2022-12-27 18:54:54 | Son Güncelleme : 2022-12-27 18:58:56

Mantıksak becerinizi ölçen zekâ testi: Resimdeki 4 hatayı sadece zehir gibi olanlar görüyor!

Gözlem becerilerinin ve mantıksal zekâ düzeyinin ne kadar iyi olduğunu merak edenler için hazırlanmış görsel testte 4 hata var. Bu hataları sadece zekasını pratik kullanan bireyler 10 saniyede tespit edebiliyor.

Mantığa dayalı zekâ testleri aynı zamanda problem çözme becerilerinizi geliştiriyor.
Mantığa dayalı zekâ testleri aynı zamanda problem çözme becerilerinizi geliştiriyor.

Görsel veya sayısal zekayı ölçmek için hazırlanan mantık testleri hemen hemen her mecrada karşımıza çıkıyor. Kimi düşündürücü kimi eğlendirici zekâ testlerini ortak noktası ise zihin yorması. Oturma odasında koltukta oturmuş kitap okuyan kadını gördüğümüz görselde 4 hatayı bulmanız isteniyor. Hataların tümünü bulmak için 10 saniye süreniz var. Mantıksal beceriyi ölçen zekâ testleri, beyin hücreleri arasındaki bağlantıları kuvvetlendirir ve kısa süreli hafızaya yardımcı olur. Hazırsanız mantık hatalarını bulmak için kronometrenizi başlatın ve resmi incelemeye başlayın.

 

GÖRSELDEKİ 4 MANTIK HATASINI 10 SANİYEDE GÖREBİLDİNİZ Mİ?

Eğlenceli olduğu kadar beyin gelişimi için önemli yer tutan zekâ testleri alışılmadık bir düşünme biçimi gerektirir. Resimde bulunan 4 mantık hatasını 13 saniye içinde tespit edebildiyseniz, tebrik ediyoruz çünkü bu hızlı çözümleme yeteneğine ve dedektif iç güdüsüne sahip olduğunuzu gösteriyor. Ancak cevabı hala bulamıyorsanız veya kafanız karıştıysa gelin mantık hatalarına birlikte bakalım.

  • İlk olarak duvarda asılı saate baktığımızda ters olduğunu görüyoruz. Yani sol taraftaki rakamlar ile sağ taraftaki rakamlar yer değişmiş.
  • Saatin yanındaki takvime baktığımızda takvim haziranı gösteriyor ancak 31 gün bulunuyor. Oysaki haziran ayı 30 gün çekiyor.
  • Diğer hata ise kadının ayakkabılarında. Kadın bir ayağına babet, diğer ayağına ise ayakkabı giymiş.
  • Son hata ise madem takvim Haziran ayını gösteriyor peki kadın neden yaz günü boğazlı kazak giyiyor?

Problem çözme becerilerinizi ve hafıza keskinliğinizi geliştirmek için Mavi Kadın sitesindeki diğer testlerimize göz atabilirsiniz...

Mavi Kadın