07 Ağustos 2022, Pazar 22:11

Lavanta Kürü Saç Sivilce Karaciğer Yağlanması İbrahim Saraçoğlu

Lavanta Kürü Saç Sivilce Karaciğer Yağlanması İbrahim Saraçoğlu

Ülkemizde lavanta Akdeniz bölgesinde yetiştirilen bir bitkidir. Lavanta bitkisi güzel kokusundan dolayı en çok parfüm sektöründe kullanılsa da lavantanın sağlığa faydası çoktur. Bu makamizde Profesör Doktor İbrahim Saraçoğulunun verdiği lavanta

Ülkemizde lavanta Akdeniz bölgesinde yetiştirilen bir bitkidir. Lavanta bitkisi güzel kokusundan dolayı en çok parfüm sektöründe kullanılsa da lavantanın sağlığa faydası çoktur. Bu makamizde Profesör Doktor İbrahim Saraçoğulunun verdiği lavanta kürlerini anlatacağız.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Lavanta Saç Uzatma Kürü Maskesi Yapılışı

Saçlarınızda dökülme problemi varsa bu kür sayesinde hem dökülme probleminin önüne geçecek hem de saçlarınızın hızlı uzmasını sağlayabilirsiniz. Saç uzatma kürü maskesinin hazırlanışı:

  1. Bir tencere içine 2 bardak suyu koyup kaynatın.
  2. Bunun içine 1 tatlı kaşığı lavanta koyun ve 5 dakika kadar daha ateşte kaynatın.
  3. Sonrasında ocaktan alın ve 10 dakika kadar demlemeye bırakın. Sonrasında süzün.
  4. Bu kürü banyo sonrasında saçlarınıza sürün ve 30 dakika bekletin.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Lavanta Saç Uzatma Kürü Kürü İçeceği Yapılışı

1,5 su bardağı suyun içine bir tutam lavanta atın. Sonrasında bunu ocakta kaynamaya yakın alın ve 5 dakika kadar demlendikten sonra süzün. Bu suyu 2 hafta kadar akşam 1 çay bardağı kadar için. Bu kürü akşam yemeğinden 2 saat sonra içilmelidir. Ilk kez 15 gün tüketin. Sonra ise haftada 3-4 kez tüketin. Bu kürü her gün taze demleyin.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Sivilce Ve Sivilce İzlerini, Lekelerini Geçiren Lavanta Kürü Tarifi

Lavanta kürü; cilt için çok faydasıdır. Bu kür sayesinde cil lekeleri ve sivilceler geçer, çeşitli nedenlerden dolayı kararmış cilt renginin açılmasını sağlar. Ayrıca lavanta sayesinde cilt daha sağlıklı görünmektedir.

Malzemeler

  1. 4-5 gram lavanta (1 tutam)
  2. 1 buçuk su bardağı su

Hazırlanışı

1,5 su bardağı içine 1 tutam lavantayı ekleyin. Sonrasında bunu 15 dakika kısık ateşte demleyin. Sonrasında ocaktan alıp lavantaları süzün. Hafif ılıdıktan sonra tüketin. Her akşam yemeğinden 2 saat sonra bunu 1 çay bardağı olarak tüketin. Kürün içine artı olarak bir madde katmayın ve her gün taze olarak hazırlayıp tüketin. Bu kürü düzenli olarak tükettiğinizde cildinizdeki sağlıklı görünümü fark edeceksiniz. İlk defa 15 gün kullandığınız kürü, sonrasındaki dönemde haftada 3-4 gün tüketin. 

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Saç Dökülmesini Durduran Lavanta Kürü Tarifi

500-750 ml yani 2-3 su bardağı sıcak su içine bir tutam lavantayı ekleyin. Sonrasında 5 dakika  ateşte demleyin ve demledikten sonra ılıyan çayı süzün.

Saçlarız temizse saçlarınızı lavantayı suyu ile yıkayın ve yarım saat beklettikten sonra saçlarınızı durulayın.  Saçlarınız kirli ve yağlanmış ise öncelikle saçlarınızı öncelikle yeşil sabun veya şampuanla yıkayın. Sonrasında saçlarınızı lavanta su ile yıkayıp 30 dakika bekletin. Ardından saçlarınızı su ile durulayın. Lavanta kürünü saç dökülmeniz durana dek haftaa 1-2 defa uygulayın. Saç dökülme probleminiz durduktan sonra bu lavanta kürünü önlem olarak arada kullanabilirsiniz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Lavanta Kürü Tarifi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu lavantanın faydaları için şunu ifade etmektedir: “Lavanta kürü tüketimi karaciğerlerin çalışmasını iyileştirir ve lavanta bu açıdan eşsizdir. Lavanta; özellikle Hepatit-B hastaları için çok faydalı olup karaciğer değerlerinin düzelmesinde yardımcı olmaktadır. Hepatit-B virüsünün karaciğere zarar vermesinin önüne geçmektedir.”

Karaciğer metobolizması için lavanta kürü hazırlanışı:

2 su bardağı sıcak su içine bir tutam lavanta ekleyin ve 15 dakika kaynatın. Ardından ocaktan alın ve süzdüğünüz kürün suyunu için. Bu kürü taze olarak hazırlayıp tüketmeniz tavsiye edilir. Bu kürü 3-4-5 günlük olarak kullanın.Bu kürü ilk olarak 3 gün günde 1 çay bardağı olarak tüketin. Sonrasında 10 günlük ara verin ve ardından 4 gün günlük olarak 1 çay bardağı olarak tüketin. Yine 10 gün ara verdikten sonra 5 gün günlük 1 çay bardağı olarak tüketin. Yine 10 gün ara verin. 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT