27 Mayıs 2019, Pazartesi 12:04

Kuşburnu Yağı Fiyatı Nedir, Nasıl Yapılır Neye Yarar?

Kuşburnu Yağı Fiyatı Nedir, Nasıl Yapılır Neye Yarar?

Kuşburnu yağı, kuşburnu tohumlarının soğuk pres yöntemi ile yağının çıkarılması sonucu elde edilir. Kuşburnu yağı yağ asitleri ve sağlık ve cilt bakımından bir çok faydası olan A, C ve E vitaminleri bakımından zengindir. Anti-inflamatuar ve kanama durduran özellikleri vardır. İçerisinde bulunan vitaminler ve antioksidanlardan dolayı kuşburnu yağının yaşlanma karşıtı özelliği de bulunur. Ayrıca ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini de erteler. Sivilcelerin ve sivilce izlerinin giderilmesinde de faydalıdır ve donuk ten renginizi parlatır. Kuşburnu yağının fiyatı markasına göre 10-50 TL arasında değişmektedirir

Kuşburnu Yağı Faydaları

Cildinizi Nemlendirir

Kuşburnu yağı cilt sağlığınız için yararlı olan yağ asitlerince zengindir, genel vücut nemlendirici veya yüz nemlendirici olarak da kullanabilirsiniz. Genel cildiniz için besleyicidir.

Tırnak Sağlığını Arttırır

Kuşburnu yağı içerisindeki yağ asitlerinden dolayı tırnaklarınızı güçlendirir ve kırılmaya karşı korur. Yağı haftada bir defa tırnaklarınıza masaj yaparak uygulayın.

Eklem Ağrılarını Geçirir

Kuşburnu yağının anti-inflamatuar oluşu inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur. Kuşburnu yağının ağrılı eklemlere günde birkaç kez masaj yapılması iltihaplanma ve kas ağrısını geçirmekte olumlu sonuçlar göstermiştir.

Sivilceleri Giderir

Kuşburnu yağı, cildinizin fazla yağ üretmesini önler, cildinizin sebum üretimini düzenler ve PH seviyelerini yönetir. Bu da sivilceleri ve tıkanmış gözenekleri önler. Kuşburnu yağı genel olarak sivilceler ve sivilce izleri tedavisinde veya oluşumunu önlemede de kullanılabilir

Saç Büyümesini Destekler

Kuşburnu yağının yağ asitlerince zengin olması saçlarınızın büyümesini destekler ve saçınıza ve kafa derinize gelebilecek herhangi bir zararı önler. Kafa derisi enfeksiyonunu önlerken saçlarınızı ve kafa derinizi nemlendirir ve besler.

Gözenekleri Sıkılaştırır

Kuşburnu yağı, genel cilt sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan besin maddeleri içerir. Cildiniz için sıkılaştırıcı olarak çalışır. Cildinizde sebum üretimini düzenler ve gözenekleri sıkılaştırır.

Kirpiklerin Büyümesini Destekler

Kuşburnu tohumu yağı sadece sağlıklı saçların büyümesi için değil aynı zamanda kirpikleriniz için de faydalıdır. Kirpik dökülmesinden muzdaripseniz birkaç hafta boyunca kirpiklerinize bu yağı sürün, bu sayede yalnızca daha uzun kirpikler değil, daha sağlıklı olanlar da göreceksiniz.

Cilt Lekelerini Yok Eder

Kuşburnu yağı, cilt lekeleri için ideal bir çözüm olan C ve A vitaminlerinin güçlü bir kombinasyonuna sahiptir. Cildinize her gece biraz kuşburnu yağı uygulamak sadece sivilce lekelerini geçirmekle kalmaz, diğer lekelerin de geçmesine yardımcı olur.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Bu yağda yüksek seviyede E vitamininin bulunması vücudun enfeksiyonlara ve patojenlere karşı ilk savunması olan beyaz kan hücrelerinin serbest bırakılmasını önlediği gibi bağışıklık sistemi için de harikadır.

Çatlakları Hafifletir

Yağ asitleri bakımından oldukça zengin olduğu için kuşburnu yağının çatlaklara karşı düzenli kullanımı, görünümü hafifletir ve çatlakları daha az belirgin yaparak cildin esnekliğini arttırır.

Cildin Esnekliğini Arttırır

Yaşlandıkça cildiniz biraz sarkmaya başlar, eğer cildinizde sarkmayı fark ederseniz cildinizin genç görünmesini sağlamak için kuşburnu yağı kullanabilirsiniz.

Kuşburnu Yağının Yan Etkileri Zararları

Bu yağı kullanmanın veya tüketmenin sindirim problemi, topikal tahriş, ilaç etkileşimi ve hamilelikle ilgili komplikasyonlar gibi bazı yan etkileri vardı.

Hamilelik: Araştırma eksikliği ve bu yağın vücuttaki östrojen seviyeleri üzerindeki güçlü etkilerinden dolayı, hamile ve emziren kadınlar bu yağın kullanmaktan kaçınmalıdır.

Mide Sorunları: Yağ çok sık tüketilmemelidir, fakat tüketildiğinde mide bulantısı, kusma ve mide bozukluğu da dahil sindirim sorunlarına hızlıca yol açabilir. Eğer bu semptomlardan herhangi biri görülürse dozajı değiştirin veya kullanımı tamamen bırakın.

Topikal Tahriş: Bu yağ topikal bir yöntem olarak belirtilmiş olmasına rağmen, özellikle aşırı miktarda kullanılırsa ciltte yanma veya tahrişe neden olabilir.

İlaç Etkileşimleri: Özellikle hormon dengesizliği için ilaç kullanıyorsanız veya düzenli olarak oral doğum kontrol ilaçları kullanıyorsanız, bu yağ az miktarda bile tüketildiğinde ilaç etkileşimlerine sahip olabilir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT