07 Ağustos 2022, Pazar 21:19

Küllü Gri Saç Açık Gri Koyu Gri Saç Evde Nasıl Elde Edilir Markaları Nelerdir

Küllü Gri Saç Açık Gri Koyu Gri Saç Evde Nasıl Elde Edilir Markaları Nelerdir

Oldukça beğenilen gri saç rengi birçok kadının tercihi olmaktadır. Çeşitli markaların gri saç boyaları ile bu rengi elde ederek saçlarımızda güzel bir değişiklik yapmamız mümkündür. Gri, başlangıçta podyum sanatçılarının tercihi olsa da iyice

Gri Saç Boyası İle Evde Gri Saç Nasıl Elde Edilir? Gri Saç Bakımı Önerileri

Oldukça beğenilen gri saç rengi birçok kadının tercihi olmaktadır. Çeşitli markaların gri saç boyaları ile bu rengi elde ederek saçlarımızda güzel bir değişiklik yapmamız mümkündür. Gri, başlangıçta podyum sanatçılarının tercihi olsa da iyice yaygınlaşmış ve en sevilen saç renklerinden biri haline gelmiştir. Gri saç rengi her yaştan kadın tarafından kullanılabilecek, özgüveni ve gücü simgeleyen bir renktir. Zarafeti ve şıklığı tamamlayan bu renk son derece popülerdir.

Gri Saç Nasıl Elde Edilir?

Griye boyanacak saçların önce açılması lazımdır. Saçlar en az platin sarıya kadar açıldıktan sonra griye boyanabilir. Eğer direkt griye boyanırsa tutmaz veya koyu bir ton elde edilir. Peki bunun için neden saçlarımızı açmalıyız? derseniz şunu söyleyebiliriz: Uyguladığınız renk tonundan doğru bir şekilde kalıcı sonuç almak ve rengin saçınıza daha iyi tutunmasını sağlamak istiyorsanız saç renginizi açtırmalısınız. Hem böylece kullandığınız gri saç boyası, saçlarınıza daha kolay renk verecektir.

Gri Saç İçin Lazım Olacak Malzemeler

 1. Schwarzkopf İgora Açıcı 450gr Mavi
 2. Davines Mask Oksidan Krem 20 Volume

(NOT: Daha önce saçlarınızı boyattıysanız Volume 30 oksidan kullanmanız önerilir.)

Gri Saç İçin Kullanılacak Boyalar

 1. Maria Nila Colour Refresh Besleyici Renk Maskesi Pearl Silver
 2. Maria Nila Colour Refresh Besleyici Renk Maskesi Black

Saçları Griye Boyarken Saç Açma İşlemi Nasıl Uygulanır?

Evet hanımlar, küllü gri saç rengi elde etmek istiyorsak önce saçlarımızı açarak başlamalıyız. Peki bunu hangi oranlara göre ve nasıl yapmamız gerekir? İşte cevabı:

 1. Saç açma ve  griye boyamada yukarıdaki boya ve açıcıları kullanacağız. Saçımız orta uzunluktaysa karışıma toplam 3 kapak mavi açıcı koymalıyız. 240ml oksidan ve 3 kapak mavi açıcıyı döküp karıştıracağız. (Yani 1 kapak mavi açıcı pudraya 80ml oksidan dökmemiz gereklidir.)
 2. Karışımın homojen bir yapıda olması ve eklediğimiz malzemelerin iyice karışması gerekir. Yoğun bir kıvam elde etmeliyiz. Ancak bunu söylerken katı olsun demek istemiyoruz. Bir de içine saç kremi ilave edersek hazırladığımız karışım saçımıza daha çabuk nüfuz eder, saçlarımızda yanma ve yıpranma olmaz. Bir avuç saç kremi kullanmamız idealdir. Karışımın tamamı saçımıza yetmezse bu dozaj ayarını dikkate alarak biraz daha karışım hazırlayabilir ve saçımızın kalan kısımlarına sürebiliriz.
 3. Saçımız açık veya sarı renk tonlarında değil, koyu kumral tonundaysa açma işlemini iki seferde uygulayabiliriz. İlk denemede yeteri kadar açamazsak ya da saçlarımız çok turuncu kalırsa bu işlemi tekrar yapabiliriz. Ertesi güne bırakmamız daha doğrudur. Böylelikle saçlarımız dinlenme fırsatı bulacaktır. Öte yandan bu açıcı karışım saçlarda en fazla 35-40 dakika bekletilmelidir.
 4. Saçlarımızı açtıktan sonra Maria Nila Mor Şampuanla 2 defa yıkamalıyız. Bu sayede turuncu görünümü azalacak ve daha gümüş bir renk elde edebileceğiz.

Gri Saç Boyama İşlemi

 1. Karışım kabımıza takriben 3 pompa Black ve 7 pompa Preal Silver ekleyerek gölgeli gri saç rengi elde edebiliriz. Orta koyulukta bir renk olacaktır. 1-2 pompa fazla koyup rengi değiştirip farklı sonuçlar almamız da mümkündür. Koyacağımız bir Black pompa, karışımın daha da koyu olmasını sağlayacaktır.
 2. Yani açık gri mi koyu gri mi, külli gri mi hangi saç rengini elde edeceğinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.
 3. Ölçü kabından avucumuzla gelişigüzel aldığımız boyayı saçımıza maske gibi uygulayalım. 10-15 dk bekletip süre dolunca Maria Nila Mor Şampuan ile yıkayalım.
 4. Tüm bu malzemelerin toplam maliyeti ortalama 329.60 TL olacaktır. Ancak bu malzemelerinin arta kalanını 1 sene boyunca kullanabilir, istediğimiz zaman evde saç boyama deneyimini yeniden yaşayabiliriz. Bu sayede 1.5 ayda bir kuaföre gitmemiz gerekmez ve daha fazla masraf etmemiş oluruz.

Boya Sonrası Neler Kullanılır?

 1. Maria Nila Sheer Silver Sarı Saçlar İçin Sülfatsız Gümüş Şampuanı
 2. Maria Nila Sheer Silver Sarı Saçlar İçin Gümüş Yansıma Kremi
 3. Maria Nila Sheer Silver Sarı Saçlar İçin Gümüş Yansıma Maskesi
 4. Milk Shake Silver Shine Conditioning Whipped Cream

Külli Gri Saç Boyası Markaları Nelerdir?

 1. L'ocalite Saç Boyası Seti 0.11 Yoğun Kül Gri
 2. Akos Kül Grisi
 3. Borthe Saç Boyası Kül Grisi Ash Grey 60ml
 4. Colorinn Professional Saç Boyası 0.11 Kül Grisi

Gri Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Gri rengin saçlarında kalıcı olmasını isteyenler bakımına özen göstermelidir. Saçlara Uygulanan açma ve boyama işlemleri, saçların nemini kaybetmesine yol açar. Bunun için özel maskeler ve kremler kullanılmalıdır. Renk koruyucu maskeler de saçların canlılığını ve parlaklığını koruyacaktır. Önceden kullanmakta olduğunuz şampuanların yanı sıra mor veya gümüş şampuanlardan da faydalanmanız önerilir. Bu yöntem sayesinde boyanın etkisi daha uzun sürecektir.

Günlük şampuanlar sülfatsız olanlardan seçilmelidir. Zira sülfat içeren şampuanlar saçları derinlemesine temizler. Bunun sonucunda kullanılan saç boyası daha çabuk akar ve saçlar nemini kaybedip kurumaya başlar. O yüzden sülfatsız şampuanlar tercih edilmelidir.

Gri Saç Nasıl Elde Edilir? Resimli Anlatım Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT