Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
13-11-2023 09:43 | Güncelleme : 16-11-2023 11:29

MEB ara tatil etkinlik önerileri 2023! Birbirinden farklı önerilerle çocuklar bu tatil kaliteli vakit geçiriyor

Google News

MEB ara tatil etkinlik önerileri 2023 ile çocukların dijital dünyanın kötü etkilerinden uzak tutulması amaçlanıyor. Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Ailemle Oynuyorum", "Ara Tatil Oyun Kitabım " el kitapçıkları çocukların güzel ve kaliteli vakit geçirmesini hedefliyor.

MEB ara tatil etkinlik önerileri 2023! Birbirinden farklı önerilerle çocuklar bu tatil kaliteli vakit geçiriyor

MEB çocukların ara tatilde aileleriyle birlikte güzel vakit geçirmesi için etkinlik önerileri hazırladı. Haberimizin detayları MEB ara tatil etkinlik önerileri 2023 ara tatilini kapsıyor...

MEB ara tatil zamanında çocukların sıkılmadan vakit geçirebilmeleri için etkinlik planladı. Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan etkinlik çocukları çok sevindirecek.

2023-2024 eğitim öğretim yılı ilk ara tatili bugün itibariyle başladı. 17 Kasım'a kadar tatil yapacak öğrenciler hem dinlenecek hem de etkinliğe doyacak. 

Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin ailelerinin desteğiyle yapabileceği etkinlikler www.meb.gov.tr sayfasında yer alıyor. 

MEB ara tatil etkinlik önerileri 2023! Birbirinden farklı önerilerle çocuklar bu tatil kaliteli vakit geçiriyor

OYUN ÇOCUK İÇİN HER ŞEYDİR!

Kitapçıklar oyun faktörünün çocuğun eğitiminde ve hayata hazırlanmasında ve toplumsal kültürün nesilden nesile aktarılmasında üstelendiği rolden yola çıkılarak planlandı.

Oyun örnekleri kitapçığının yanında okul öncesi öğrenciler de unutulmadı. Okul öncesi öğrenciler için de "Okul Öncesi Eğitim Ara Tatil Takvimi" isimli içerik yer alıyor. Bu içerikte her güne özel olarak hazırlanmış bilmece, aile zamanı, etkinlik önerileri, kitap ve doğada geçirilen zaman şeklinde öneriler bulunuyor. 

İlkokul öğrencileri için ise; Aileyle Masal Okuma, Bil Bakalım, Dene Yap Etkinlikleri, Gezi Önerileri, Doğada Vakit ve Uykudan Önce gibi öneriler yer alıyor. 

MEB ara tatil etkinlik önerileri 2023!

"Ailemle Oynuyorum Ara Tatil Oyun Kitabım"a ulaşmak için tıklayınız.
"Okul Öncesi: Aile ve Çocuk Ara Tatil Takvimi"ne ulaşmak için tıklayınız.
"İlkokul: Ara Tatil Etkinlik Takvimim"e ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak : meb.gov.tr
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.