09 Temmuz 2020, Perşembe 04:01

Maydanoz Limon Kürü İle Zayıflama Yöntemi Zayıflatan Maydanoz Kürü

Maydanoz Limon Kürü İle Zayıflama Yöntemi Zayıflatan Maydanoz Kürü

Maydanoz Limon Kürü ile Kaç Kilo Verilir?

Zayıflamak için pek çok yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerden biri de maydanoz suyu içerek zayıflamaktır. Maydanoz kürü sağlık içinde çok faydalıdır; İdrar yolundaki enfeksiyonu temizler, ödem atar, böbrekleri toksinlerden arındırır, cildi güzelleştirir, idrar söktürücüdür, karaciğeri temizler…

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz-Limon Kürü ( Yağ yakıcı, kilo verdirici)

Malzemeler

 1. 16 sap maydanoz
 2. 2 yemek kaşığı yeni taze sıkılmış limon suyu
 3. Yarım su bardağı klorsuz taze su

Hazırlanışı

16 sap maydanoz ve 2 yemek kaşığı limon suyunu bir kaba koyup, mutfak robotundan veya blenderdan çekin. Her sabah kahvaltıdan en az yarım saat önce bu kürden için. Bu kürü 15 gün aralıksız olarak tüketin. 15 gün bittikten sonra  7 gün ara verin. Sonrasında ise 15 gün daha için. Bu kür sayesinde 1 ayda 4 kilo verebilirsiniz. Bu kürü uygularken dikkat edilmesi gereken nokta 15 günün aşılmamasıdır.

15 Günde 5 Kilo Verdiren (Maydanoz Sapı Suyu) Tarifi İçin Malzemeler

Malzemeler

 1. 1 demet maydanoz
 2. 1 adet limon
 3. 3 lt su

Hazırlanışı

Bir büyük demet maydanozun yapraklarını saplarından ayırın. Ayırdığınız sapları biraz sirkeli su içinde yarım saat beklettikten sonra iyice yıkayın. Temizlenen maydanozun saplarını 3 litre su olan tencereye koyun. Bu şekilde tencerenin altını açın ve yüksek ateşte kaynatın. Kaynadıktan sonra ocaktan alın ve suyunu süzün. Süzdüğünüz bu suya 1 adet limonu sıkın. Bu kürü her sabah aç karnına 1 su bardağı kadar tüketin.Bu kür sayesinde 15 gün içinde vücudunuzdaki ödemleri atabilir ve ayrıca vücut yağlarınızı eritebilirsiniz.

NOT:

Verilen bu tarif ile hazırladığınız kürü günde 1 bardak yani 200 ml kadar içeceğiniz için bu kürü 15 gün boyunca tüketebilirsiniz. 15 gün tükettikten sonra en az 1 ay ara vermelisiniz. Ara verilmesinin sebebi ise bu kür uzun süre içildiğinde tansiyon değerlerini değiştirebilme riskinin olmasıdır.

Maydanoz Suyunun Zayıflamaya Faydaları Nelerdir?

 1. Maydanoz suyu vücutta orantılı şekilde kilo vermeye yardımcı olan etkili bir kürdür. Bu kür vücudun zayıflamasını sağlarken kişiyi halsiz düşürmez ve kusma veya bulantı gibi şikayetlerin yaşanmasını engeller. Bu kür sayesinde vücut günlük ihtiyaç duyduğu vitamini karşılar. Maydanoz suyu kanı temizler ve kansızlık oluşmasını önler.
 2. Maydanoz suyu gıdaların sindirimini kolaylaştırır, metabolizmayı düzenler böylece zayıflamayı kolaylaştırır.
 3. Maydanoz suyu içeriğindeki yüksek orandaki mineral ve vitamin sayesinde kişinin tok hissetmesine yardımcı olur.
 4. Maydanoz suyu içeriğinde yüksek oranda A ve C vitamini, demir, bakır ve manganez içerir. Maydanoz suyu aynı miktardaki ıspanaktan 2 kat daha fazla demir ve aynı miktardaki portakaldan ise 3 kat daha fazla C vitamini içermektedir. Tüm bu besleyici faydalı içeriğinin yanında maydanoz suyunun kalori değeri oldukça düşüktür.
 5. Maydanoz suyu idrar yollarında var olan mikrop ve iltihapları kurutmaya yardımcıdır.
 6. Maydanoz suyu metobolizmayı hızlandırır.
 7. Maydanoz suyu vücutta biriken ödemi indirir. Maydanoz suyunun bu açıdan düzenli kullanımı önemlidir. Çünkü ara verildiğinde vücutta atılan ödem geri alınacaktır.
 8. Maydanoz suyu cildin parlak ve genç görünmesini sağlar.
 9. Maydanoz suyu egzersiz ile desteklendiğinde zayıflamayı hızlandırır.
 10. Maydanoz suyu vücutta kanser hücrelerinin çoğalmasının önüne geçer.
 11. Maydanoz suyu bağırsaklardaki kurt ve solucanların düşmesine yardımcı olur.
 12. Maydanoz suyu bağırsak ve midede biriken gazların boşalmasına yardımcı olur.
 13. Maydanoz suyu damar sertliği tedavisinde katkı sağlar.
 14. Maydanoz suyu romatizma ağrılarını dindirmeye yardımcı olur.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT