve Olumsuz Yorumları

Kükürtlü sabun, saç, cilt ve vücut güzelliğiniz için kullanabileceğiniz harika bir üründür. Kükürtlü sabunun bir diğer özelliği de uyuz hastalığına iyi gelmesidir. Makalemizde uyuz hastalığı ve cildi, yüzü için kükürt sabunu kullananların yorumlarını okuyabilirsiniz. Öncelikle uyuz hastalığı için bu sabunu kullananların görüşlerine bakalım;

Uyuz İçin Kükürtlü Sabun Kullananların Yorumları

Cilt rahatsızlıklarından biri olan uyuz hastalığı, bir akar türünden kaynaklanmaktadır. Böceğe benzeyen bir akar deri altına yerleşerek uyuz hastalığını ortaya çıkarmaktadır. Kükürtlü sabun yüzyıllardan beri yanık, uyuz ve egzama tedavisi için kullanılmaktadır. Bugün de pek çok hastalığın iyileştirilmesinde kükürtlü sabundan faydalanılmaktadır. Uyuz hastalığına çözüm sağlayan bu ürün, kaşıntıyı da gidermektedir. Ancak kükürtlü sabunun yararları aksatılmadan kullanılmasıyla gözlemlenebilir.

Bende uyuz hastalığı vardı, ondan dolayı geçtiğimiz gün kükürtlü sabun kullanmaya karar verdim. Kaşıntı olan yerlere sürdükten sonra o bölgeler sızlamaya ve yanmaya başladı, hâlâ geçmedi. Acaba herkeste öyle mi oluyor?

Çocukken komşularımızdan birinde uyuz çıkmıştı. Ailem bana da bulaşır diye onlardan uzak durmamı söylemişlerdi. Kükürtlü sabun kullandıktan sonra normale döndüler.

Uyuz oldum ve 1 ay bununla mücadele ettim. Hastaneye gittim, reçete edilen ilacı kullansam da faydasını göremedim. Sonra 'uyuz da neticede bir böcek değil mi?' diye düşündüm. Sentetik tiner alıp pamuğa döktüm, vücudumu bununla sildim. 10 dk bekleyip kükürtlü sabunla yıkandım. 4 gündür hiçbir yerim kaşınmıyor. Ne olur ne olmaz diyerek 2. gün yine tiner uyguladım. Aynı zamanda fısfıslı şişeye beyaz sirke doldurup eşyalarımın üzerine bunu püskürttüm. Çok şükür, bu belâ yakamı bıraktı! Siz yine de doktora danışmadan cildinize tiner sürmeyin.

Ailemle beraber uyuz hastalığına yakalandım. Doktor bir ilaç yazdı, onu bütün vücudumuza her gece sürdük. Sabahleyin de kükürtlü sabun kullanarak yıkandık. Cildimiz kurumasın diye nemlendirici uygulamayı da ihmal etmedik. Giysilerimizi her gün değiştirdik, nevresimleri de günlük olarak yeniledik. Kullanılmış nevresimleri, kıyafetleri ve havluları bir poşete koyup ağzını sıkıca bağladık ve 3 gün o şekilde beklettik. Ardından 60 derecede yıkayıp ütüledik. Hiçbir şeyi ütülemeden kullanmamaya özen gösterdik. Koltuklarımızın üzerine de çarşaf seriyor, bunları da sık aralıklarla değiştiriyorduk. Havlu yerine kağıt havlu kullanıyorduk. Halıları da kaldırmıştık, yerleri günde bir defa beyaz sirkeyle siliyorduk. Ayrıca ben çayağacı yağının da çok faydasını gördüm, kaşıntıyı yok ediyor. Mutlaka öneriyorum. Öyle zor bir durum ki, neler çektik.

Geçmeyen şiddetli kaşıntım vardı. Uyuz olduğumu öğrenince kükürtlü sabun alıp kullanmaya başladım. Şu an başka bir sabun kullanmıyorum fakat kaşıntım hiç azalmadı.

Kükürtlü Sabunu Cilt ve Saç İçin Kullananların Yorumları Nasıldır?

  1. Sırtımda sivilceler vardı. 1-2 ay boyunca sürekli banyo yaparken kükürtlü sabun kullandım. Şimdi sivilcelerimden eser kalmadı. Sizin de vücudunuzdaki sivilcelerle başınız dertteyse duş jeli kullanmayı bırakıp kükürtlü sabun tercihetmelisiniz.
  2. Bu sabun benim kurtarıcım, sivilcelerimin üstesinden gelmeyi başardı. Takriben 2-3 haftadır kükürtlü sabun kullanıyorum, etkisi gerçekten mükemmel. Yüzümü yıkarken bunu kullanıyorum. Bir uyanınca sürüyorum, bir de uyumadan evvel uyguluyorum. Cildimi siyah noktalardan ve ölü derilerden arındırdı. Üstelik yeni sivilceler de oluşmuyor.
  3. Her hafta yüzümü ve sırtımı kükürtlü sabunla yıkıyorum. (Haftada 2 defadan fazla yapmıyorum.) Yağlı bir cildim vardı, bu ürün cildimin yağ oranını düzenledi. Artık böyle bir problemim kalmadı. Tavsiye ederim.
  4. Her gece uyumadan önce yüzümü kükürtlü sabunla yıkıyordum. Ama bir süre sonra alın bölgemde yara gibi kızarıklıklar meydana geldi. Bir de beyaz tenli olduğum için kızarıklıklar oldukça belirgin duruyor. Kükürtlü sabunu bıraktım, 3-4 gün sonra bunlar kendi kendine kayboldu. Artık o sabuna elimi sürmem.
  5. Arkadaşlar kükürt sivilceleri kurutuyor, bu gerçek. Yalnız ciltteki nem seviyesini düşürüyor ve sivilcelerle beraber cildin de kurumasına yol açıyor. pH oranı bozuluyor, o nedenle pul pul döküntülere sebebiyet veriyor. Bende öyle olmuştu. Aşırı kuruluk yapıyor.
  6. Ben senelerdir yüzümü yıkamak için bir tek kükürtlü sabun kullanıyorum. Gayet memnunum. Kimileri olumsuz yorum yapıyor. Siz kuru ve hassas bir cilt yapısına sahipseniz tabii ki size iyi gelmeyecektir. Benim karma bir cildim var, cilt hassasiyetim yok. Benim gibiyseniz muhakkak kullanın derim. Baktınız ki yüzünüzde bir etkisini göremediniz, o zaman duş alırken kullanın. Hele sırt bölgesindeki sivilcelere birebir.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT