26 Mayıs 2022, Perşembe 05:12

Maydanoz İle İdrar Yolu İltihabı Kürü Nasıl Hazırlanır?

Maydanoz İle İdrar Yolu İltihabı Kürü Nasıl Hazırlanır?

İdrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi maydanoz kürü tarifi makalemizde iltihaptan kurtulmanıza yardımcı olacak tarife yer verdik.

Mesane iltihabı ve sistit olarak da bilinen idrar yolu enfeksiyonlarına (İYE), idrar yollarındaki bakteriler neden olur. Kadınların üretrasının kısa olması bakterilerin mesaneye girişini kolaylaştırır, bu nedenle kadınlarda idrar yolu iltihabına erkeklerden daha sık rastlanır. İdrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi maydanoz kürü tarifi makalemizde iltihaptan kurtulmanıza yardımcı olacak tarife yer verdik.

İdrar yolu enfeksiyonu için maydanoz kürü nasıl hazırlanır?

 1. 1 demet maydanoz
 2. Limon
 3. Bal

4 su bardağı suyu tencereye koyup kaynatın, maydanozları tek tek güzelce yıkayın. Kaynamış suya atıp 5-10 dk daha kaynatın ve ocaktan alıp, ılımaya bırakın. Ilık hale geldiğinde gün boyu bu suyu için. Limon suyu ve balla tatlandırıp, antioksidan gücünü artırabilirsiniz

Mesane enfeksiyonlarının başlıca belirtileri sık idrara çıkma ve idrar yaparken yanmadır. Enfeksiyon arttıkça, üretrada sürekli yanma hissi duyulur, tedavi edilmezse iltihap böbreklere kadar yayılabilir. İdrar yolu enfeksiyonunu geçirmenin en etkili yolu antibiyotik kullanmaktır. Fakat enfeksiyon başlangıç seviyesindeyse, maydanoz ve limon gibi ev çareleriyle derdinize derman bulabilirsiniz.

Maydanoz yüzlerce yıldır anti-inflamatuar özellikleri ile idrar yolu enfeksiyonunun tedavisi için kullanılmıştır. Maydanozun mesane iltihabına şifa olması tamamen tecrübesel bilgiye dayalıdır, bu konuda şimdiye kadar yapılmış herhangi bir bilimsel araştırma mevcut değildir.

Naturopatik Doktor John Lost  “The Natural Remedy Bible.” ismindeki şifalı bitkiler kitabında sıcak suda demlenmiş olan maydanozun diüüretik yani idrar söktürücü özelliği ile idrar üretimini uyarıp, mesane enfeksiyonuna neden olan mikroorganizmalardan kurtulmanıza yardımcı olacağını bildiriyor.

Maydanozun iltihapla savaşma ve mesaneden enfeksiyonu temizleme özelliklerinin bitkinin içeriğinde bulunan apiol ve myristicin dahil olmak üzere bazı flavonoidler ve doğal kimyasal bileşiklerin yüksek konsantrasyonundan kaynaklanıyor.

İdrarda Beyaz Tortu Neden Olur, Nasıl Geçer? Tıklayınız

İdrarın Ph Değeri Nasıl Artırılır, İdrar Ph Normal Değerleri Nedir? Tıklayınız

Sık İdrara Çıkma Neden Olur, Nasıl Geçer? Doktor Cevaplıyor Tıklayınız

Emziren Annelerde İdrar Yolu Enfeksiyonu Tedavisi Tıklayınız

Gece Sık Tuvalete Kalkmanın Nedenleri Ve Tedavi Yöntemleri Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

3 Yorum

 1. Misafir 2

  Bendede var idrar yolu enfeksiyonu.bu kürü sabahları aç karnına 15 gun devam ediyorum.çok faysalı bir kür .tavsıye ederım

 2. Yonca

  Acmi tokmu icimemiz gerek

 3. Misafir

  Maydanoz kürü kaçgün kullanılmalı

 
 
KAPAT