2022-12-31 16:34:34 | Son Güncelleme : 2023-01-03 21:43:30

Mantık bulmacası: Resimdeki hatayı 8 saniye içinde bulanlar bir elin beş parmağını geçmez!

Dikkat, bilişsel ve görsel becerilerinin ne kadar iyi olduğunu ölçmek için kullanılan optik illüzyonlar beyin faaliyetlerini desteklemek için sık sık tercih ediliyor. İnsanlarda merak uyandıran optik illüzyonlardan birini sizler için hazırladık. Kardan adam oynayan çocuklardan oluşan görsel testte bir hata var. Gözlem yeteneğine güvenenler bile hatayı 8 saniye içinde bulamadı.

IQ testleri, zekâ testleri ve bulmacaları algı uzmanları tarafından beyin fonksiyonlarını geliştirmek için öneriliyor.
IQ testleri, zekâ testleri ve bulmacaları algı uzmanları tarafından beyin fonksiyonlarını geliştirmek için öneriliyor.

Resimli bulmacalar, problem çözme becerilerini güçlendirmeye yardımcı olur. Bugünkü optik test, mantık hataları konusunda ne kadar iyi bir zihne sahip olduğunuzu ortaya çıkaracak. Kardan adam yapan çocukların bulunduğu görselde hatayı görmek için gözlem becerilerinizi kullanmanız gerekiyor. Verilen süre 8 saniye. Dikkat etmeniz gereken belirtilen süre zarfında hatayı bulmak. Bu da tamamıyla gözlem becerilerinize ve dikkatinizi ne kadar iyi kullandığınıza kaldı. Hazırsanız başlayalım.

RESİMDEKİ HATAYI 8 SANİYEDE BULABİLİDİNİZ Mİ?

Cevabı gözümüzün önünde bulunan ancak görmek için düşünsel becerilerimizi zorlayan görsel meydan okumalara optik illüzyon denir. Zihin duvarlarını zorlayacak ve merak uyandırmaya yönelik görsel testler, bizleri muhakeme ve mantık kullanmaya zorlar. Görseldeki mantıksal hatayı bulmanız için sadece 8 saniye süreniz var. Tüm dikkatinizi görsele verin ve ayrıntıları incelemeye başlayın. 8 saniye geçtiyse ve hatayı hala bulamadıysanız size yardımcı olalım. Kardan adam oynamak için hazırlanıp dışarı çıkan çocuklardan biri heyecandan ayakkabısını unutmuş. O kadar eğleniyor ki farkında bile değil. O halde arkada mavi montlu çocuğun ayağına bakalım ve bir an önce ayakkabısı giymesi için uyaralım. Gözlem yeteneğiyle bir adım öne çıkarak cevabı 8 saniye içinde bulabilen bireyler kendilerini yorumlarda belli edebilirler.

IQ ve zeka testlerinden yararlanarak bilişsel zeka gelişimini desteklemek için her gün düzenli olarak optik illüzyon testi çözebilirsiniz. Bu tarz içerikleri görmek ve IQ'nuzu test etmek için Mavikadın sitesindeki diğer testlerimize göz atabilirsiniz…

Diğer zekâ testleri için tıklayın...

Mavi Kadın