05 Temmuz 2020, Pazar 12:21

Makarna Yanına Yemek Önerileri Makarnanın Yanına Ne Yemek Yapılır

Makarna Yanına Yemek Önerileri Makarnanın Yanına Ne Yemek Yapılır

Makarna yapacaksanız ve makarnanın yanına ne yapabilirim diye düşünüyorsanız, aşağıdaki önerilerimiz size fikir verecektir.

Makarnanın Yanına Ne Yenir?

  1. Makarnayı eğer kıymalı yapmıyorsanız et yemekleri ile birlikte tercih edebilirsiniz. Türk mutfağında birçok farklı çeşidi bulunan ve sofralarda sıkça tercih edilen et yemekleri makarna ile de güzel bir uyum sağlayacaktır.
  2. Makarnanın yanında iyi gidecek alternatiflerden biri de patates yemekleridir. Patatesi ister bol yağda kızartarak isterseniz de fırınlayarak makarna ile birlikte servis edebilirsiniz.
  3. Makarnanın yanında sunulabilecek yemeklerden biri de tavuktur. Tavuk yemekleri et yemekleri kadar lezzetli olmasa da maliyetinin düşük olması nedeniyle tercih edilebilir.
  4. Makarna çeşitleri hamur türünde yemekler olduğundan doyuruculuğu fazladır ancak sindiriminin güç olması nedeniyle mideyi yorar. Sıcak bir çorbayla yemeğe başlangıç yapmak hem mideyi yemeğe hazırlar hem de sindirime yardımcı olur. Her evde gerek pratikliği gerekse lezzeti bakımından sıkça tercih edilen mercimek, ezogelin, şehriye çorbaları makarna öncesinde iyi bir başlangıç olacaktır.
  5. Bir klasik olarak makarna ile köfte sıkça birlikte tüketilir. Bu köfte normal bir kasap köfte olabileceği gibi kişisel tercihlerinize bağlı olarak soslu, kaşarlı, sebzeli de olabilir. Bu şekilde yemeğinizi hem daha doyurucu hem de daha lezzetli bir öğün haline getirebilirsiniz.
  6. Makarnanın yanında soğuk bir içecek olarak kola sıkça tercih edilir.
  7. Başlangıç için sıcak bir çorba ( Pek çok çorba makarna ile iyi gideceği gibi tercihinize göre; mercimek, yayla, domates, ezogelin ve şehriye çorbası olabilir. )
  8. Makarnayla birlikte et yemekleri ( Makarnaya lezzet katacak köfte, alinazik kebabı, fırında garnitürlü tavuk, soslu pirzola, et sote gibi birçok seçeneğiniz mevcut.)
  9. Et tercih etmiyorsanız sebze yemeği de iyi bir alternatif olabilir ( Türlü, mücver, patlıcan kızartması, patates kızartması gibi sağlıklı ve hafif seçimlerde de bulunabilirsiniz.)
  10. Makarnanın içerdiği yoğun karbonhidrat miktarından dolayı kilo almaktan çekinenler diyet yemekleri ile öğünlerini hafifleştirebilirler. ( Mercimek köftesi, haşlanmış tavuk, yoğurtlu brokoli, etli barbunya gibi yiyecekler formunuzu korumanızı kolaylaştıracaktır.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT