12 Ağustos 2022, Cuma 09:13

La Roche-Posay Effaclar Duo Krem Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır

La Roche-Posay Effaclar Duo Krem Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır

La Roche-Posay Effaclar Duo krem yağlı ve sivilceye eğilimi olan ciltler için kullanılan bir kremdir.

La Roche-Posay Effaclar Duo krem yağlı ve sivilceye eğilimi olan ciltler için kullanılan bir kremdir. Kremin amacı, cilt üzerindeki aknelerin giderilmesine ve sivilce lekelerinin giderilmesine yardımcı olmaktır. Aynı zamanda çok iyi bir nemlendirici krem olmasıyla birlikte makyaj bazı olarak da kullanılmaktadır. La Roche-Posay Effaclar Duo kremi birçok kişi kullanmış ve olumlu sonuçlar almışlardır. Eczane ve internet sitelerinden La Roche-Posay Effaclar Duo kremi satın alabilirsiniz.

La Roche-Posay Effaclar Duo Krem Ne İşe Yarar?

 • La Roche-Posay Effaclar Duo krem özellikle yağlı ve sivilceye eğilimli ciltler için özel üretilmiştir.
 • Ayı zamanda her yaş grubu ve her cilt tipine uygun bir kremdir.
 • La Roche-Posay Effaclar Duo krem; ciltteki hasarlı hücrelerin onarılmasını sağlayarak, cildin yenilenmesini sağlar.
 • Sivilce lekesi, güneş lekesi gibi cilt kusurlarının görünümünü azaltır.
 • Cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur.
 • Ciltteki pütürtüleri giderir ve cildin pürüzsüz yumuşacık olmasını sağlar.
 • içerdiği hipoalerjenik özelliği sayesinde hassas ciltlerin kullanımına uygun bir kremdir.
 • La Roche-Posay Effaclar Duo krem, aynı zamanda makyaj bazı kullanımına uygun bir kremdir.

La Roche-Posay Effaclar Duo Krem Nasıl Kullanılır?

 1. Öncelikle yüzünüzü su ile temizleyin ve kurulayın.
 2. La Roche-Posay Effaclar Duo kremden çok az miktarda parmağınıza sıkın.
 3. Kremi parmaklarınızın arasında ısıtın ve cildinize uygulayın.
 4. İki elinizi iki yanağın üzerine yerleştirin ve dairesel hareketlerle kremi cildinize yedirin.
 5. Ardından, burunun iki yanından yanağınıza doğru olacak şekilde nazik hareketlerle kremi yedirin.
 6. Kremi alnınıza uygularken de parmaklarınızı aşağıdan yukarıya olacak şekilde hareketlerle uygulayın.

La Roche-Posay Effaclar Duo Kullananların Olumlu ve Olumsuz Yorumları

La roche posay effeclar duo kremi kullanmaya başladıktan sonra hemen etkisini görmeye başladım. Şöyle anlatayım, ürünü kullanmaya başladıktan sonra cildimdeki sivilceler 2 gün içinde kurudular. Cildi çok iyi nemlendirmesinin yanı sıra sivilce önleyici olması da ürünün bir artısı bence. 

Cildimi hem nemlendirsin hem de sivilce karşıtı bir ürün olsun istiyordum. La roche posay effeclar duo kremin içeriğini araştırdım ve satın aldım. Ürünün boyutu küçük ama, inanın küçücük bir damlası tüm cildime yetiyor da artıyor bile. Ayrıca kremin dokusu şahane, cildime sürdüğümde çok hoş bir etki bırakıyor, öyle yağlı yapış yapış his asla olmuyor.

La roche posay effeclar duo kremi yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Cildim öyle aman aman sorunlu bir cilt değil, sadece çene bölgem biraz sorunlu. Bu yüzden kremin etkisini anca çene bölgemde görebilirdim ve gördüm de. Öyle çok büyük bir etkisi yok ama tabii ki çenemdeki lekeler baya bir azaldı. Bunun dışında çitteki kırmızılığı azalttığı da doğru gerçekten. Ayırca kremin nemlendiriciliğine bayıldım, gerçekten çok güzel nemlendiriyor ve cilt kremi çok çabuk emiyor.

La roche posay effeclar duo krem gerçekten çok bereketli bir ürün. Ebatı küçük olmasına rağmen birkaç damlası cilde yeterli oluyor. Fakat cilt lekeleri üzerinde bir etkisini göremedim, yalnızca cildi güzel nemlendirmesini beğendim.

Cildime ne kadar nemlendirici krem uyguladıysam hiçbiri bana iyi gelmedi. La roche posay effeclar duo kremi araştırdım ve yorumları da çok iyi olunca alayım dedim. Ama maalesef bu krem de diğer nemlendirci kremler gibi cildimi kırmızı pütür pütür yaptı.

Arkadaş tavsiyesiyle la roche posay effeclar duo krem aldım. Birkaç gün kullanım sonucunda maalesef birkaç adet sivilce kazandım. Ürün bende sivilce yapınca kullanmayı bıraktım. Sonra dedim ki belki üründen değildir yediğim şeyler sivilce yapmıştır, ürünü yeniden kullanmaya başladım. Baktım bir daha sivilce yaptı, bu sefer ürünü kullanmayı kesin olarak bıraktım.

La roche posay effeclar duo kremi doktorumun tavsiyesi üzerine alıp kullanmaya başladım. Ben sivilceli ve yağlı bir cilde sahibim. Bu üründe zaten yağlı ve sivilceye eğilimli ciltler için tasarlanmış. Bu yüzden bana çok iyi geldi. Cildimi ne az ne de çok nemlendiriyor yani tam kararında nemlendiriyor. Sadece boyutun göre fiyatı birazcık pahalı o kadar.

La roche posay effeclar duo kremi gerçekten çok beğendim. Kremin cildime birçok faydası oldu. Ürünü kullandığımdan beri cildimde sivilce çıkmıyor diyebilirim. Onun haricinde cildim resmen aydınlandı ve gözeneklerim küçüldü. Ki ben düzenli olarak kullanmadım, eminim düzenli olarak kullanıldığında daha fazla etki sağlar.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT