06 Temmuz 2022, Çarşamba 00:08

Kuşburnu Zayıflatırmı, Göbek Eritirmi? ( Bilimsel Araştırma Sonuçları)

Kuşburnu Zayıflatırmı, Göbek Eritirmi? ( Bilimsel Araştırma Sonuçları)

Son yapılan bilimsel araştırmalarda, kuşburnunun obeziteyle yani şişmanlıkla mücadeleye yardımcı olduğu tespit edilmiştir.

Kuşburnu, binlerce yıldır tıbbi özelliklerinden yararlanılan harika bir bitkidir. Son yapılan bilimsel araştırmalarda, kuşburnunun obeziteyle yani şişmanlıkla mücadeleye yardımcı olduğu tespit edilmiştir. Araştırmacılar, kuşburnu ekstresinin obez kişilerin özellikle karın bölgesindeki viseral yağlarını azaltmakta etkili olduğunu tespit ettiklerini belirttiler. 

Hayvanlar üzerine yapılan çalışmalar, kuşburnu özünün kilo alımını engellediğinive göbek yağını azalttığını ortaya çıkarmıştır.

Japon bilim adamları, kilolu olan fakat obez olmayan, vücut kütle indeksi BMI oranı 25'ten fazla 30'dan az kişiler üzerinde kuşburnunun kilo verme etkilerini araştırdı.

Araştırmacılar, deney sırasında çeşitli zamanlarda katılımcıların karın, vücut yağını (subkutan ve visseral yağ), vücut yağ yüzdesini, kilo ve vücut kitle indeksini ölçtü. 12. hafta sonunda, kuşburnu alan grupta, plasebo hapı alan gruba nazaran, abdominal yağ, visseral yağ, vücut ağırlığı ve BMI oranlarında önemli ölçüde azalma tespit edildi. Kuşburnu alan grupta, plasebo grubuyla kıyaslandığında bazal oranda vücut yağ miktarında da azalma belirlendi.

Kuşburnu, doğal C vitamininin zengin bir kaynağıdır. 100 gram kurutulmuş kuşburnu, 1700 ile 2000 mg C vitamini içerir. 100 gram portakalda ise 50 mg C vitamini vardır. Bu rakamlardan kuşburnunun C vitamini oranın ne kadar yüksek olduğunu görebiliriz. C vitamini, bağışıklığı güçlendirip hasta olmanızı önler. A vitamini, kalsiyum, demir, E vitamini, selenyum, manganez ve B kompleks vitamini deposudur. Vitamin ve mineral oranı bu kadar yüksek olan kuşburnu sayesinde bağışıklığınız artar, kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz. 

C vitamininin zayıflamaya yardımcı olduğuna dair pek çok bilimsel araştırma mevcuttur. "Journal of the American College of Nutrition" (Amerikan Beslenme Koleji Dergisi)'nde Haziran 2005 yılında yayımlanan bilimsel araştırmaya göre, C vitamini tüketimini artırmak, spor yaparken yakılan yağ miktarını da artırıyor. Ve böylece mandalina ile diğer C vitamini yönünden zengin olan meyveler kilo vermeye yardımcı oluyor.

Kuşburnunun kilo verme özelliğinden yararlanmanın en kolay ve pratik yolu kuşburnu çayı içmektir.

Kuşburnu çayı nasıl yapılır?

1.Tarif

1 bardak sıcak suya 1-2 tatlı kaşığı kurutulmuş kuşburnu atıp 3-5 dk demleyip için.

2. Tarif

Malzemeler

1 su bardağı kuşburnu

4-5 bardak su

1 küçük çubuk tarçın

Nasıl yapılır?

1 su bardağı kaynar suya 1 tatlı kaşığı ufalanmış kuşburnu atıp, 10-15 dk demleyin.İçine de çubuk tarçını ekleyebilirsiniz.

Yoğurt Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo Verdiren Şok Diyet Listesi Tıklayınız

1 Günde 1 Kilo Nasıl Verilir? Günde 1 Kilo Zayıflatan Diyet Programı Tıklayınız

Kahve Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo Verdiren Süper Rejim Listesi Tıklayınız

Haşlanmış Patates Diyeti İle 3 Günde 5 Kilo Şok Diyet Listesi Tıklayınız

2 Günde 2 Kilo Verdiren Diyet İle Şok Zayıflama Tıklayınız

Karanfil Zayıflatırmı, Karanfil Çayı İçersem Kilo Verir miyim? Tıklayınız

Biberiye Çayı Zayıflatırmı, Kilo Verdirir mi? Doktor Cevaplıyor Tıklayınız
 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT