28 Eylül 2020, Pazartesi 18:28

Kurutma Makineli Çamaşır Makinesi Kullananların Yorumları

Kurutma Makineli Çamaşır Makinesi Kullananların Yorumları

Kurutmalı çamaşır makinesi hem çamaşırlık yıkama hem de kurutma özelliği olan makinelerdir. Çamaşırları bu makine ile önce yıkıyorsunuz. Ardından da kurutuyorsunuz. Tüm bu işlem ortalama 6-7 saat sürüyor.

Kurutmalı Çamaşır Makinesi Kullananların Yorumları

Kurutmalı çamaşır makinesinden çok memnunum.

Kurutmayı dolap kuruluğunda seçtiğimde çamaşırları makineden çıkarıp katlayıp ütülemeden dolaba koyuyorum. Öyle ki evime ütü ve ütü masası bile almadım, gerek yok çünkü. Tek problem şu ki yıkama ve kurutma 6 saatten fazla sürüyor. Bu da planlandığında sıkıntı olmuyor aslında. Örneğin geceden attığınız çamaşırı sabah makineden alıp direkt giyebilirsiniz. Bu da tek başına yaşayan bekar bir erkek için inanılmaz bir kolaylık.

Kurutmalı çamaşır makinesi alıp almamakta kararsızım. Çünkü internette biraz gezindiğimde ikisi birlikte olduğunda çok da başarılı olmuyormuş. Yani makine su akıtabilir, motoru yanabilir veya yıkama ve kurutma görevlerinden herhangi birini tam olarak yapamabilirmiş. Yani beyaz eşyaların özelliği arttıkça arıza yapma ihtimali de o kadar yükseliyor. Bu sebepten çamaşır ve kurutma makinesini ayrı ayrı almanızı tavsiye ederim. Bu da çok fazla yer kaplayacağı anlamına geliyor.

Kurutmalı çamaşır makinesi aldık, Ama biz sadece çamaşır makinesi olarak kullanıyorduk, kurutmasını kullanmıyorduk. Bir ara kurutmayı da deneyelim dedik ve ilk kurutmada çamaşırlarda yanık plastik kokusu oluştu. O yüzden bir daha kurutmayalım dedik. Bir zaman sonra internette kokunun aslında zamanla azaldığını ve yumuşatıcı kullanılması gerektiğini okudum. Gerçekten de doğruymuş.Artık hem çamaşır yıkama hem de çamaşır kurutma özelliğini birarada kullanabiliyoruz.

Kurutmalı çamaşır makinesi tam bir fiyaskodur, hayal kırıklığıdır. Koyduğum pamuklı çamaşırlar yüksek ısı nedeniyle çekti ve gömlek gibi çamaşırlar da tbox ürünü gibi kırış kırış oldu.

Ben Arçelik marka kurutmalı çamaşır makinesi aldım. Gerçekten çok memnun kaldım. Hem çamaşırları çok güzel yıkıyor hem de güzel kurutuyor. Kesinlikle öneriyorum yani. Elektrik faturasına da çok yansımıyor. Bu yüzden kurutmalı çamaşır makinesi almaya diyenlere katılamıyorum. Bu makine büyük kolaylık sağlıyor ve 1.5 yıldır memnuniyetle kullanıyorum.

Ben 1.5 ay önce aldım kurutmalı çamaşır makinesini. İnternette uzun araştırmalar yaptıktan sonra LG markanın 9 kg yıkama- 6 kg kurutma olan makinesinden aldım ve 2500 TL ödedim. Kullanımı gerçekten çok kolay ve iyi çalışıyor. Yağmurlar da başlayınca makineyi iyi ki almışım diyorum kendi kendime. Makineden ilk başlarda kokular geliyordu ama kullandıkça geçti, koku falan kalmadı. Ayrıca renkli yıkayıp ardından beyazları attığımda da herhangi bir sorun yaşamadım. Makinede güneşte kurutmuş gibi ayarı da var ancak o ayarda çamaşırlar aşırı kırışık oluyor. Ben hafif nemli ayarını kullanıyorum ve çok da memnunum.

Ben de kurutmalı çamaşır makinesi kullanıyorum. En çok kullandığım program da 1 saat 15 dakika olan günlük yıkama programı ve 1 saat kurutma ayarı. Toplamda 2 saat 20 dakika sürüyor. Tek kişi olduğum için çamaşırlarım 7 kg olmuyor. Bu yüzden hemen kurutuyorum. Makine yüzde yüz kurutmuyor, hafif nemli bırakıyor yani kurutma işleminden sonra odada 2-3 saat daha bekletmem gerekiyor. Kırışıklığa gelince de evet gerçekten çok kırıştırıyor. Gömlek yıkamıyorum ben. Tişörlerimi silkeleyip zemine serince el ütü ile giymeye hazır oluyor.

Ben AEG lavamat markanın 9 kg yıkama ve 7 kg kurutma makinesini kullanıyorum. Ortalama 1 yıl oldu. Önceden makineyi almadan önce beğenmiyordum fikrini ama şimdi de iyi ki aldım diyorum. İnternette baya araştırdım almadan önce. Ben koku problemi yaşamadım. Kırışıklık da kurutma için seçilen süreye bağlı. 1600 devirde sıkıyor. Çok kırışmaması için 45 dakika 1 saat kurutulması lazım. Benim makinemde kırışık açma programı da var yani sorun yaşamıyorum.

Ben de yıkama kurutma özellikli makine alacaktım ama eşimin bayilik yapan arkadaşı önermedi. Ben de ayrı ayrı aldım makineleri, çok memnunum.

Ben  LG F14A8RDS5 aldım ve inanılmaz memnunum. Yıkama ve kurutma işlemi toplam 2 saat 38 dakika sürüyor. Ama bu süre çamaşırın miktarına ve seçilen programa göre değişir. Ben pamuklu program ve zaman tasarrufunu, kurutma olarak da en kuru olanı seçiyorum. Çamaşırlarım kupkuru ve kokusuz çıktı. Makineden çıkardıktan sonra katlayıp direkt dolaba kaldırdım. Büyük kolaylık gerçekten, öneriyorum herkese.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT