07 Temmuz 2022, Perşembe 13:01

Mehmet Ali Erbil'e 8 yıl 10 ay hapis şoku!

Mehmet Ali Erbil'e 8 yıl 10 ay hapis şoku!

Ece Ronay'ın klibinde oynayan Mehmet Ali Erbil'e, Ronay'ı tehdit ettiği iddiasıyla; 'Elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz', 'Sesli yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret' ve 'Tehdit' iddialarıyla dava açıldı ve 8 yıl 10 ay hapis cezası talep edildi.

Anadolu Başsavcılığı'nın hazırladığı raporda 23 yaşındaki şarkıcı Ece Ronay ile komedyen 65 yaşındaki Mehmet Ali Erbil'in sosyal medya üzerinden tanışarak birbirlerini takip etmeye başladıkları belirtildi.

Ardından Ece Ronay'ın şarkılarını dijital alanlarda paylaştıktan sonra Mehmet Ali Erbil'e klibinde oynaması için teklifte bulunduğu ve Erbil'in de bir maddi talepte bulunmadan bu teklifi kabul ettiği anlatıldı.

İkili 1 Ekim 2021 tarihinde bir klip çekti ve 3 gün sonra Mehmet Ali Erbil'in cep telefonundan Ece Ronay'a mesaj atıldığı ifade edildi. Mehmet Ali Erbil'in ilk mesajı atmasının ardından karşılıklı bir mesajlaşmanın başladığı da eklendi. Bu mesajlaşmanın sonunda Ece Ronay, 'Sesli ve görüntülü bir iletiyle hakaret' suçunun işlendiğini öne sürerek Mehmet Ali Erbil'den şikayetçi oldu.

MEHMET ALİ ERBİL: MESAJLARI ASİSTANIM ATTI

Savcılığın hazırladığı iddianamede Mehmet Ali Erbil'in ifadesinin alındığı ve Erbil'in açıklamasında mesajları yardımcısı Nuray K.'nın attığını söylediği belirtildi.

Nuray K. ifadesinde Erbil'i destekledi ve Ece Ronay'ın Mehmet Ali Erbil' e hakaret içeren mesajlar atmasına dayanamayarak kendisinin de Mehmet Ali Erbil'in telefonundan Ece Ronay'a mesaj attığını anlattı. Savcılığın iddianamesinde Mehmet Ali Erbil’in telefonundan atılan mesajların şarkıcı Ece Ronay’ın kişilik haklarını zedeleyecek şekilde olduğuna ayrıca bu mesajların tehdit içerdiğine karar verildiği yazıldı.

8 YIL 10 AY HAPSİ İSTENDİ

Savcının hazırladığı ve mahkemeye sunduğu iddianamede Mehmet Ali Erbil hakkında Elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz', 'Sesli yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret' ve 'Tehdit' suçlarından 8 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılması gerektiği ifade edildi. İddianame Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Buna göre Mehmet Ali Erbil kısa zaman içinde mahkemeye çağırılacak.

Etiketler : mehmet ali erbil ece ronay mehmet ali erbil ece ronay

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT