2020-05-29 13:56:06 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:58:36

Makyaj Bazı Yerine Ne Kullanılabilir Cilde Nasıl Uygulanır?

Primer olarak da bilinen makyaj bazı, makyaja başlamadan yüze uygulanan, makyajınızın kalıcı olmasına ve makyaj malzemelerinin ciltte homojen dağılımına yardımcı, krem, jel ya da toz formunda makyaj malzemesidir. Makyaj bazı alırken güvenilir ve

Makyaj Bazı Yerine Ne Kullanılabilir Cilde Nasıl Uygulanır?

Makyaj Bazı Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır Püf Noktaları

Primer olarak da bilinen makyaj bazı, makyaja başlamadan yüze uygulanan, makyajınızın kalıcı olmasına ve makyaj malzemelerinin ciltte homojen dağılımına yardımcı, krem, jel ya da toz formunda makyaj malzemesidir.

Makyaj bazı alırken güvenilir ve kaliteli markaları tercih etmek gerekir. Etkili olması için çok ince bir şekilde uygulanmalıdır. Cildin yapısına uygun bir makyaj bazı seçmek önemlidir. Karma, yağlı ve kuru ciltler için farklı makyaj bazları kullanılmaktadır.

Makyaj Bazı Ne İşe Yarar?

  1. Makyaj yapmadan önce mutlaka makyaj bazlı kremlerden birini kullanmak gerekir. Makyaja hazırlık olarak uygulayacağınız makyaj bazı cilt tonunuzu eşitleyecek, kusurları gizleyecek, güzel ve dayanıklı bir makyaj yapmanızı sağlayacaktır.
  2. Makyaj bazları ciltteki pürüzleri kamufle eder. Fondötenin altına sürülür. Lekeleri ve sivilceleri kapatarak fondötenin etkisini güçlendirir ve daha kalıcı olmasına yarar.
  3. Ciltte meydana gelen renk eşitsizliklerini düzenler. Cildi makyaja hazırlayarak daha güzel görünmenize yardımcı olur. Gün boyu kalıcılığını muhafaza eden makyaj bazının kullanımı gayet kolaydır.
  4. Siyah nokta, sivilce, akne ve genişlemiş gözenekleriniz varsa makyaj bazını her makyajdan önce kullanmanız daha da önemlidir.
  5. Makyaj bazının nemlendirme özelliği vardır. Makyaj bazı kullanılarak başlanan bir makyaj daha dayanıklı ve doğal olacaktır. Yaptığınız makyajın çok nemli, sıcak ya da soğuk havadan etkilenerek bozulmasını istemiyorsanız makyaj bazı kullanarak işinizi garantiye alabilirsiniz.
  6. Cilt tonunun eşitlenmesi ve kusurların gizlenmesi amacıyla kullanılan makyaj bazı pürüzsüz bir görünüm verir.
  7. Genişlemiş gözeneklerin belirginliğini azaltır. Fondöten sebebiyle gözeneklerin tıkanmasını önler.
  8. Makyajın gün boyu sabit durmasını sağlar.
  9. Etkileyici bir makyajın olmazsa olmazıdır.

Makyaj Bazı Nasıl Kullanılır?

Uygulamaya geçmeden evvel yüzünüzü yıkayın. Çok kuru bir cildiniz varsa makyaj bazı cildinizi yeterince nemlendiremeyebilir. Bundan dolayı işleme başlamadan önce nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Ardından fındık büyüklüğü kadar makyaj bazı alıp dairesel hareketlerle yüzünüze sürün. Parmak uçlarınızla, sünger ya da fırçayla uygulayabilirsiniz. Göz altları son derece hassas ve incedir. Bu nedenle o bölgelere göz altları için üretilen makyaj bazı sürmelisiniz. Ürünü uygular uygulamaz makyaj yapmaya başlamayın. 5 dakika bekleyin ve ten makyajına ondan sonra geçin. Böylece makyaj bazı cildinize iyice yerleşecek ve yaptığınız makyaj daha uzun süre sabit duracaktır.

Makyaj Bazı Yerine Ne Kullanılabilir?

Makyaj bazına alternatif ürünler oldukça merak edilmektedir. Tıraş losyonu, makyaj bazı yerine kullanılabilen ürünlerin başında gelir. Yanlış okumadınız, tıraş olduktan sonra erkeklerin cildi yatıştırmak amacıyla kullandığı losyonlardan söz ediyoruz. Ünlü bir makyaj sanatçısının bulduğu bu yöntem gerçekten işe yaramaktadır. Çünkü tıraş losyonunda gliserin vardır. Bu madde suyu hapseder ve cildin nemli kalmasını sağlar. Fondöten sürmeden önce hafif bir tabaka halinde tıraş losyonu uygulayarak cildinizi beslemiş ve fondötenin kalıcılığını artırmış olursunuz. Fakat buna rağmen fazla önerilmez. Zira erkeklerin cildine göre üretilmiştir ve kadınların cildinde alerjik reaksiyonlara, sivilce oluşumuna yol açabilir.

Ev Yapımı Makyaj Bazı Tarifi

Bir miktar nemlendiriciyi ve ondan biraz daha az fondöteni bir kaba alın. Ardından eklediğiniz fondötenin yarısı kadar da pudra ilave edip karıştırın. Hazırladığınız karışımı buzdolabına koyun ve bir gece orada bekletin. Ertesi gün yine karıştırın ve tekrar bir gece dolapta dinlendirin. Elde ettiğiniz makyaj bazını, her makyaj yapmadan önce cildinize sürerek doğallığı ve pürüzsüzlüğü yakalayabilirsiniz.

Mavi Kadın