Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
05-08-2017 00:59 | Güncelleme : 12-09-2022 16:59

Limon Kürü İle Zayıflama Ve Göbek Eritme Tarifi (Uzman Doktorlardan)

Google News

Limon binbir derde deva sağlık için çok faydalı harika bir bitkidir. Peki, limonun ve limon suyunun zayıflama etkisi var mı? Limonlu su içsem zayıflar mıyım? İşte

Limon Kürü İle Zayıflama Ve Göbek Eritme Tarifi (Uzman Doktorlardan)

Limon binbir derde deva sağlık için çok faydalı harika bir bitkidir. Peki, limonun ve limon suyunun zayıflama etkisi var mı? Limonlu su içsem zayıflar mıyım? İşte bu soruya Uzman Diyetisyenlerin verdikleri cevaplar; (Bu makalemizde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından bildirilen limon ve maydanozla hazırlayabileceğiniz zayıflatma ve yağ yakma kürü tarifini de okuyabilirsiniz.)

Diyetisyen İrem Yeten limon zayıflatır mı? Sorumuzu şöyle cevaplıyor; (Limonla ilgili merak edilen en önemli konulardan biri ‘ Limon zayıflatır mı? ’. Limonun yağ yakıcı bir özelliği yoktur. Hiçbir besin tek başına yağ yakmaz. Bunu gözlemlemek için yağın üzerine limon sıkılırsa yağın limon ile karışmadığı görülür. Ancak, limonun içeriğindeki C vitamini ile yağı metabolize edebileceğine yönelik bazı araştırmalar vardır. Limonun kalorisi oldukça düşüktür. Bu nedenle yemeklerde ve soslarda lezzeti artırmak için kontrollü olarak eklenebilir.)

Limonlu su içmek zayıflatır mı? Sorusunu Diyetisyen Rabia Arslan'ın cevabına: (Sabahları içilen sıcak veya ılık limonlu su midede uzun bir süre kalıp mideyi dolu tutacağından daha az yemek yemenize neden olur. Sabah kahvaltısından önce içilen limonlu su kişinin kilo kaybetmesinde etkilidir. Burada zayıflamaya yardımcı olan suyun içinde limon bulunması değil, suyun sıcak veya ılık olmasıdır. Bunun sebebi sıcak suyun soğuk suya göre mideyi daha geç terkederek midede tokluk hissi sağlamasıdır.)

Limonlu su zayıflatır mı? Sorumuza Diyetisyen Taylan Kümeli'nin cevabı şudur; Limonlu su tokluk hissi verir ve gün içerisinde şekerinizin iniş çıkışını dengeler

Diyetisyen Ahmet Sancak limon zayıflatır mı, kilo verdirir mi? Cevabı şudur; (Sabahları aç karnına limonlu ve sirkeli su içmenin zayıflattığı inancı da yanlıştır. Limonun bağırsakları çalıştırıcı özelliği vardır. Limonlu ve sirkeli su vücuttaki asitleri temizlemeye yardımcı oluyor. Asitleri nötralize etmek yağların serbest kalmasını sağlıyor. Ancak bu yağlar, sadece diyet ve egzersiz yaparak yakılabiliyor. Yani soğuk ya da ılık suyun veya limonlu suyun zayıflatıcı hiç bir etkisi yoktur.)

Diyetisyen Melis Destereci limon zayıflatır mı? Sorumuzu şöyle cevaplıyor:(Araştırmacılar, bireylerin C vitaminini tüketimi ile vücut kitle indeksi arasında bir bağlantı olduğunu, yeterli miktarda C vitamini alanlarda daha düşük vücut kitle indeksi görülebildiğini söylüyor. Altını çizmemiz gereken konu şudur: C vitami içeren limon suyunun tek başına zayıflatıcı ve yağ yakıcı etkisi yoktur. Ancak egzersiz ile birlikte tüketilen C vitamini yağ yakma metabolizmasını uyararak yağ oranımızda düşüş sağlayabilmektedir. Sonuç olarak yağlarımızdan kurtulmak istiyorsak düzenli egzersizi yaşam tarzı haline getirmeliyiz çünkü hiçbir besin tek başına bir çözüm değildir.)

Prof Dr İbrahim Saraçoğlun'dan Yağ Yakan İştah Kesen Limon Kürü Tarifi

 1. 15 -16 saplarıyla beraber maydanoz
 2. 1 limonun suyu
 3. 1 bardak su (1 Bardaktan biraz az olacak şekilde su koyabilirsiniz.1 limonun İle bardağı tamamlayabilirsiniz.)

Saplı maydanozları, limon suyunu ve klorsuz suyu koyup blenderden geçirin. Elde ettiğiniz yeşil suyu sabahları aç karnına kahvaltıdan 10-15 dakika önce için. 15 gün uyguladıktan sonra 3-4 gün ara verip yeniden 15 günlük bir kür daha yapın. Beş-altı ay sonra durumunuza göre bu kürü aynı şekilde tekrar edebilirsiniz. Maydanoz ve limon kürü iştahınızı keser, yağları yakar.

Diyetisyen Selahattin Dönmez'den Limon İle Tok Tutan Ve Kilo Verdiren İçecek Tarifi

 1. 1 adet limon
 2. İki yeşil elma
 3. 1 adet kivi
 4. 1 parmak büyüklüğünde taze zencefil. 
 5. Hepsini katı meyve sıkacağından geçirip çıkan sıvıyı ara öğünde için.

Diyetisyen Burcu Yıldız Uğur'dan Ödem Söktürücü Kür Tarifi

 1. 1 litre su
 2. Yarım limon
 3. Yarım demet maydanoz
 4. Ananas kabuğu
 5. 1 yeşil elma
 6. 1 parça zencefil

Tüm malzemeleri sıcak suya ekleyip , 2-3 dakika kaynattıktan sonra sün boyu içebilirsiniz.

Güzellik  Ve Bitki Uzmanı Suna Dumankaya'dan Limonla Göbek Eritme Kürü

Birer çorba kaşığı limon suyu, susam yağı, biberiye yağı ve okaliptüs yağını karıştırın. Her gün, belinizin çevresine ve karnınıza, bu karışımla dairesel hareketler çizerek masaj yapın. Yağlarınız hızla erimeye başlayacaktır. Her gün, belinizin çevresine ve karnınıza, bu karışımla dairesel hareketler çizerek masaj yapın. Yağlarınız hızla erimeye başlayacaktır. Düzenli olarak spor yapmayı da sürdürün.

Güzellik Ve Bitki Uzmanı Suna Dumankaya'dan Limonla Metabolizma Hızlandırma Kürü Tarifi

Metabolizmanız yavaş çalışıyorsa, yağ yakmakta zorlanırsınız. Metabolizmanızı hızlandırmak için bir ananası soyup dilimleyin. Ananas dilimlerini, bir tutam nane, bir çorba kaşığı ceviz yağı, bir çorba kaşığı badem yağı ve bir adet kabuğu soyulmuş limonla blender’dan geçirin. Bu karışımı, sabah-akşam tok karnına için. İçine biraz bal da katabilirsiniz.

Limon Sarımsak Kürü Karışımı Nasıl Yapılır? Faydaları Zararları Yan Etkileri Tıklayınız

Detoks Çayı Ne İşe Yarar? Detoks Çayı Yapmak İçin En Lezzetli Tarifler Tıkayınız

Limon Diyeti İle 1 Günde 1 Kilo Ve 2 Haftada 10 Kilo Diyet Listeleri Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.